Közös Betéti Társaság


derill # 2005.12.17. 18:14

Nem. A régi Bt. megszüntetése után az üzletrészed arányában illet meg téged a részesedés a Bt. teljes vagyonából. Amennyiben tehát a Bt-nek pl. nincs vagyona, és nyeresége sem, akkor sajnos akármilyen sokat is ér maga a praxis, véleményem szerint nem fog ebből megilletni semmi. Az a Bt. ezek szerint megszünik, és lesz egy másik, mert ráadásul nincs lehetőség arra, hogy mindkét Bt-ben a férjed beltag legyen. A megszünő Bt esetében pedig a tagokkal - veled - el kell számolni.

Azért kérdezz még rá társasági joghoz értőktől (Két Lotti, Bigcat stb.), de én igy gondolom.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

virági # 2005.12.17. 15:52

Kedves Derill!

Férjem és én válófélben vagyunk. A házasságunk alatt jött létre egy Betéti társaság, amely egy gyermekorvosi praxist foglal magába.
Én vagyok a kültag, férjem a beltag. A betéti társaságban 50-50%-ban vagyunk tulajdonosok.
Kérdéseim :
1.Egyezkedés folyamán van-e jelentősége, hogy én ebben a Bt-ben nem végeztem munkát.
2. Megyegyezés közöttünk még nem született. Ezért férjem az év végén egy új Bt-t akar létrehozni nélkülem, és a praxist abban folytatni. Jól gondolom-e, hogy ettől

függetlenül kompenzálnia kell engem vagyoni téren.
Várom válaszod!
Szilvia