MBA v. LLM


Legislator # 2009.04.16. 18:36

honlapgyártó


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.04.16. 18:35

Ja, grat a honlaphoz, nem tudtam, hogy honalpgyártó is vagy:-).


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.04.16. 18:34

A dal igazán érdekes. Értesz valamint a lengyel alkotmányjogi szaknyelvhez is? Kéne adott esetben valaki, aki igen.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.04.16. 18:28

Leg és Vivi, ill. Vivi és Leg :D

hallgassátok meg a lengyel halászéneket az egyik honlapomon:

www.drzoo.mlap.hu

nekem nagyon tetszik :D
megtanultam a szövegét lol

Legislator # 2009.04.16. 18:19

Ha már tenger:

Imp,

Legyél nemzetközi tengerjogász.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.04.16. 18:11

Nagyon távolra nem tervezek, nincs értelme.

Mi a bajod a versekkel?

Vanank szépek.

Küldjek neked e-mail-ben?:D

Avelina-Vivien # 2009.04.16. 17:57

Biztosan jobb mint egy irodában ülni egész nap.Ehhez mindenképpen külföldre kell menned.Mire vársz?Szakvizsgára ok, de utána?

P.s: ne gyere a verseiddel már megint:))


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Impossible # 2009.04.16. 17:54

Igen. Teljesen. Miért ne lenne komoly? Szeretek vitorlázni, a mindenem a tenger.
Van egy szép vers, aminek az a refrénje, hogy " le kell menjek a tengerhez", na én is így érzem.

Avelina-Vivien # 2009.04.16. 17:52

ez most komoly?


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Impossible # 2009.04.16. 15:22

Arra gondoltam, hogy elvégzek egy tengeri vitorlás-tanfolyamot, és leszek tengeri jog meg vitorlás-oktató a yachtakadémián. De még ez is időbe kerül...

Impossible # 2009.04.16. 15:21

Jó-jó, de addig mi a szöszt csinálok? Ez itt a kérdés. :D

Avelina-Vivien # 2009.04.16. 10:25

Abban igazad van , hogy nem szabad az időt elfecsérelni. Ha 30 leszel mikor végzel egy LLM-et Bécsben , sokkal jobban jársz mintha itthon maradsz és elmész ügyvédkedni vagy tanítani.


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Impossible # 2009.04.15. 11:31

Ilyen problémám sosem volt, hogy a korom miatt kinéznek maguk közül, vagy lenéznek. Nem tudtak. :D Nem tudom, hogy akartak-e, de azt tudom, hogy nem tudtak. Ott van pl. az egyetemi tanárral folytatott vitám más topic-okban, hiába jóval idősebb nálam, és hiába egyetemi tanár, nem tud felülkerekedni, mert nincsen elegendő ismerete arról, amiről beszélek neki. Sőt önmagától elismerte, hogy okos ember vagyok. Szóval nem kortól függ, hogy lenéznek-e, hanem képességtől és felkészültségtől. Éppen ezért nem kell várjam, hogy mégöregebb legyek, az évek múlása számomra egyedül azt mutatja meg, hogy egyre kevesebb van hátra, és hogy az idő nagyon nagy kincs, amit egyetlen egy napon sem szabad herdálni, vagy ha herdáltuk, nagyon kell igyekezni, hogy behozzuk az elmaradást, ha egyáltalán van rá még esély. Ez az érzés arra sarkallja az embert, hogy a mostanra figyeljen, ne a jövőre, az elmúlt nap már nem tér vissza.

Avelina # 2009.04.14. 18:16

Nem hiszem , hogy valaki 30 évesen öreg lenne.Én egy kicsit várom is.Egy 30-as érett nőt komolyabban vesznek mint egy 22 aki 18-nak néz ki és minden véleményét azzal nyugtázzák"fiatal vagy te még ehhez ezt nem értheted"grrrrrrrrr.Az egyik csoporttársam 30 éves volt aki elkezdte velünk a jogot, 33 évesen végzett.Először azt hittem majd nem tudja felvenni a tempót..de tévedtem, ő diktálta.Nagyon tapasztalt volt és a kis csoportos feladatoknál prezentációknál versengtünk érte, hogy velünk legyen.Úgy tudom, most barrister képzésen van..nem maradt le semmiről.Én arra célzok amikor azt mondom, hogy lemaradsz, hogy családdal nehezebben vagy mobilis.A korod nem számít ha teljesítesz,legalábbis külföldön.Én nem adnám fel.


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Impossible # 2009.04.14. 16:53

Vivien,

tanulok, de az még kb. 1-2 évbe telik szerintem, mire kijutok. Aztán mire elvégzem, ha elvégzem, már majdnem 30 leszek. Az meg már rohadt öreg.

Avelina # 2009.04.14. 14:49

akkor mire vársz ?tanulj rá aztán tedd le, aztán menj ki...ne várd meg még a Zoli JR-t be kell iratni oviba:))


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Impossible # 2009.04.12. 15:19

De Goethe ZOP kéne.

Impossible # 2009.04.12. 15:19

TELC

Eweol # 2009.04.12. 15:09

Imp, milyen nyelvvizsgád van németből?

Impossible # 2009.04.12. 12:21

Már utánanéztem, de nincs olyan szintű nyelvvizsgám, amivel jelentkezhetnék, szóval arra még sokat kell gyúrni.

Avelina # 2009.04.12. 11:18

Német nyelvterülten is jó lehetőségek vannak, számomra csak ez a kézenfekvőbb ha már angol jogi diplomám van.
Szerintem te megpróbálhatnád a bécsi egyetemet de olyaaan lusta vagy hogy utána sem nézel:))


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Impossible # 2009.04.12. 10:36

Lehet, de én szeretem a németet.

Eweol,

miért jobb, ha elfelejtem?
Európában jelentős a német (még a francia sem annyira jelentős, szerintem), ok, angol persze, de 1 nyelv úgysem elég.

Avelina # 2009.04.12. 10:23

Személy szerint nekem ebben van lehetőségem elhelyezkedni , meg angol nyelvterületen több lehetőség van..de mindenkinek szíve joga.


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Eweol # 2009.04.12. 10:20

a németet jobb, ha elfelejted :)

Impossible # 2009.04.12. 10:07

Mindig az angol... nem akar már valaki végre németekről is írni? :) Én németmániás vagyok, ti meg angol...nem lesz ez így jó. :D