Izgalmas, vicces, vérfagyasztó záróvizsgák


Legislator # 2010.06.30. 18:24

"nem gondolnám, hogy a jogi képzés előnyére válna, ha az oktatók csakis és kizárólag „kutatnak, oktatnak és vizsgáztatnak“…
most is ez van túlnyómórészt, oszt látod mi a helyzet…:)"

Éppen, hogy kevesen oktatnak, kutatnak, vizsgáztatnak komolyan. Jó, majd egyszer folytatjuk, pl. négyszemközt.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2010.06.30. 17:10

Kedves Dr.Attika,

az általad említett történetet Kamu Mihályhoz szokás kapcsolni az egyetemi folklórban...:)))

csak nem alkotmányjog, hanem jogbölcselet...vagy mi:)))

Kedves Legislator,

mondom, hogy ne menjünk ebbe itt bele (ha gondolod, szívesen folytatom egy másik topikban):)
nem gondolnám, hogy a jogi képzés előnyére válna, ha az oktatók csakis és kizárólag "kutatnak, oktatnak és vizsgáztatnak"...
most is ez van túlnyómórészt, oszt látod mi a helyzet...:)


Kacsa11

Legislator # 2010.06.30. 16:08

Kedves Kacsa,

Mindenre és mindennek az ellenkezőjére is lehet példát hozni. Ha jól tudom, a tanársegédek és az egyetemi adjunktusok eleve csak külön dékáni engedéllyel vizsgáztathatnak a záróvizsgán. Ez talán nem véletlen. Én például felháborodtam, amikor alkotmányjog ZVE előkészítőre egy meghívott előadót(!) küldtek be, és az tartotta meg. A méltóságos tanszékvezető nem tudom mit csinált eközben, de vannak, akiknek minden fontosabb, mint a kutatás, az oktatás, vagy a vizsgáztatás. Én csak azt tudom mondani, hogy nem kötelező egyetemi oktatónak lenni. Vagy eszembe jut az a ZVE polgári jogból, ahol ravaszul csak a B tételekről beszélt az oktató. (Érdekes, ez csak utólag esett le, amikor gépbe írtam az anyagot, nem mindig mondott ugyanis tételszámot, csak annyit, hogy "a záróvizsgán gondot okoz még a hallgatóknak". Most biztos, hogy csak A vagy C tételt kérdeznék tőle...

Attika: állam-és jogbölcselet ez a story, persze, sok alkjogász is revideálta az álláspontját.


Sunshine after the rain.

Dr.Attika # 2010.06.30. 15:54

Térjünk vissza a topic eredeti felvetésére. Nem velem történt nem is záróvizsga egy kolléga mesélte.
Alkotmányjogból vizsgázott. Mondja a tételre a választ. A vizsgáztató prof. megállítja:

  • Kolléga úr! Nem vette észre, hogy ezek elavult válaszok, mert rendszerváltás volt. A vizsgázó válaszolja:

Dehát Professzor Úr én az Ön tankönyvéből készültem és azokat mondtam vissza , amit Ön leírt.
Erre a prof.

  • És azt nem hallotta, hogy azóta revidiáltam álláspontoma? Elégtelen.

Nem jegyeztem meg, hogy melyik egyetem. Arra emlékszem, hogy a kolléga az egyetemen folyamatos dohányillatot érzett.

Kacsa1111 # 2010.06.30. 14:13

Kedves Naina,

visszanézve...annyira tök mindegy.:)

Kedves Legislator,

nem gondolnám, hogy a szakmai tudást (és ezáltal azt, hogy ki milyen minőségben képes kérdezni) a tudományos fokozat determinálná kizárólagosan.
de ezt inkább most hagyjuk, mert egy teljesen másik témához vezetne el, amit már ráadásul ezerszer kitárgyaltunk...pl. a 8(9) pont kapcsán is (ej, de régen hivatkoztam rájuk!):)))


Kacsa11

Rexor # 2010.06.30. 09:50

Emlékszem büntetőjog záróvizsgán a kérdés a halálbüntetés eltörléséről szóló Ab. határozat volt (szerintem jó téma sokat lehet róla f..ni a szót).

Mondtam a mondandómat, és közben az elnök papírjára tévedt a szemem. csak annyit láttam, hogy kis akasztófákat rajzolt a papírra... Lehet, hogy ő is a véleméynét nyilvánította ki..:)

Legislator # 2010.06.30. 08:22

Én is voltam záróvizsgáztató. Azért fura egy hely, ahol a tanársegéd a főkérdeznök.


Sunshine after the rain.

Naina # 2010.06.30. 05:05

Na, ja elég szomorú, hogy egy-egy jegy a vizsgáztató elképzelésén múlik és nem a vizsgázó tudásán.

Kacsa1111 # 2010.06.29. 21:16

Kedves Legislator,

nem olyan nagy megtiszteltetés az...:)
jobban is el lehet tölteni az időt, mint a vizsgázatatás:)))
ismerek olyan tanársegédet, akit rendszeresen "főkérdeznök"-nek jelöltek, mindig azon tanakodik, hogy miképpen lehetne megúszni a vizsgáztatást...
egy időben az volt az elképzelése, hogy mindenkit átenged, mert ha nincs bukás, nincs visszatérő vizsgázó...:)
aztán a hallgatók erre szépen lassan rájöttek, és mind hozzá jelentkeztek vizsgázni...
ezért változtatott az elképzelésén: most mindenkit buktat:)))


Kacsa11

Legislator # 2010.06.29. 17:58

OFF

Mondjuk tanársegédnek nem illik kérdezősködnie záróvizsgán. Örüljön, hogy ott lehet.

ON


Sunshine after the rain.

Naina # 2010.06.29. 16:22

:))))) ez aranyos történet

Dr.Attika # 2010.06.29. 15:53

Polgári jog zv. A "nagyágyúk" kifogytak a kérdésekből. Elnök megkérdezi: Van még valakinek kérdése? Egy 30 körüli tanársegéd: Nekem va. Elnök: Tessék.
Kérdés: Mikor lépett hatályba a Polgári törvénykönyv?
( Ez egy beugratós kérdés lett volna. Ugye 1959. évi IV. tv. 1960. május elsején lépett hatályba.) Atöbbiek elhúzták a szájukat. Egyébként is pokolba kívánták az okoskát.
Válazoltam, hogy születésem utáni 4. napon, tehát majdnem egyidős vagyok a Ptk-val. A többiek elmosolyogták magukat és az elnök közölte, hogy köszönjük kolléga úr.

Naina # 2010.06.29. 15:17

Ha van kedved, szívesen venném a záróvizsgáid érdekes történeteit. Hogy látod most távlatokból és milyennek élted meg akkor? Rövid és hosszabb sztorik is jöhetnek!;)
Köszönöm :)