Szegedi joghallgatók


Roni04 # 2007.02.28. 17:18

Kedves chutzpah!

Azért mertem ajánlani, mert ezeket összehasonlítottam a könyvvel. Teljesen megegyezik, kivonatolva, plusz 5-öst kaptam belőle:)

Egyébként én sem szeretem a mások által kidolgozott anyagokat, mert én dolgozom ki (márha van rá idő) de ez tényleg jó.

chutzpah # 2007.02.28. 09:14

Én nem hittem a kalózobigyókban. Amit én átrágtam, az az igazi. Nemzetköziből értékelte is Bodnár, rendesen.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2007.02.28. 08:58

köszönöm

Roni04 # 2007.02.26. 17:08

Kedves Rite csillaggal!

Elküldtem az anyagot az email címre. Egyenlőre csak a nemzetközi magánjogot. Szellemiből van még. Meg büntetőből, de csak általános rész. Megpróbálok még szerválni.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2007.02.24. 20:26

kedves roni04 írtam e-mailt még nem kapatm választ lehet nem nézed súrün a mailt hatudnál küldeni nagyon szívesen venném

Roni04 # 2007.02.19. 16:48

Valóban nem múlnak el.Amit egyszer "belémvertek", az nem jön ki onnan egyhamar.:)

Magánjogból nekem is van friss, 2006 őszi kidolgozott A, B tételek. Szerinetem nagyon jó, én összehasonlítottam a a könyvekkel, és tényleg megbízható. Én abból tanultam. Meg van a gépemen. Elküldhetem, ha gondolod.
Alkotmányból tényleg úgy van, ahogy chutzpah mondja. Bár van 1-2 tétel ami (pl. hatalmi ágak megosztása egykor és most, ez volt a kedvencem....:( meg csak könyben található meg. Van belőle kidolgozott.

chutzpah # 2007.02.19. 12:52

csillagocska, alkotmányból be kell nyalni a kiadott jogszabályokat és könyvecskéket, nem kell variálni a jegyzetekkel,a magánjogom a szüleim pincéjében van, abból passzolok.

chutzpah # 2007.02.19. 12:52

csillagocska, alkotmányból be kell nyalni a kiadott jogszabályokat és könyvecskéket, nem kell variálni a jegyzetekkel,a magánjogom a szüleim pincéjében van, abból passzolok.

subi # 2007.02.19. 12:41

chutzpah!

A szegedi évek tényleg nem múlnak el nyomtalanul! Milyen igazad van! Még élek nem felejtem!:(

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2007.02.18. 21:57

valaki tudna e szerezni szegedi nappalis jegyzetet alk jogból meg nemzetközi magánjogból záróvizsgára

állom a posta költséget

segítséget előre is köszöni

Nóri

maraton # 2007.02.17. 16:54

Kedves Roni04!Én a második sorban ültem, és mindent jól láttam ill. hallottam.Nem voltunk túl sokan, hiszen az igazi nagyüzem a nyári doktori avatás.Akkor két időpont is van az avatásra.

chutzpah # 2007.02.16. 13:45

Én biztos nehezebben viseltem volna a munkakezdés lealázós gyötrelmeit, ha Szegeden nem törtek volna be...Azzal együtt fenntartom, hogy a követelmények következetlenek és nem behatároltak voltak.

Mindamellett elég komoly elméleti tudásra tettem szert, de ezzel szerintem nem vagyok egyedül a szegedi jogászok sorában...

Roni04 # 2007.02.15. 16:27

Kedves Maraton,Angelis, Chutzpah !

Szívemből szóltatok..:)

Maraton!Akkor együtt voltunk január 6-án!!!:)
Hol ültél?Én leges leghátul, semmit nem láttam, csak az az előttem ülőket meg az avatótanácsot egy kicsit.

maraton # 2007.02.14. 23:35

Én is Szegeden végeztem, 2007. január 6-án kaptam meg a diplomámat.Sokat kínlódtam, de munka mellett, levelezőként, családosan elég nehéz volt a tanulás.Több esetben előfordult, hogy egy-egy vizsga nem sikerült, ilyenkor akár félév ismétlésre is sor került.Jelenleg is vannak volt osztálytársak, akik még mindig kínlódnak,pl. Nemzetközi joggal, EU joggal, Pénzügyi joggal stb.Végülis megszereztem a szegedi diplomát.A többi diplomám megszerzése sokkal könnyebb volt, Szegeden sokszor maximalisták voltak a tanárok a vizsgákon, ugyanakkor voltak olyanok is, akik előadásaikkal nem sokat segítettek a felkészülésben.A záróvizsgákon is sokan elvéreztek, volt úgy, hogy 50-70% sikertelenül vizsgázott. Szóval nehéz volt. de talán megérte. Egyfajta látásmódot is kaptunk, s voltak olyan tanárok, akikre a mai napig is szívesen emlékszem vissza.Szerintem a többi jogi karhoz viszonyítva, nem rosszabb a képzés színvonala./Vannak ismerőseim, akik Pécsett, Miskolcon ill. a Pázmányon végeztek, és ha találkozunk és jogi témákról beszélgetünk, hát bizony nem kell szégyenkeznem, sőt még talán büszke is vagyok, hogy ott végeztem.

angelis # 2007.02.12. 22:31

Öt éve végeztem.
A mostani munkaadóm azt mondta, pesti vagy szegedi munkatársat akart, a következő szűrőt pedig már az emberi tulajdonságok jelentették.

A város és az egyetem együtt. :)
Jó volt!

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.12. 18:12

:)

chutzpah # 2007.02.12. 18:08

Szerintem a szegedi évek nem múlnak el nyomtalanul...

Roni04 # 2007.02.08. 16:37

Bocs. 2007. január 6.-án. Egy kicsit elírtam. Küldtem a privibe üzit.

Roni04 # 2007.02.08. 16:34

Szia Traven!

Én most végeztem 2006. január 6-án. Ekkor volt a diplomaosztóm. Õszintén szólva nem tudom....

T r a v e n # 2007.02.08. 10:59

Kedves Roni!

Te mikor végeztél?
Én 2005. január 08.
Mit gondolsz, ismerhettük egymást?

Roni04 # 2007.02.01. 18:33

Junior jogász!

Mire akarsz ezzel célozni...?
Nem biztos hogy attól jó egy egyetem, hogy agyonfényezik. De Montero sem nagyon nyilvánított véleményt.
Köszönöm Traven.Bár én egyáltalán nem éreztem magam kényelmetlenül, nem szégyelltem. Én tudom hogy mit kellett letennem az asztalra, és ez a lényeg. Meg hogy a megszerzett tudásomat mennyire tudom használni, kamatoztatni.
Az egyetem után jön az igazi kiképzés.

junior jogász # 2007.02.01. 14:16

Igazat adok Traven-nek, nem szégyen az ha valaki 8 év alatt végez, csupán kellemetlen!:(
Úgy látom, hogy "montero" is hiába várja az infokat. Valahogy, nem mernek véleményt nyilvánítani a Szegeden végzettek.

T r a v e n # 2007.02.01. 13:39

Kedves Kollegák!

Az, hogy Roni 5 és fél év alatt végzett egyáltalán nem szégyellni való.

Én több olyat tudok, aki 8 év alatt nyögte ki a diplomát.

Jelzem: ez nem óvoda, itt nem az a lényeg, hogy mennyi időre végezte el, hanem az, hogy egyáltalán elvégezte-e.

Roni04 # 2007.01.26. 16:49

5 és fél év. Miért érdekes? Van tavaszi és van őszi államvizsga. Annyi probléma volt, hogy félévet csúsztam egy hülyeségem miatt. Így sikerült az összes vizsgámat nyárig letenni, és ősszel jött az államvizsga.

subi # 2007.01.26. 12:38

Hány év alatt sikerült? Érdekes, hogy most végeztél! Mi volt az előző év végén? Csak nem volt valami "probléma"?