a volt barátnőm nem akar kifizetni


derill # 2006.03.18. 15:50

Ez attól függ, hogy tudod-e bizonyitani. Ha igen, akkor nyilván megitéli. Ha nem, akkor nyilván nem.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

timoti # 2006.03.18. 13:44

Barátnőmmel 1990-ben ismerkedtem meg, majd a kapcsolatunk szorosabbá vált. Nem költöztünk közös háztartásba, én a mai napig a feleségemmel lakom együtt. Bár terveztük, hogy összeházasodunk, de a lányom autóbalesetben elhunyt, így az árván maradt unokák nevelésére tekintettel a házasságom nem bontottam fel. A barátnőmmel a kapcsolat 2005. januárjáig mindezek ellenére folyamatosan fennállt, ekkor azonban a barátnőm megszakította a kapcsolatot. Ezt követően márciusban személyesen, majd áprilisban jogi képviselőm útján szólítottam fel a barátnőm, hogy fizessen nekem 3.000 000 forintot, amely összeg a barátnőm által 1994-ben vásárolt telken 1995 és 2004 között zajló építkezésen személyesen végzett munkám, továbbá a rendelkezésére bocsátott építési anyag együttes ellenértéke. Követelésemet jogalap nélküli gazdagodásra alapítottam, amit a barátnőm vitat. Az ügy a bíróságon fog kikötni. Szerintetek hogyan fog dönteni a bíróság?