Szakvizsga - "A " rész (polgár)


bajussz # 2008.09.23. 09:51

pp jogeseteket küldök szívesen, csak mailt írjatok, mert a fórumot ritkán nézem.

vivi1111 # 2008.09.23. 09:11

elnézést, pontosítok: a Gt-hez nem volt Dialógos könyv, ott kommentárt néztem néha.

vivi1111 # 2008.09.23. 09:09

nasedo:
Ptk., Gt., és Pp. mint jogszabályok nagyon fontosak. Ezeket tényleg tudni kell. Egyéni, hogy ezek elsajátításához kinek mennyi kommentárra, segédanyagra van szüksége.
Én főleg a Pp.-nél tanultam annak idején a Novissimás könyvet a törvény mellé.
Ptk.-ból és Gt.-nél azoknál a részeknél olvastam hozzá Dialóg Campusból, ahol nem éreztem elégnek a törvényszöveget.

Tapasztalatból mondom, hogy vannak olyan bizottságok, ahol kérdeznek közbeszerési eljárást, illetve tőkepiaci törvényt (magyarán a "kiegészítő jogszabályokat"). De általában a hangsúly a fő törvényeken van.
A társasházi tv. és az ingatlan-nyilvántartási törvény is fontos, főleg, ha ügyvédjelölt a vizsgázó.

Nem szabad részletekben elveszni!
PK-ból a fontosabbakat kérdezik (közös tulajdon megszüntetése pl.), szóval azokat is át kell nézni.

Próbáljatok mindenképp súlyozni, mert különben valóban fél évet lehetne tanulni erre a részre.

dr.klau # 2008.09.23. 08:48

Pazs: köszi a választ, mit mondjak, nem lettem boldog....
Kicsit az az érzésem, hogy ez egy újabb lehúzás...

nasedo # 2008.09.23. 08:15

Sziasztok!

Látom, nagyon keresett itt a gt-s anyag ;) - el tudná valaki küldeni nekem is? Nagyon köszönöm! :)
Én november közepén megyek, már elkezdtem gyűjtögetni az anyagokat, de valami ijesztő mennyiség. Mit érdemes leginkább tanulni? Mert könyvre-jogszabályra-jegyzetre-mindenre sajna nincs elég idő. :/

pazs # 2008.09.22. 19:09

dr. klau:

akkor kötelező, ha a Budapesti Ügyvédi Kamaránál vagy az ügyvédjelöltek névjegyzékébe felvéve és ezáltal a BÜK-ön keresztül kell jelentkezned szakvizsgára.

Ha nem ez a helyzet, akkor ízlés és pénztárca dolga.

gboy78 # 2008.09.22. 18:29

Kedves Mindenki!

Bocsi, ha unalmas a kérés, de a már többek által említett Gt. anyag engem is érdekelne, valaki el tudná küldeni?
Előre is köszönöm a segítséget.
Kitartást mindenkinek a felkészüléshez.
Üdv.

doktor szöszi # 2008.09.22. 10:16

Szisztok!

Légyszi, ha valakinek megvan az a bizonyos gt-anyag, vagy polgári eljárásjogból jogeset-gyűjtemény, akkor elküldené nekem, mert nagyon nagy szükségem lenne rá! :-) Szép napot mindenkinek!

dr.klau # 2008.09.22. 09:18

Lehet kicsit off, de már régóta furdal ez a kérdés.... Kötelező a valamelyik Jotokis továbbképzésen részt venni ahhoz, hogy szakvizsgázhassunk? Mert ha nem, akkor részemről nem szívesen fizetek még egy rakat pénzt a nagy semmire....

progcic # 2008.09.22. 09:14

bano:

Gratulálok a pici babához :)

Te tényleg nem fogsz akkor unatkozni :)

Hát, remélem, a következő szakvizsgával már én is jobban járok, már ami az időpontot illeti :(....

Bano # 2008.09.22. 09:05

progcic

Köszönöm megkaptam.

Valamikor áprilisban jelentkeztem október közepére és már akkor mondtam, hogy ha lehet, ne legyen csúszás, mert nov. elején jön a baba, lesz teendő a nejem körül. Személyesen adtam be és azt mondták, nyugodjak meg, akkora kapom az időpontot, amikorra kérem. Így is lett.

Nekem ez már a második, közigből már voltam éppen egy éve. Na akkor volt csúszás rendesen. Szintén október közepére kértem, de csak november közepén vizsgázhattam.

Manócsinó # 2008.09.21. 17:09

Ivandr!

Elküldtem a kért anyagot...

ivandr # 2008.09.21. 09:43

Sziasztok!

az említett gt-s anyagot el tudná küldeni nekem is vki?
kösöznöm előre is!

Más: miből készültök? persze a törvényen kívül?

üdv:iván

tilia79 # 2008.09.20. 07:35

Van valakinek eladó Dialóg Campusos szakvizsga előkészítő könyve büntető anyagi jogból?

progcic # 2008.09.19. 18:24

pazs:

tőlem is ment e-mail. :)

Kalandos történet a Tiéd is... annyi rokon vonást fedeztem fel az enyémmel kapcsolatban, hogy engem is július elején hívtak fel a bizottságtól.

Nekem nem hiányzott semmi a jelentkezésemből, csak nekik egy időpont szeptember elején. :) vagy :( ?

Általában én is jól érzem magam a bőrömben, kivéve, amikor nem.

Most NEM van. :(

pazs # 2008.09.19. 15:53

Email ment.

nem cserélünk, én jól érzem magam a bőrömben :)
Jelölt vagyok, de azt, akire rábíztam, hogy adja be a kamarában a jelentkezésemet, elhajtották és a szakvizsgabizottsághoz közvetlenül adta be az anyagomat. Ez akkor derült ki, amikor július elején felhívtak, hogy hiányzik a kamarai igazolásom... a kamarai igazoláshoz meg újra be kellett szereznem a Jotoki-s igazolást, úgyhogy újabb három nap ügyintézés pusztán azért, mert a kamarai recis elküldte az emberemet a szakvizsgabizottsághoz. A lényeg, hogy aztán már nem hiányzott semmi és így a mobilom megjegyezte a kedves-rendes szakvizsgabizottsági ügyintéző telefonszámát. :)

progcic # 2008.09.19. 15:25

pazs:

Örülj neki. :)

Bezzeg én kétségek között vergődök. :( Szivesen cserélnék Veled. :) Benne vagy? ;)

Ha írsz az e-mail címemre, küldök Neked valamit. Nem spam lesz az... ;)

Te szolgálati úton adtad be a kérelmedet vagy közvetlenül küldted el?

Kérdezhetném úgy is, hogy jelölt vagy? Vagy fogalmazó? Vagy köztisztviselő? Vagy kicsoda-micsoda?

pazs # 2008.09.19. 15:02

Június közepén adtam be a jelentkezést. én is nagyon meglepődtem, hogy oda adták, amikorra kértem és hogy ezt meg is mondták. Remélem, nem lepődöm meg, amikor ideér a boríték.

progcic # 2008.09.19. 13:34

pazs:

nagyon rendesek voltak akkor, ha megmondták az időpontot. meglepően rendesek!

Hátha én is akkor megyek ;)

dimmi:

Ne is mondj ilyet, hogy nem férünk be októberre. Már így is teljesen készen vagyok. :(

progcic # 2008.09.19. 13:28

pazs:

Te mikor adtad be a jelentkezésedet?

pazs # 2008.09.19. 11:45

Sziasztok!

Október második felére kértem időpontot, ma felhívtam őket, és azt mondták, hogy október 20-a írásbeli, 22-e szóbeli, már ki is küldték az értesítést, csak még nem kaptam meg.
Az időpont tök jó, mert legalább utána ott lesz a hosszú hétvége kipihenni magam vagy feldolgozni a kudarcot, esettől függően.
Még jövő héten dolgozom, aztán három hét szabi, ennyi jut, bele kell hogy férjen.

dimmi # 2008.09.19. 11:33

Bano!

akkor te szerencsés vagy, ha már múlt csüt megkaptad. 5 héttel előtte kiküldték!
Mikor jelentkeztél, és mire kérted?

Progcic!

Szerintem lehet mi már bele se férünk októberre.. :-((

progcic # 2008.09.19. 10:00

Bano:

Persze, elküldöm.

Egyébként mikor jelentkeztél a szakvizsgára? Gondolom, ez már nem az első Neked.

Én szeptember elejére kértem időpontot - júniusban jelentkeztem - de még mindig semmit nem kaptam. :(

Igaz, júliusban hívtak telefonon, hogy szeptember végére vagy október elejére számíthatok...hát ebből már nem lesz semmi. :(

Én már úgy utálom ezt az egészet. :(

Bano # 2008.09.19. 09:15

progcic:

Megtennéd, hogy nekem is elküldöd a Gt. anyagot? Előre is köszi!

Bano # 2008.09.19. 09:13

progcic

Én húlt csütörtökön kaptam okt. 16-ra.