álláshirdetés - van - e határ?


Impossible # 2009.06.26. 14:16

leginkább sehogy lol

Azt nem értem, mi a búbánatért nem mész el ügyvédjelöltnek valakihez, minek kell neked itt kavarnod a szart. :D

Nicole1 # 2009.06.26. 13:31

Impossible, nem a bérleten van a hangsúly, hanem az alapításon...a kérdésme az volt, hogyan tudom magam bebiztosítani?....

Impossible # 2009.06.26. 13:15

Kedves RB22,

"A helyiség,amiben szeretnél lenni az pedig marad a te tulajdonod-keresned kell egy ügyvédet,aki bérleti szerződést fog veled kötni."

Én ugyanezt írtam neki, erre azt mondta, hogy nem fizettetne az ügyvéddel bérleti díjat, most meg azt írja neked, hogy mennyire örül a hozzászólásodnak.

NŐK...

Nicole1 # 2009.06.26. 11:47

Kedves RB22!

Köszönöm a segítséget, szeretnélek kérni, hogy add meg az e-mail címed, szeretnék még kérdezni ezzel kapcsolatosan de nem szeretném eme fórum struktúráját szétbombázni és a többieket is biztos zavarja az én problémám, hiszen ők nem akarnak eképpen irodát nyitni, én viszont nagyon.
Örülök, hogy vn egy élő példa, hogy klassz dolog amire gondoltam és működik...Majd kíváncsi vagyok, hogy oldottad meg, hogy az ügyvéd az ügyfélkörrel ne lépjen le és ilyenkor hogy oszlanak meg a költségek és a nevet később hogy váltottad át...
Előre is köszönöm!!!!

Impossible # 2009.06.26. 11:41

Utoljára óvodában hallottam olyan vitát, ami arról szólt, kinek mennyi esze van. Én már akkor sem vettem részt benne. :D

Csipke # 2009.06.26. 11:02

Impossible,

mondanám, hogy üde színfoltja vagy a fórumnak, de még a végén azt hinnék, hogy jóban vagyunk... :)

Majd Avelina is belejön, hogy "eszedhez mérje" a beszólásaidat... :D


Csipke

Impossible # 2009.06.26. 10:59

A helyzet csak az, hogy engem nem tud nélkülözni a fórum, ha nem vagyok, behal, tehát teljes joggal esek más megítélés alá, mint a plebs. :D

Avelina-Vivien # 2009.06.26. 10:56

Impnél kettős mérce van...


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Impossible # 2009.06.26. 10:53

Viff,

"Azért ne fizessen , hogy felvegyék valahova próbálja meg anélkül"

Én megpróbáltam. Nincsis állásom. :D

Csipke,

"ha ezt valaki neked írta volna, már rég fenyegetőznél, hogy itthagysz minket a fórumon, mert szerinted mindenki hülye… :)"

Látom, már ismersz. :D

Avelina-Vivien # 2009.06.26. 10:13

:))))


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

RB22 # 2009.06.26. 10:11

Szia Nicole!
Én régebben ugyanígy csináltam,úgyhogy tudok egy-két információval szolgálni!Ha a véleményem már szerepel az előttem leírt vmelyik hozzászólásban,akkor bocsi,lényeg h tudok segíteni!
Nos:szerintem ne menj el jogi előadónak,jelöltként fogod ugyanis megtanulni azokat a dolgokat,amikre a későbbiekben szükséged lesz (lehet)-szerződések megkötése,cégalapítás,képviselet büntieljárás során.
A helyiség,amiben szeretnél lenni az pedig marad a te tulajdonod-keresned kell egy ügyvédet,aki bérleti szerződést fog veled kötni.Az utána már senkit nem érdekel,h te ott tovább jelölt leszel-van egy érvényes bérleti szerződés és kész! Természetesen az illetékes hatóságoknál a helyiséget irodaként kell bejelenteni,mert különben az illetékes Kamara nem fogja engenélyezni hivatalosan az iroda működését!
A te neved alatt pedig nem fog futni semmi,mert te még csak "tanuló vagy egy ügyvéd mellett"-az iroda az ügyvéd neve alatt fog futni!
Ha szükséged van még infóra írj!!

Csipke # 2009.06.26. 10:06

Nicole1,

nem, mert teljes munkaidőben kell letöltened a három évet, ha szakvizsgázni akarsz.

Impossible,

"Hát szerintem meg eléggé tiszta, hogy Nicole rendesen meg van tömve (pénzzel). :D"

Még ha írtál is mosolyt a végére, szerintem igen ízléstelen volt ez a hozzászólásod... ha ezt valaki neked írta volna, már rég fenyegetőznél, hogy itthagysz minket a fórumon, mert szerinted mindenki hülye... :)

Uff.


Csipke

Avelina-Vivien # 2009.06.26. 10:05

Azért ne fizessen , hogy felvegyék valahova próbálja meg anélkül .Lehet, hogy a mai helyzetben pont neki kell majd az a fél millió megtakarítás fizetés kiegészítésként...


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Impossible # 2009.06.26. 10:02

Hát Nicole, menj el ügyvédjelöltködni egy ügyvédhez, ha fizetsz neki fél milliót, szerintem az 50 jelentkező közül téged fog választani, ott elvagy 3-4 évig, leszakvizsgázol, aztán nyitsz saját irodát. Ezt sokkal ideálisabb útnak tartom, mint azt, amiről írsz, tulajdonképpen annak semmi értelme, amiről írsz, sőt, mégtöbb pénzed menne rá.

Impossible # 2009.06.26. 09:58

Hát szerintem meg eléggé tiszta, hogy Nicole rendesen meg van tömve (pénzzel). :D

Nicole1 # 2009.06.26. 09:58

nem csenegtném ki.. rezsit fizessen, és bérletet is, meg akamnrai költséget én az alapításról beszéltme, ami alaphangon 500 000 ezer, hogy azt megcsinálnám, meg később megtérül...de ennyi, hülye nem vagyok. Nem baj elleszek én jogi előadóként, gondolom ügyvédjelöltként meg semmilyen részmunkaidő nem létezik, nem jellenző?...

Avelina-Vivien # 2009.06.26. 09:56

szerintem nem tisztázott, hogy ki milyen költségeket milyen arányban fizetne.Mindegy..


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Impossible # 2009.06.26. 09:52

Szerintem meg maradna a seggén, ha Nicole minden költségét kicsengeti. :D

Avelina-Vivien # 2009.06.26. 09:48

Imp, sztem vinné magával az ügyfélkört hiszen hozzá a tapasztalt ügyvédhez szoktak/bíznak benne..


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Impossible # 2009.06.26. 09:43

Nocole,

miért lépne le?
Ha mindent kifizetsz, nincs az a hülye, aki otthagyna szerintem. :D
Csináld meg, aztán vegyetek fel engem is jelöltnek, legalább lesz állásom. Támogatom az ötletet. :D

Avelina-Vivien # 2009.06.26. 09:38

Nem nem hallottam gyakornokokról ,nem is vagyok jogász.


"You have to live the way you think, otherwise you'll end up thinking the way you lived."

Nicole1 # 2009.06.26. 09:36

IMPOSIIBBLE, NEM!!!!!
Mindent megcsinálnék , alapítás, helyiség, de sajnos más ügyvéd nevére menne....én nem kérnék bérleti díjat, max. rezsit ugye, amit közösen kitermelnénk.
Viszont feleslegesen kb 1 milliót erre költenem, mert úgyis lelép az általam odavitt ügyfélkörrel...szerződésben gondolom nem lehet kivédeni ezt sem de nem értke hozzá, éppen ezért kértem itt segítséget...

Nicole1 # 2009.06.26. 09:33

Vivien igen, pontosan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gykaoronkról hallottál? Ne mondd, hogy nem ismered a rendszert..elég siralmas, ahogy ez működik, és ebből lett elegem
DE inkább hagyom ezt a témát, én nem kockáztatok ennyit, hogy valakinek szuper megélhetést adok, aztán lelép a saát ügyfélkörömmel, mire odajutok, hogy akkor enyém a terep félig, és jogosan....
Úgyhogy probléma megoldva....Jogilag nem kivédhető...

Impossible # 2009.06.26. 09:31

Hát ja, pénzért nem lehet mindent megvenni.

Csak SOK pénzért. :D

Nicole szerintem arról beszél, hogy az ügyvéd bérelné az irodahelyiséget, így ez neki (Nicole-nak) plusz pénzt jelentene. Ez szerintem rendben is van. Ettől viszont nem lesz ő (Nicole) a "főnök", meg "kvázi főnök" sem lesz.

Csipke # 2009.06.26. 09:31

Avelina,

jaaaaa, így már értem... :)

Nicole1,

szerintem nem lehet kiküszöbölni, mert értem én, hogy mit akarsz védeni, csak ez egy ilyen öszvér állapot, mert bizonyos értelemben jelölt lennél, más értelemben főnök. Ja, akkor ki tudod "küszöbölni", ha van jóbarát ügyvéd ismerősöd, akiben megbízol, hogy nem ver át. De lepapírozni szerintem nem tudod. Leginkább mert a jelöltségnek pont az a lényege, hogy az ügyvédtől tanul a jelölt és az ügyvéd dirigál, mert hát a jelölt még "nyeretlen kétéves", és ehhez olyan ügyvédet kell találnod, aki tanít. Elismerem, hogy ez halál nehéz, de nem lehetetlen.

Üdvözlettel,


Csipke