Segítsetek!Jogeset kidolgozása!!


hunfrakk # 2009.11.27. 21:10

hol is van tehát munkaügyi bíróság?

  • Budapesten van és minden egyes megyében
  • első fokon járnak el (helyi szintű bírósággal egy szinten van a hierarchiában)

__________________

Impi írta:
Munkaügyi bíróság a megyei bíróságok mellett, meg a Fővárosi Bíróság mellett működik

a megyei bíróság és az FB már egy szinttel feljebb van a hierarchiában
az már a másodfok
az bírálja el a munkaügyi bíróság által hozott ítélet elleni fellebbezést

*

amit Impi írt azt tehát jogilag helytelen

de lehet, hogy ő csak tréfálkozik
és arra gondol, hogy
földrajzilag, fizikailag van a munkaügyi bíróság a megyei bíróság mellett

  • ha erre gondol, az igaz lehet

____________________

Impossible # 2009.11.27. 19:34

Mellette működnek. Most akkor magyarázd el nekem, mi a különbség! Érdeklődve fogom figyelni. :D

Egyjogász # 2009.11.27. 18:32

Az már régen rossz, ha magad sem tudod mit írtál...

hunfrakk valóban ezt írta: "munkaügyi bíróságok a fővárosban és a megyékben működnek" Így van!

Te meg ezt írtad: "Munkaügyi bíróság a megyei bíróságok mellett, meg a Fővárosi Bíróság mellett működik"

Na most ha nem tudod, hogy nyelvtanilag és jogilag mi a különbség a fővárosban működő bíróság és a Fővárosi Bíróság mellett működő bíróság között, akkor inkább hagyjuk a dolgot.....

Impossible # 2009.11.27. 17:18

Akkor olvasgasd azt, amit hunfrakk írt:

"munkaügyi bíróságok a fővárosban és a megyékben működnek"

(Én is ezt írtam.)

Egyjogász # 2009.11.27. 12:51

Mert nincs...:)

Impossible # 2009.11.27. 12:40

Miért nem írtad inkább úgy, hogy igazam van? :D

hunfrakk # 2009.11.26. 20:00

1.) Helyi bíróság ÉS munkaügyi bíróság

első fokon jár el
kerületi bíróság vagy városi bíróság elnevezésével működik (PKKB pl.)

munkaügyi bíróság első fokon jár el
munkaügyi bíróságok a fővárosban és a megyékben működnek

2.) Megyei bíróság

20 db

első fokon jár el tv-ben meghatározott ügyekben

másodfokon elbírálja a helyi bíróság ÉS a munkaügyi bíróság határozatai ellen benyújtott fellebbezéseket

a cégbíróság szerepét a megyei bíróság tölti be

Impossible # 2009.11.26. 19:34

Hát akkor elég durván működik mellette. :D

Egyjogász # 2009.11.26. 17:56

Vidéken nem tudom, de Pesten az Ítélőtáblához közelebb esik. De attól is jó néhány utcányira van, úgy hogy mellette működne, az túlzás.

Ha jogi értelemben gondolod, akkor meg tévedés.
(A Fővárosi Bíróság a másodfoka a Munkaügyi Bíróságnak, úgy hogy elég durva lenne, ha mellette működne.)

Impossible # 2009.11.26. 16:49

Munkaügyi bíróság a megyei bíróságok mellett, meg a Fővárosi Bíróság mellett működik, ennyi.

bajussz # 2009.11.20. 17:08

a jog maga a szóforgatás!

pazs # 2009.11.20. 17:04

Ez az álláspont meggyőzött.

Akkor viszont ezért nem a kisértékű perek szabályai szerint tárgyalja a bíró, igazad van, én meg bedőltem a tekintély alapú érvelésnek ("hiszen az FB honlapja"), elnézést.

bajussz # 2009.11.20. 17:02

a jog maga a szóforgatás!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.20. 16:36

Az idézett szakaszból épp az derül ki - egyértelműen -, hogy a munkaügyi bíróság nem helyi és nem megyei bíróság. Legalábbis a Pp. alkalmazásában. Mi meg erről beszélünk, Hogy aztán dogmatikailag ez a szabályozás helyes-e, az egy másik kérdés.

pazs # 2009.11.20. 16:30

Szerintem a KBS által idézett szakaszból nem következik, hogy a munkaügyi bíróság megyei bíróság lenne.
Megállapíthatjuk, hogy a kérdés, miszerint helyi bíróság-e a munkaügyi bíróság, nem egyértelmű? csak hogy legyen legalább egy pont, amiben egyetértünk :)

bajussz: oké, én elfogadom, hogy túlérzékeny voltam, azért is írtam. no para.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.11.20. 15:04

A vita szükséges és jó, csak nem mindegy, hogy kivel állsz le. Mint mindennek, itt is határt kell szabni.

A munkaügyi bíróság fellebbviteli bírósága a megyei bíróság.

bajussz # 2009.11.20. 13:10

na én ebből a játékból kiszállok, nem emelek rá:)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.20. 11:10

22. § (1) A helyi bíróság hatáskörébe tartoznak mindazok a perek, amelyek elbírálását törvény nem utalja a megyei bíróságok hatáskörébe.56
(2) A munkaügyi bíróság hatáskörébe tartoznak a 349. §-ban meghatározott munkaügyi perek.

Legislator # 2009.11.20. 11:08

Pazs írta: ...hiszen van ám néha ügyészség is egy épületben a bírósággal…"

Rögtön ott van a Legfelsőbb Bíróság és a Legfőbb Ügyészség a Markó 16-ban.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.11.20. 11:05

Furcsa, de Kengyel és Kiss Daisy is különbíróságnak írja...


Sunshine after the rain.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.11.20. 10:57

khmmm.

Az országban 20 munkaügyi bíróság is működik, amelyek szintén helyi bíróságok, de kizárólag munkaügyi vitákban járnak el.

http://www.birosag.hu/engine.aspx?…

bajussz # 2009.11.20. 10:31

túlérzékeny vagy

ha jogot végeztél, akkor gondoltam, hogy tudod hogy a munkaügyi bíróság nem helyi bíróság

na mindegy, nem kezdem el, mint Imp, csak segíteni akartam:)

Legislator # 2009.11.20. 09:09

A probléma a következő. Egyes tankönyvek még úgy tanítják/tanították pár éve, hogy a Munkaügyi Bíróság különbíróság-szerintem nem az. Ugyanis ha így lenne, akkor nem volna a Legfelsőbb Bíróság Polgári Jogi Kollégiumának egy munkaügyi szakága. Szerintem Magyarországon egy valódi különbíróság volt: a magyar királyi Közigazgatási Bíróság.


Sunshine after the rain.

pazs # 2009.11.20. 08:57

Holtig tanul az ember.

Egyébként pedig akkor szólni kéne a Fővárosi Bíróságnak, hogy rosszul tudják: "A helyi, általános hatáskörű elsőfokú bíróságok a kerületi bíróságok (ideértve a Fővárosi Munkaügyi Bíróságot is, mely ugyancsak helyi szintű bíróság)." Idézet forrása: http://www.fovarosi.birosag.hu/…zervezet.htm

Kedves bajussz, most hülyének nézel vagy túlérzékeny vagyok? Nyilván nem az alapján döntöm el, hogy melyik épületben van, hiszen van ám néha ügyészség is egy épületben a bírósággal...

bajussz # 2009.11.19. 18:59

de működhet a megyeivel egy épületben, vagy a városival is akár

lehet, hogy ez okozott kavarodást pazsnál, mert látott ilyet