Izgalmas, vicces, vérfagyasztó záróvizsgák


Legislator # 2010.07.02. 11:21

Ilyen egyetemre kellett volna mennem:-).


Sunshine after the rain.

Tordesillas # 2010.07.02. 10:32

Záróvizsgáimon minden bizottság mindegyik tantárgyból nagyon rendes volt. Az egyik különösen.

Büntetőjog
Már alaposan benne voltunk a dolgokban, kérdezgettek ezt-azt és jött egy utolsó kérdés az egyik kérdezőtől.
Nem emlékszem már sajna a kérdésre, csak arra, hogy valami 3-4 dolgot kellett felsorolni, abból 1 eszembe jutott a többi nem, de maga a jogszabály fogalmaz úgy az adott résznél, hogy a jogszabály által meghatározott esetekben. Jobb hiján ezt mondtam.
Kérdező, Na igen, de mégis, soroljam már fel őket?
Elnök: Kedves Kolléga, éppen most mondta a vizsgázó, hogy a jogszabály által meghatározott esetekben, és elmondta mik azok. Ugye ezt akarta mondani? -kérdi tőlem.
Mondom igen.

A végén 5-öst kaptam.

Legislator # 2010.07.02. 09:37

Betippelem: 10 ezerXD.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2010.07.02. 00:38

És a luxemburgi auchan hírlevelének hiányában nem lehetne esetleg betippelni egy árat? :) Na mindegy, akkor kiindulok abból, hogy szerintetek fele annyi, mint itthon. Itthon 3-4 körül is lehet kapni...

Legislator # 2010.07.01. 19:54

szakkönyvekbe=szakkönyvekben


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.07.01. 19:45

Ildi: kösz.
Kacs: OK.
Kondidori: a vizsgáztatónak formailag igaza van, csakhogy szakkönyvekbe is néha olvashatni a "kiesik a birtokból" kifejezést. Szerintem CSAK emiatt nem korrekt buktatni, meg ha ezt az ember az arcukba mondja, amit én itt most írtam, akkor azért buktatják meg.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2010.07.01. 15:59

Kedves Legislator,

nem tudom, nem jár hozzám a luxemburgi auchan hírlevele...:)

Kedves Impossible,

tényleg látok benne szépet.:)


Kacsa11

Impossible # 2010.07.01. 15:26

kondidori,

hát kötelmi jognál nem szabad öröklési jogi fogalmakat használni, nekünk ezt tanította valaki (gondolom, a dologira is ez érvényes - vagy hatályos? - a rohadt életbe! :DDD )

Kedves Kacsa,

a zálogjognál te azt élvezed, hogy mások nem tudják, te meg igen, vagy tényleg látsz benne valami szépet? Ha igen, érdekelne, hogy mégis mi a f enét. :D

Ildikóka82 # 2010.07.01. 09:12

Leg:

természetesen nem mindenki ilyen...
csak jó sokan! :-)
nem Rád értettem!;)


Iwikó

Legislator # 2010.07.01. 09:06

"Milyen volt szőkesége sem tudom már..."


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.07.01. 09:02

Ildi: nekem nem volt egy népünnepély.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.07.01. 08:59

OFF

Kacs, mennyi a legolcsóbb whisky Luxiban? Impnek kéne...

ON


Sunshine after the rain.

Ildikóka82 # 2010.07.01. 08:58

szia kondidori!

sajnos ez a jelenség az összes egyetemen előfordul, szvsz ezeknek az embereknek amúgy valószínű dögunalom az életük és itt végre kiélhetik szadista jellemüket és közben élvezik is, ahogy a sok szerencsétlent agyonszívatják. na emiatt lennék én rossz vizsgáztató...az a vajszívem, az.. :)


Iwikó

Ildikóka82 # 2010.07.01. 08:56

Kacsa és a zálogjog = veszélyes kombináció, amitől sosem szabadulsz... :-))


Iwikó

kondidori # 2010.07.01. 08:27

Hát a polgári jogi záróvizsga nálunk is egy leányálom volt: Konkrétan 12 embert kaszáltak el a 14-ből. (a két szerencsés saját bevallása szerint is csak azért ment át, mert olyan tételt húzott, aminél látszott a vizsgáztatón, hogy halvány lila f...ja sincs a dologról)

Már a bizottság is egy álom volt, rémálom: PJ tanszékvezető, Nemzetközi Magánjog tanszékvezető, meg egy családjogi bíró nőci.

Szóval sorra jönnek ki karóval az emberek (emberenként az elején kb 1,5 óra vizsgáztatással, úgy, hogy utóbb kiderült, már az A tételnél megvágtak szinte mindenkit, - a franc tudja, hogy akkor miért mondatták el velük a többit), amikor a 60 év körüli NMJ tanár megszólal, hogy olyan büszke magára, hogy minden jogesetre tudja a helyes választ. (Na bassz, 30 gyakorlattal kurva büszke lehet magára...)

Azt meg már ne is említsem, hogy 2 körül kapcsoltak, hogy igy holnapig tart a vizsga, szóval elkezdték 2 mondat után kiszórni a népet. Az utolsó 5 vizsgázó együtt nem volt benn 15 percet. (Az egyik pl azért távozott, mert azt mondta, birtokvédelemnél, hogy "ha a tulajdonos kiesik a birtokból" - reakció: Kiesik???? A kiesés öröklés jogi fogalom, nem kiesik, hanem kikerül, de akkor ezek szerint Ön se a tulajdonjogi, sem az öröklésjogi részt nem tudja. Viszlát!!!!!!!!!!)

Sz.Márton # 2010.07.01. 08:10

Pedig egy rendkívűl ismert filmben, a nagy Bogart mellett neves művészünk, csak a "Szőke Szakáll" volt nem pedig a "szőke" bajussz...

Kacsa1111 # 2010.07.01. 07:58

Kedves bajussz,

ismételten csak szeretnék hangodadni "szőkeséged" feletti döbbentemnek...:)))

Kedves Impossible,

a zálogjog tök jó dolog szerintem.:)


Kacsa11

Sz.Márton # 2010.07.01. 07:47

Az az! /lenne../

A bajussz az a bajusz..?

bajussz # 2010.07.01. 07:03

a záróvizsga az az államvizsga?

hunfrakk # 2010.07.01. 06:08

Levi bácsi kérdezőstílusa megér pár misét...
(dr. Tattay Levente egyetemi tanár, polgári jog)

Impossible # 2010.06.30. 22:33

Addig is előzetes:

vérfagyasztó kérdés: "Ööööö! Öööö... azt tessék szíves lenni nekem megmondani, öööö teccik-e szeretni a zálogjogot?"

(Ha nem, akkor azért bukta, ha igen, akkor meg azért. :DDD )

Impossible # 2010.06.30. 22:26

Kedves Naina,

"Ha van kedved, szívesen venném a záróvizsgáid érdekes történeteit. Hogy látod most távlatokból és milyennek élted meg akkor? Rövid és hosszabb sztorik is jöhetnek!;)
Köszönöm :)"

Na, ha meghívsz egy sörre, olyat mesélek, hogy kettéáll a füled. :D Nagyon érdekes történeteim is vannak. :DDD Látom, hosszabb sztori is jöhet... oké. lolz

Sz.Márton # 2010.06.30. 19:48

Az izgalmas és a vérfagyasztó, az nem az ilyen szituációkhoz illő cím, de egy-két "csókosabb" delikvens elképzelhető, hogy generikusan páratlan tudásanyagának, gigantikus mélyről feltörő, az érdemi tananyagban el-tájékozódó, magatehetetlen, némi értelmet sugalmazó "fénykeresésével", érdemes akár a "vicces" címre. (de ezek a helyzetek valószínűsíthetően, olyan módszeresen és dinamikusan megrendezett, kevesek színe előtt történhettek meg, hogy biztosan nem annyira publikusak...)

Dr.Attika # 2010.06.30. 19:17

Dobhatna más is . Szívesen olvasnám. Tényleg nem kellee leragadni, hogy a tanársegédnek van-e joga, kérdezhet-e stb.

Naina # 2010.06.30. 18:27

Most már Kacsa és Legislátor is dobhatna egy sztorit.