Szerep.
özvegyi jog
Melyik falu ez? :)
Jaja. Ahogy a falumban mondták: "vagy a kasza vagy a kű - vagy a kaszás vagy a fű..."
Akkor viszont hogy lehet "özvegyi jogként" bejegyezve? Itt valami tévedés van. :)
Akkor ez nem özvegyi jog, hanem szerződéssel létesített házastársi haszonélvezet. S az bizony - ahogy ObudaFan írta volt - más megítélés alá esik.
Te tudod.
a legtisztább ha kifizetem a tartozást és eladom a lakást mert ki tudja mi jön még elő...
A házastárs tûrni köteles, hogy a házastársi haszonélvezetével terhelt vagyonból a hitelezôk követeléseiket kielégítsék. Éppen ezért az ingatlan haszonélvezet nélkül árverezhető, vagyis az árverési vevő haszonélvezettől mentesen szerezheti meg.
nem tudom de be van jegyezve.amugy egy háztartásban éltek, de elváltak
Ha elvált, akkor hogyan lehet özvegyi jogosult?
nem volt sem kezes sem egyéb amivel köze lehetne a tartozáshoz.a válás után keletkezett a tartozás
Viszont az a helyzet, hogy hagyatéki tartozásért felel az özvegyi jogosult is. A házastárs ugyanis tûrni köteles, hogy a házastársi haszonélvezetével terhelt vagyonból a hitelezôk követeléseiket - a hagyományon és a meghagyáson alapuló követelések kivételével - kielégítsék. (A kötelesrész a házastárs korlátozott haszonélvezetét nem sértheti.) Tehát hagyatéki tartozás esetén a házastárs is adóstárs.
kbs
bocs hogy beleszólok, de valami olyan rémlik hogy a hatósági árverésen szerzett tulajdon eredeti tulajdonszerzés.(adó, járulék tartozás stb.)
Itt is marad a haszonélvezet? köszi
köszönöm a választ!ha jól értem ha mégis akad olyan "ingatlanbetyár" aki a jó fekvésű ingatlanra pályázik és mégis árverés utján ráteszi a kezét az 1/2 tulajdonra az özvegyi jog miatt semmit sem tud kezdeni vele (mondjuk ugy + -20 évig)tehát fel lehet ajánlani jópénzért az özvegyi jogról való lemondást?köszönöm a segitséget
Jelen esetben azt, hogy ha olyan tartozás miatt árvereznek, amelyért az özvegy adóstársként vagy kezesként felel, akkor bizony sikeres árvereés esetén a haszonélvezet ugrott, a vevő tulajdont teher nélkül szerzi meg.
ez a "Kivéve, ha a haszonélvező adóstárs vagy kezes" valójában mit is jelent?köszönöm a választ
Árverezni árverezhetne, de azt a tulajdonrészt csak haszonélvezettel terhelten lehetne eladni. (Kivéve, ha a haszonélvező adóstárs vagy kezes.) Így meg nemigen akadna vevő - és ezt a végrehajtó is tudja.
szép napot! az lenne a kérdésem, ha özvegyi jog terheli az 1/2 tulajdonú ingatlant azzal mit kezd a végrehajtó, ugy is árverezhet?köszi a segitséget
Nem mindegy, hogy egy vagyonelem megvolt-e a házasságkötéskor vagy nem. Ami megvolt, az ugyanis az elhunyt különvaqyonába tartozik, azon az özvegynek csak haszonélvezeti joga keletkezik. Amit viszont a házastársi életközösség fennállása alatt szereztek, az közös vagyon, annak fele az özvegyet illeti - a másik felén pedig szintén haszonélvezete lesz.
Özvegyi nyd-ra akkor jogosult az özvegy, ha:
Apukája nem töltötte be az öregségi nyd-ra jogosító korhatárt (csak azt írta hogy nyugdíjas volt de hogy milyen azt nem)
akkor akár 1 napi házasság jogosít.
Ha már betöltötte az öregségi nyd kh-t akkor a jogosultsághoz 5 év megszakítás nélkül házastárskénti együttélés kell ami nyílvánvalóan nincs.
10 év folyamatos élettársi együttélés amibe a házasságkötést követő együttélés is beleszámít.
Házasság előtt vagy után szerzett mindegy ha az örökhagyó halálakor megvolt.
ha leszármezó van haszonélvezetre jogosult.
nagy általánosságban.
Apám a nyugdijazása után 1 évvel ujra megházasodott,majd nemrég elhunyt .A felesége milyen özvegyi jogra tarthat igényt ? Figyelembe lehet azt venni ,hogy nyugdijazása után esküdött és nem éltek együtt 5 évet ? Házasság előtt szerzett vagyonára tarthat -e igényt a felesége ?
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02