szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


csaszi92 # 2017.12.30. 23:57

Kedves Mindenki!

Érdeklődni szeretnék, hogy a közös e-mail címmel mi történt és mikor lehet használatba venni újra? Közeledik a vizsga! :( Köszi a válaszokat!

ewfuns # 2018.01.02. 11:24

Sziasztok! Sikerült belépnem a közös mail címre: jogiszakvizsgac@gmail.com jelszó: Vegyes1718

Vigyázzatok, irtó sok a spam és november óta nincs új anyag!

biborka31 # 2018.01.02. 19:57

Köszönjük a jelszót ewfuns!

Abigél88 # 2018.01.07. 19:18

Sziasztok!

Az idén szeretném elkezdeni a szakvizsgát, munkajogból tervezem az írásbelit. Kérdésem az lenne, hogy csak munkajogot lehet-e választani az írásbelin vagy az együtt van a tb-vel?
Köszönöm szépen,
üdv

ewfuns # 2018.01.08. 17:05

Szia Abigél88!

Egyben van a munka és a TB.

Abigél88 # 2018.01.10. 15:56

Köszönöm szépen ewfuns!

Scenn # 2018.01.12. 18:07

Sziasztok!

A jövő heti vizsgákon már az új Ákr-t (és a Közigazgatási perrendtartást) kérdezik. Az lenne a kérésem, hogy aki levizsgázott, ossza meg a tapasztalatait, hogyan, milyen mélységben kérdezik az új jogszabályokat. (Egészen konkrétan abban bízom, hogy a tényleges normaszöveg ismerete, értelmezése elég, és nem várják el az akármilyen kommentár, miniszteri indokolás, jogszabálytükör, stb. tudását, illetve a KET-tel történő pontos összehasonlítást.)

Köszönöm előre is!

Duke # 2018.01.14. 20:30

Sziasztok!
Nem tudok belépni a jogiszakvizsgac@gmail.com jelszó: Vegyes1718 adatokkal. Folyton egy mobilos további jóváhagyást kér.
Tudtok mondani erre valamit? Esetleg más is járt így?
Köszönöm

Blanka1988 # 2018.01.16. 10:05

Sziasztok!
Eladóvá vált a "C" vizsgához szükséges könyvem.

(Szakmai lektor: Sulyok Tamás), Patrocinium Kiadó, 2016.
Csáki-Hatalovics Gyula, Gyekiczky Tamás, Gyergyák Ferenc, Tóth András
(szerkesztette Tóth András): Közigazgatási jog – jogi szakvizsga felkészítő kötet,
Patrocinium Kiadó, 2016;

A könyv szinte érintetlen, egyszer lett átolvasva, semmilyen kiemelés, jegyzetelés nem található benne, hibátlan állapotú.

Ugyan a Ket.-re vonatkozó rész már nem hatályos, de a helyi önkormányzatokra vonatkozó rész miatt még hasznára válhat valakinek.

Ár: 1.000,- Ft.

Érdeklődni: toro.blanka@gmail.com
Kitartást mindenkinek!

MesePesti (törölt felhasználó) # 2018.01.16. 13:27

Sziasztok,

Az idő rövidsége miatt eu jog és alkotmányjog tételeket keresek. Ha valaki tud segíteni, kérem küldje el a mesepesti@gmail.com címre. Nagyon szépen köszönöm!

Mesi

Abigél88 # 2018.01.16. 20:42

Sziasztok!

Most kezdeném a szakvizsgát, a C résszel, munkajog írásbelivel. Tanácsot szeretnék kérni, hogy miből érdemes tanulni, kinek, milyen könyv vált be, mit ajánlotok? Az írásbeli miatt JSZS: Munkajog és társadalombiztosítási jog (2013)könyvet gondoltam megvenni, de több oldalon olvastam, h jelenleg nem rendelhető.
Közigből, eu-ból is szívesen venném a tanácsotokat, hogy miből érdemes vagy épp nem készülni.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
Jó tanulást, vizsgázást mindenkinek!
Üdv

annaszisza # 2018.01.25. 20:43

Kedves Fórumozók!

Az általam 2017. december 22-én meghirdetett könyvek elkeltek.

Mindenkinek sok kitartást kívánok a felkészüléshez és eredményes vizsgákat!

Agatha91 # 2018.01.26. 09:55

Kedves Forumozok!

Van esetleg a vegyes barmelyik reszebol kidolgozott jegyzete barkinek? :)

Koszonom elore is.

Abigél88 # 2018.01.28. 20:34

Sziasztok!

Az alábbi könyveket keresem:

Szalayné Sándor Erzsébet – Mohay Ágoston – Karoliny Eszter – Komanovics Adrienne – Pánovics Attila (szerk.): Az Európai Unió joga (2015, Dialog Campus)

Jakó Nóra, Mikes Lili, Szabó Zsolt: Alkotmányjog
(Patrocinium Kiadó, 2016).

Ha valakinek van eladó, kérem jelezze:
kisabi88@gmail.com

Köszönöm szépen.

Laszlo1984 # 2018.02.02. 14:36

Tisztelt Fórumozók!
Egy kis segítséget szeretnék kérni "C" vizsgarésszel kapcsolatosan. Ha esetleg valaki volt már mostanában mennyire mélyen kérdeznek bele a közig perrendtartásba? Utolsó vizsgán mennyire szigorúak a cenzorok? Esetleg van valakinek GYIK-ek?

Üdvözlettel László

Pite3000 # 2018.02.02. 17:52

Sziasztok!

Sikeres vizsgát követően eladóvá váltak az alábbi szakvizsga felkészítő könyveim:

Homicskó Árpád: Társadalombiztosítási jog (Patrocinium Kiadó-2017)-újszerű állapotban kihúzva, 3000 Ft (újonnan 4300 Ft),
Dr. Jeney Petra, Dr. Kende Tamás, Dr. Lövenberg Viktória: Az Európai Unió joga (Novissima Kiadó-2015)-teljesen új állapotban, kihúzás nélkül, 3500 Ft (újonnan 4500 Ft).

Érdeklődni a varga.cs.87@gmail.com e-mail címen lehet.

KSzZsó # 2018.02.03. 12:13

Kedves Pite3000, ha van egy kis időd megosztanád a tapasztalataidat? Köszönöm

viktoria1201 # 2018.02.05. 13:05

Sziasztok!

Kis segítségként leírnám a tapasztalataimat a vizsgával kapcsolatban. Pénteki napon vizsgáztam a Kossuth téren. A vizsgabizottságban volt két női kúriai ex-bíró, és egy férfi, az elnök, ő egy kormányhivatal vezetője. Nagyon rendesek voltak, nem arra voltak kíváncsiak amit nem tudsz. Egyáltalán nem volt megalázó és emberségesen bántak mindenkivel. Át is ment mindenki, hata voltunk. Fél óra volt az egész vizsga, keveset kérdeztek és nagyon alap dolgokat.
Alkotmányból: házasság,család védelme (ezen belül is az azonos neműek közötti kapcsolati formát, de rizsa volt az egész),Kormány szerepe nagyon felületesen, konstruktív biz. indítvány, rendeletalkotás.
Közigből: Kp. fellebbezés, hova kell benyújtani, határidő stb. Ezt is csak érintőlegesen. és ennyi
Munkajog: Felmondásról minden munkavállalói-munkáltatói, de mindent nem mondtam nyilván el, csak a munkáltatói okokra volt kíváncsi, meg hogy mikor nem kell indokolni(nyugdíjas mvá), munkáltatói felelősség kimentés
TB: öregségi nyugdíjról alap kérdések (mik a feltételei, összege hogy alakul)
Euból pedig: mi a 4 szabadság, ezután mi az a áru szabad mozgása, és ehhez kapcsolódóan melyik a híres jogeset. (cassis de dijon)

Alkotmányjogból Patrociniumos könyvből tanultam, Közigből csak törvényt, munkából csak törvényt, Tb-ből egy nagyon alap jegyzetet + néztem hozzá a törvényt, Eu-ból Ates féle jegyzetet.

Szerintem ha valakinek ez az utolsó vizsgája, figyelembe veszik és nem szigorúak.

Természetesen mindezektől függetlenül kell tanulni,sokat, és ha nem tud semmit a vizsgázó, nem fogják átengedni.

Sok sikert!

KSzZsó # 2018.02.05. 13:52

Sziasztok! Ma volt az írásbelim és nagyon bizonytalan vagyok! Segítsetek kérlek!

Az alábbi tényállás volt:

A Debreceni Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság 2017. december 17-én a pert megszüntette. A végzést az eljáró jogi képviselő elektronikus úton december 21-én átvette.
A végzéssel szemben a jogi képviselő 2018.01.04-én elektronikus úton fellebbezést nyújtott be a Debreceni Törvényszékhez. A Törvényszék a fellebbezést a Kp. 157 § (1) bekezdésére alapozva a 13 § (11) bekezdésnek megfelelően a Fővárosi Törvényszékre áttette.

Az áttételt elrendelő végzéssel szemben a felperes fellebbezést nyújtott be.

Feladat: a hatáskörrel rendelkező bíróság nevében hozzon határozatot a fellebbezés kapcsán.

Megoldásom: hatásköre a Debreceni Törvényszéknek van. A Kp. (2017.I.) 99 § (3), 102 § (b) re alapozva visszautasítottam a fellebbezést, mivel a Kp.81 § (2) és (5) bekezdései szerint áttételről szóló végzés esetén fellebbezésnek nincs helye.
A végzésemmel szemben nem adtam önálló fellebbezési lehetőséget.

Ami aggaszt: a Törvényszéknek az áttételnél a Kp 157 (2) bekezdésre kellett volna hivatkoznia, nem az (1)-re.
A fellebbezési kérelmet az első fokon eljárt bíróságnál kellett volna benyújtani.
A felperesnek van jogi képviselője, akkor nem neki kellett volna a fellebbezési kérelmet benyújtani?
A fellebbezést visszautasító döntéssel szemben lehet, hogy kellett volna jogorvoslati lehetőséget adni?

Eleniel # 2018.02.07. 15:49

Sziasztok!
Nem tudok belépni a jogiszakvizsgac@gmail.com jelszó: Vegyes1718 adatokkal a közös e-mail címre. Tud valaki adni egy működőképes elérést? Előre is köszi! :)

T1988 # 2018.02.08. 10:43

Sziasztok!

A C rész email jelszava jelenleg: 1718Vegyes, próbáltam megváltoztatni a régire, de nem engedte a rendszer. Kérlek adjátok tovább, remélem ezzel működik.

KSzZsó # 2018.02.08. 20:51

Sziasztok!

A lent hivatkozott jogeset megoldása az volt, hogy rosszúl írták a feladatot, nem fellebbezett, hanem felülvizsgálatot kért a felperes.... No comment. Tehát Kúria, és rossz jogszabályra hivatkozott a Törvényszék. Szerencsére a vizsgáztató hölgy elfogadta, hogy javítottam az új infó birtokában, így mehettem tovább.
Tulajdonhoz való jog, önkormányzati vagyon, Ákr eljárások részletesen, munkaviszony alanyai, felmondás, munkaviszony vs. közszolgálat, nyugdíj, Csend, táppénz, EU Bíróság, diszkrimináció tilalma.

Kinyomtatott jogszabályok, kidolgozott tételek (közös mailről) akit érdekel írjon.

konyaszoke.zsofia@gmail.com

Eleniel # 2018.02.09. 07:49

sziasztok!

Megpróbáltam belépni az új jelszóval a közös e-mail címre, de sajnos most is további azonosítást kér. Esetleg tudja valaki, hogy mikor hozták létre a közös fiókot?
Köszi a segítséget!

Scenn # 2018.02.09. 15:30

Sziasztok!

Pár infó a mai vegyes részi vizsgáról: a Kúrián voltunk egy nagyon korrekt-rendes bizottságnál (a bizottság elnöke kúriai bíró volt, ő az alkotmány-köziget kérdezte, a munkajogot egy kormányhivatali vezető kérdezte, EU-ból pedig egy ügyvédnő volt az illetékes).

Az eszembe jutó kérdések:

  • alkotmány-közig: a Kp. kapcsán a jogorvoslati jogosultságok hogyan alakulnak (csak pár mondatban), Kúria szerepe, hatáskörei
  • munka-TB: munkavállaló és munkáltató kötelességei, a nyugdíjjogosultság feltételei
  • EU: az Unió migrációs hatásköreinek kialakulása nagy vonalakban, melyik ország hoz döntést (Dublini rendelet)

Jellemző volt, hogy keveset kérdeztek, nem mentek bele a részletekbe, és pár értelmes mondat után mentünk is tovább a következő kérdésre.
És a végén kaptunk csokit is!

Sok sikert mindeninek!

Scenn # 2018.02.11. 08:53

Sziasztok!

A vegyes részi vizsgát követően eladnám a felkészüléshez szükséges anyagokat:

Alkotmányjog (Patrocinium kiadó, 2. kiadás 2016), eredeti ár: 4.200 Ft,
Közigazgatási jog (Patrocinium kiadó, 2016 [a helyi önkormányzatos tételekhez hasznos]), eredeti ár: 4.300 Ft
Alkotmányjogi jogszabálygyűjtemény (Patrocinium kiadó, 2017), eredeti ár: 1.890 Ft,
Általános közig. rendtartás és Közig. perrendtartás (Patrocinium kiadó, 2017), eredeti ár: 850 Ft,
Az Európai Unió joga (Patrocinium kiadó, 2017), eredeti ár: 5400 Ft,
EUSZ és EUMSZ (Patrocinium kiadó, 2011), eredeti ár: 1.590 Ft,
Társadalombiztosítási jog (Patrocinium kiadó, 2017), eredeti ár: 4.300 Ft,
Munkajogi jogszabálygyűjtemény (Patrocinium kiadó, 2017), eredeti ár: 690 Ft,
Polgári törvénykönyv (Patrocinium kiadó, 2017), eredeti ár: 1.580 Ft
Alaptörvény (Patrocinium kiadó, 2016), eredeti ár: 480 Ft

Tudomásom szerint ezek a legfrissebb kiadványok. A könyvek egyszínű szövegkiemelővel ki vannak emelve. Az anyagok eredeti ára 25.280 Ft, ami helyett 17.000 Ft-ért válnék meg (egyben) tőlük. Mindezekhez ajándékba adok 1967 oldalnyi kinyomtatott , a tételsornál megjelölt irodalmat (ABH-k, jogszabályok, stb.), valamint munkajoghoz is biztosítok Dialóg-Campusos anyagot. Átadás Budapest belvárosában.