Bt megszüntetése


Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.04. 11:08

El vagy tiltva?

ErikaP # 2019.03.04. 07:56

Üdv.,
EVÁ-s Bt-met szeretném egyszerűsített végelszámolással megszüntetni, viszont egy másik cégem kényszertörlése miatt töröltek a cégnyilvántartásból, mint ügyvezetőt. Kérdésem, hogy képviselhetem-e beltagként a céget a végelszámolás során, vagy előbb végig kell játszani egy új ügyvezető bejegyzését.

Előre is köszönöm,
PE

h.zoli # 2019.02.03. 12:26

Sziasztok sikerült valakinek céget megszüntetnie magas pénztárral okosba? Papíron kölcsönadtam emiatt 6-7 éve a teljes pénztárat, szóval akár még elévülő kinnlevőség is lehetne, de ahhoz se értek annak mik a feltételei.

ObudaFan # 2019.01.29. 13:53

Még a legjobb ötletnek az önkéntes fizetés és végelszámolás tűnik.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.01.28. 05:51

Vagy felszámolással. Vagy kényszertörléssel. Egyik se lesz túl vidám a beltagnak.

Szomorú örökös # 2019.01.28. 05:04

ani17

jelenleg is üzemelő bt-m, adótartozással megszüntethető e? Ha igen milyen módon?

Persze, ki kell fizetni a adótartozást, aztán végelszámolással bármikor.

ani17 # 2019.01.27. 21:28

Üdv.
Érdeklődnék, hogy jelenleg is üzemelő bt-m, adótartozással megszüntethető e? Ha igen milyen módon? Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.28. 10:56

A rendbírság sem biztos, hogy kevesebb lesz.

nboro (törölt felhasználó) # 2017.09.28. 10:32

Köszi az infót!

Nem lettem motivált. Főleg, ha nincs felelősségem az ügyben. Időközben amúgy megtudtam, hogy a másik kültag bejelentette egy éve a beltag halálát. De ő sem foglalkozik tovább vele. Szintén nyugdíjas. És kéthavi nyugdíjat kért volna egy ügyvéd tőle, hogy tegyen valamit.

ObudaFan # 2017.09.27. 20:36

Mondjuk, ha kültag vagy, akkor legalább a cég tartozásaiért nem fogsz felelni, márpedig lesznek így tartozások.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.27. 19:36

Mégis mit kellett volna tennem?
Helyreállítani a törvényes működést vagy végelszámolni a céget.

nboro (törölt felhasználó) # 2017.09.27. 18:51

Továbbá a cégnek nincs vagyona (azaz kb. 1000 Ft van a számlán) Tartozás sincs senki felé. 5 éve nem működött. A beltag anyagi okokból nem akarta megszüntetni. 1 éve azonban elhunyt.

nboro (törölt felhasználó) # 2017.09.27. 18:38

Csak kültag vagyok. Mégis mit kellett volna tennem? Sosem volt beleszólásom a cég ügyeibe. Nyugdíjas vagyok 10 éve.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.27. 18:17

Jókor kérdezel. Ennek így már ára lesz, eljárási költségek megtérítése, rendbírság, esetleg eltiltás.

nboro (törölt felhasználó) # 2017.09.27. 17:52

Az egyetlen beltag halála után 2 kültag maradt a Bt-ben. Mindenhol azt olvasom, hogy 6 hónap után a cég megszűnik. Ez hogyan történik? Ugyanis 1 év telt el, azóta az APEH, a Kamara meg mindenki folyamatosan üzenget. Amihez mi nem igazán tudunk hozzászólni, mivel semmit nem tudunk a cégről - mindent a beltag intézett. Szeretnénk, ha megszűnne a Bt. Évek óta amúgy is inaktív volt már.

Rexor # 2017.08.21. 07:27

Első körben a lízingbeadóval kellene egyeztetned, hogy beléphetsz e (illetve milyen feltételekkel) a Bt helyére mint lízingbevevő. Ha nem, vagy nem fogadod el, akkor nézd meg mi van a szerződésben az idő előtti szerződésbontással kapcsolatban.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.20. 20:51

Elég egyszer.

HabaHama # 2017.08.20. 17:34

Kedves Fórumlakók

Szeretném megszüntetni a BT-met, tavaly lizingeltem egy autót a BT nevére, akkor elköltségeltem a kezdő részletet (2mill).
Idén KATA alá kerültem így nem számoltam el az éves részleteket (~2mill ismét)
Ha most idén év végén meg akarom szüntetni a BT-t akkor mi a jó eljárás? A kocsin további egy évig van még 2 mill lizing hitel. De mint írtam már KATA-s vagyok, hogyan kell ebben az esetben megszüntetni majd a BT-t és mi lesz az autóval? Hogyan számolódik el??

Köszi előre is
Haba :-)

ObudaFan # 2015.07.31. 15:55

Ha lesz a cégnél ellenőrzés, akkor fel fogja a NAV számítani ezt a hátralékot.

DeusExMachina # 2015.07.29. 14:03

Üdvözlöm!
BT megszüntetése ügyében kérnék tanácsot:
Egy EVA-s BT ami 2014-s árbevétele 0 volt (0-s bevallás ment be így kikerül az EVA alól), 2015-ben sem volt és nem is lesz bevétele.
2014-közepéig volt a BT mellett főállásom de ez megszűnt viszont úgy tudtam hogy ilyenkor mivel nincs munkavégézés a BT-ben (0 árbevétel) ezért járulékokat sem kell fizetnem viszont felvilágosítottak hogy ez nem így van (mellékesen jegyzem meg hogy ez nonszensz), minimál TB-t fizettem magam után miután megszűnt a főállásom.
A kérdésem az lenne hogy ha elindítok egy megszüntetést akkor pontosan mit vizsgál a NAV? Mindenképp ki fog derülni hogy nekem már nincs főállásom és 1 év járulékait +
a megszüntetés idejére esedékes járulékot fog követelni vagy ennyire nem olajozott a lehúzó rendszer?
Milyen egyéb megoldás van arra hogy a 0 bevétel után ne kelljen járulékot fizetnem és megszüntethessem a céget?
Köszönöm.
Attila (BT beltag)

ObudaFan # 2015.06.24. 04:37

Mivel a cégbíróság előtt kötelező a jogi képviselet, csak úgy tudtok a végére járni, hogy ügyvédhez fordultok.

BigJimmy # 2015.06.23. 17:35

Köszönöm a segítséget! Sajnos ügyvédi közreműködéssel folytak a dolgok. Mi pedig megnyugodtunk hogy minden rendben.Esetleg tudna segíteni, hogy tudunk a végére járni? Gondolom fel kéne venni a kapcsolatot a cégbírósággal. Megúszhatjuk kevesebbel is ezt a dolgot?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.23. 16:06

Na, jó. 2008-ban tényleg közzétettétek a közleményt az egyszerűsített végelszámolásról. De nem lett befejezve. Lehet, épp ezért bírságoltak.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.23. 16:02

A cég neve PC-Compress Szolgáltató BT
Veszprém? Szó sincs semmiféle végelszámolásról, törlésről végképp. A cég ma is létezik.

ObudaFan # 2015.06.23. 13:45

Lehet, de csak idő kérdése.