MBA v. LLM


Legislator # 2009.03.21. 14:32

Fél (igeként: retteg/főnévként: valaminek az 50%-nyi része).


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.03.21. 14:31

Gyümölcs.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.21. 14:13

Lehetne még gyűjteni ilyeneket. Pl. ilyen a birtok (azaz tanya). :D

Legislator # 2009.03.21. 13:49

Egyébként ezt a technikát egy nagyon kedves tanáromtól tanultam. (Ti. azt, hogy ha egy kifejezésnek a jogi, illetve a köznapi értelme eltér, akkor adott esetben érdemes az elválasztásukra határozottan, olykor tréfás formában utalni.)


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.03.21. 13:46

Vow, ez nagyon durva:-).


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.21. 13:37

"(A biztosíték nem jogi értelemben vetten értendő, lolz)."

Na ez jó volt, hehe. Ez olyan mint amikor egy biológusnak beszéltem - egy elméleti problémát szemléltetendő - a kötélről és a csigáról (olyan csigáról, aminek a segítségével pl. építkezéseken húzzák fel kötélen a dolgokat), ő meg nem értette...később kiderült, miért: a biológiai értelemben vett csigát képzelte el, és elképzelte, ahogyan rátesznek egy kötelet...

Legislator # 2009.03.21. 07:10

Impi írta: "Avelina,
Zoli vagyok.
És Te?"

Ezt a napot is megértük. lol

Egy csinos hölgynek, akit ráadásul Viviennek hívnak, bűn lenne sleepless night-ot okozni. Tehát:

Avelina!

Gyula vagyok. Gondoltad volna?:-) Szerintem a "melegített";-))) Impiboy nemcsak "olvadna", hanem simán elolvadna/kiolvadna tőled, mint egy rossz biztosíték. (A biztosíték nem jogi értelemben vetten értendő, lolz).


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.20. 13:06

Hát ha melegítenéd, akkor olvadna...:D

A Vivien jó név. Ezt nem gondoltam volna. lol

Avelina # 2009.03.19. 20:08

Csak nem olvad a jégcsapkirályfi?
Vivien


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Impossible # 2009.03.19. 19:58

Avelina,

Zoli vagyok.
És Te?

Avelina # 2009.03.19. 19:56

ohh no, ma is forgolódni fogok nevek nélkül:-D


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Impossible # 2009.03.19. 13:20

Leg,

én is pontosan így gondoltam.

Legislator # 2009.03.19. 13:04

Impi,

Én csak a keresztnevedet tudom (szerintem Kacsa is)-ötlete persze mindenkinek lehet, tehát legfeljebb Kacsa keresztnevére "támaszthatsz igényt", s ha Kacs' az igényedet alaposnak találja, felhatalmazására akár meg is írhatom Neked.

Egy, a helyzethez illő szám:


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.03.19. 12:04

Kacsa,

köszönöm a diszkréciót. :D
De honnan a fenéből tudod a nevem?
Ha már tudod, Leg.-gel megüzenhetnéd egy e-mail-en keresztül a nevedet - mégiscsak így fair. :P (Nem vagyok kíváncsi arra, hogy szerinted meg miért nem így fair, szóval ezzel neis gyere. :D )

Mégegy kérdés: honnan nem kívánkoztál hazajönni/hol volt annyira jó? (kíváncsi vagyok, és lusta is kibogozni az előzőekből)

Impossible # 2009.03.19. 12:00

Avelina,

szeretnéd, mi? :D

Leg,

"Impi, te vagy a Békakirály:-)?"

Hogyisne! Hogy Anikó...ööö...azaz Avelina csókolgasson?! :D De akkor legalább nem habognék, hanem brekegnék. (Az egy fokkal jobb, és tolerálható is - különösen egy béka esetében.) Ja és az elmaradhatatlan: lol

Avelina # 2009.03.19. 07:32

Kedves Kacsa!
Nehéz a honvágy de egyre több dolog van ami meg onnan hiányzik.Júniusig maradok aztán folytatom a sulit.Az LPC mellett döntök.Jövőre elkezdem az LLM-t vagy a UCL vagy a King"s College-ban remélem ösztöndíjjal.A konkrét szakkal kapcsolatban még ki kell kérnem a véleményed, mert szerethetem az EU law ha nem tudok majd megélni belőle.Egyébként igazad volt, utána érdeklődtem és kemény versenyvizsgák vannak,és nem árt franciául is jól beszélni ami nekem nem megy.

Kedves Legislator!

Talán nem is baj , hogy a név homályban marad:)Az enyémet sem sikerült eltalálni mivel magyar nevek között nem is lenne.:)

Kedves Impossible!

Először azt gondoltam érdekes amolyan faramuci tüskés figura vagy aki mindig felkavarja az álló vizet.Az utóbbi nekem célzott kijelentésed nagyon meglepett.Nem tudom mivel emlékeztetlek egy affektáló picsára csak , hogy a te szókészleteddel éljek. Van egy olyan angol mondás / te biztosan ismered/ hogy aki nem tud észérvekkel érvelni az átmegy személyes sértegetésbe..nah akkor tudod, hogy nyertél.:)Ha már ilyen jól kiismertél, akkor hadd adjak egy jó tanácsot :a hajhúzogatós udvarlásból kinőhetnél.Van itt pár olyan érett úriember akitől nyugodtan tanulhatsz jó modort.Kár mentegetőznöd nem kell, nem tartalak úriembernek ha ez nem derült volna ki így a végére. Tudom , hogy személyesen csak habognál:)

Mindenkinek szép napot kivéve téged remélem egész nap kerget egy felhő:))


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Kacsa1111 # 2009.03.18. 21:49

hú, rendesen beindult ez a topic...

Kedves Avelina,

nem tudom...nekem speciel nagyon nem akararódzott haza jönnöm...:)

egyébként el tudnám árulni Impossible és Legislator keresztnevét is, de azt vallom, hogy a fórum arra is jó, hogy mindenki megmaradhasson a névtelenség homályában, ha akar...
szóval ha akarják, majd ők elárulják a nevüket.

Kedves Impossible,

jól érvelve meg lehet engem győzni:)))

Kedves Legislator,

tamás andrás? :)))

Kedves Sz. Márton,

szép dolog a hazafiság, de nem szabad, hogy a tisztánlátás rovására menjen...

ovidius után szabadon:
fas est ab hoste doceri

különösen, ha az implementálás nem pénz kérdése...
és ez a legdühítőbb az egészben...


Kacsa11

Sz.Márton # 2009.03.18. 19:53

Kedves Avelina!

Mi lehet titok egy keresztneven, inkább ezt írom le minthogy engem leírjanak!

Üdv: még a vezetéknevem kezdőbetűje sem titok, tény!

Sz. Márton

Avelina # 2009.03.18. 19:27

Márton legalább fair ő kiírta a nevét kerekperec:))


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Legislator # 2009.03.18. 19:26

Áááá, ez most olyan volt, mintha a királykisasszony azt mondaná a mesében: "No, Te béka, én már téged unlak, hiába van korona a fejeden, nem csókolgatlak tovább, mert soha nem leszel herceggé."

Impi, te vagy a Békakirály:-)?


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.03.18. 19:24

Kérdezd meg Impiboyt és engem, hogy egy, vagy két keresztnevünk van-e?


Sunshine after the rain.

Avelina # 2009.03.18. 19:24

Akkor nem találgatok tovább , maradsz Legislator:)


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.

Legislator # 2009.03.18. 19:23

Tibi sem vagyok, bár volt egy ilyen nevű, nagyon kiváló csoporttársam.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.03.18. 19:20

Igazságos Izom Tibor lolz.


Sunshine after the rain.

Avelina # 2009.03.18. 19:03

Legislator, ne már te is kezded???:))Te meg tiboros egyre jobban


You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived.