Válóper előtt!


klau22 # 2015.08.06. 21:31

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

ObudaFan # 2015.08.07. 07:05

XIV. keruleti lakcimmel a PKKB-n kell beadni a keresetet, tehat nem Thokoly utra kell menni.

klau22 # 2015.08.07. 11:14

A jó választ is köszönöm ObudaFan.

klau22 # 2015.08.08. 08:04

Közös megegyezéses válás esetén amennyiben a két gyerek után járó tartásdíjat gyermekenként havi fix összegben állapították meg a váló felek, kell-e a bontóperi keresethez csatolni jövedelemigazolást?

köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.08. 08:19

A keresethez nem.

klau22 # 2015.08.08. 08:29

A bontóper során valamikor szükség lesz erre? Hiszen közös akarattal kerület megállapításra a fix tartásdíj.

ObudaFan # 2015.08.08. 19:24

Elvileg a gyermektartás körében a bíróság hivatalból is vizsgálhatja ennek megfelelőségét, de azért ha egy normális összegben megegyeztek, akkor talán nem kéri.

klau22 # 2015.08.09. 15:26

Köszönöm, ObudaFan.

Bella Black # 2020.03.04. 21:58

Jó estét!Ma volt a válóperem,de nem éreztem biztosnak,ezért nem váltunk el!De ahogy véget ért a tárgyalás,rájöttem nagy hibát követtem el!Egy éve külön élünk párommal,nekem már van egy másik párkapcsolatom.Közösmegegyezéssel zajlott tárgyalás.Azóta megbeszeltük a férjemmel hogy nem hoztunk jó döntést hisz válni szeretnénk..Mi a teendő ilyenkor?Mennyi időnek kell eltelnie egy újabb kereset benyújtásához?

lajcsó # 2020.03.05. 08:16

Ha nem sürgős, meg bizonytalan vagy, akkor várjál vele egy darabig! Nem lóverseny.
Egyébként nem kell várni az újabb keresettel.

gumbóka # 2020.03.07. 16:15

Segítséget kérnék...
6 éve indítottam egy válópert, ami a békítő tárgyalás után “lezárult”, mondván megpróbáljuk rendezni a kapcsolatunkat. Nos, nem sok sikerrel.
Most ismét beadtam a vàlókeresetet.
A kérdésem az, hogy az előző per “anyagait” hozzácsatolják a jelenlegihez? Vagy az már elévült? Vagy mi a helyzet vele?
A kedves alperes (férj) kérése mindez.

b.tu # 2020.03.14. 10:34

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogyan történik a vagyonmegosztás, amennyiben anyuka gyesen lévő anyuka, tehát egykeresős család, kettő közös gyermek van, közös kassza és közös háztartás?
Milyen gyerektartásra lehet számítani nagy általánosságban?
Különköltözéssel meddig érdemes várni, illetve magával a válás bejelentésével? Köszönettel veszem válaszukat!

drbjozsef # 2020.03.14. 11:19

b.tu,

Nincs "általánosság". Konkrét körülmények vannak, és annak ismeretében kerül meghatározásra a gyerektartás, és a vagyonmegosztás is. Azt se tudjuk, ki mit akar.

Általánosságban megfelezik a vagyont és néhány tízezer forint havi gyerektartást ítélnek meg. Átlagban. Körülbelül.

Válás bejelentése? Mire gondolsz, újsághirdetésre, vagy kidoboltatásra?

galagonya09 # 2020.03.21. 13:14

Sziasztok!

Az lenne elsődlegesen a kérdésem, hogy a különvagyon mikortól közös? Adott egy rafkós, többszörösen elvállt férj Németországban, én itthon. Az esküvő is itt volt 2017-ben. Gyerek nincs, de feltételezésem szerint vagyon szerzés céljából velem majdnem minden létező kapcsolatot megszakított. Per pillanat komplett idiótának néz. A lakcímét sem árulja el. Ő tudja az enyémet. Mit tudok tenni? Köszönöm a segítséget.

Gonya

drbjozsef # 2020.03.21. 13:36

galagonya09,

A különvagyon soha. A különvagyon értékén vett vagyontárgy sem.

Egy kivétellel :

4:38.§(3) Az a különvagyonhoz tartozó vagyontárgy, amely a mindennapi közös életvitelt szolgáló, szokásos mértékű berendezési és felszerelési tárgy helyébe lép, ötévi házassági életközösség után közös vagyonná válik.

Ez egy kanapé, egy laptop, egy hűtő. Ilyesmik.

Egyébként vannak ezzel a kérdéssel egyéb gondok is, gondolok itt a "férj ott én itt" és a közös vagyonszerzés gondolatára. Nem is igen látom itt a házastársi vagyonközösséget feltétlenül...

galagonya09 # 2020.03.21. 16:49

drbjozsef

Értem. Az viszont nem világos, a kinti lakcímbejelentésemmel - ami állítólag ma is él - mit kell tennem? Nem jelentkeztem ugyanis ki a bérelt házból. Hogy a párocskám most ott él-e vagy sem, azt nem tudom. Tudja valaki, most mit csináljak? Ki lehet jelentkezni online? Magyar gyökereimet soha nem adtam fel! Köszönöm a választ.

drbjozsef # 2020.03.21. 20:06

Nemigen hinném, hogy a német lakcímbejelentés rendszerét behatóan ismerné itt valaki. Létesíts magyar lakcímet, ha esetleg még nem tetted volna, hogy megtaláljanak a hivatalos iratok. A német kijelentkezéshez ajánlom a gugli barátot.

Első találata :

https://nemetorszagi-magyarok.de/…teljes-lista