Úgy igen.
Együttes képviselet
Gt. 29. § (3) A gazdasági társaságot a társaság vezető tisztségviselője, valamint cégvezetője (32. §) írásban cégjegyzés útján képviseli. Ha törvény vagy a társasági szerződés másként nem rendelkezik, a vezető tisztségviselők és a cégvezető cégjegyzési joga - a pénzforgalmi számla feletti rendelkezés tekintetében is - önálló, az egyéb képviselők cégjegyzésének érvényességéhez pedig két képviseleti joggal rendelkező személy együttes aláírására van szükség. A társasági szerződés úgy is rendelkezhet, hogy meghatározott munkakört betöltő munkavállaló cégjegyzési joga önálló, valamint hogy a vezető tisztségviselő, illetve a cégvezető valamelyik képviseletre feljogosított munkavállalóval együttesen jogosult a gazdasági társaság cégjegyzésére.
Szerintem azért meg lehet oldani, ha a két két vezető tisztségviselő (vqagy az egyik cégvezető), a másik 5 meg nem.
Szvsz az úgy nem megy. Vagy az együttes aláírók közül tetszőleges két személy, vagy egy meghatározott személy, akivel együtt írhat alá. Ezt nem lehet úgy kombinálni, hogy két csoportra bontod az aláírásra jogosultakat, mondván, hogy tetszőleges két személy, de az egyiknek meghatározott csoportból kell kikerülnie.
Tisztelt Fórumtársak az alábbi kérdésem lenne:
a Ctv. 8.§ (2) bekezdése szerint:
".......vagy hogy az együttes cégjegyzésre jogosultak közül az egyik aláíró mindig meghatározott személy."
Ezt értelmezhető úgy, hogy a 7 együttes cégjegyző közül megnevezek két olyan személyt is akiknek mindenképp szerepelnie kell az aláírók között? Tehát vagy az egyikkel vagy a másikkal kell aláírnia a többi 5-nek.
A formanyomtatványon kitöltendő rész az alábbi szöveggel szerepel:
Együttes képviselet esetén a másik (többi) aláíró neve (elnevezése), ha az meghatározott személy:
Valaki próbálta már, hogy két nevet írt be ebbe a rublikába?
És ha igen mi a tapasztalat, a cégkivonatban ez feltüntetésre került?
Köszönettel,
Lattila
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02