Vendéghallgató szeretnék lenni ...


vendéghallgató # 2010.09.15. 10:01

Azóta annyit tudtam meg, hogy az ELTE-n van tavaszi féléves nemzetközi jog 2. Kérdés, hogy az mit takar pontosan.
Megkérdezném a tanárunkat, csak előtte tájékozódnom kell.
Éshát azért itt érdeklődtem a fórumon, mert egyrészt a tanulmányi osztályok nincsenek vasárnap este nyitva, meg ha nyitva is vannak, lehet jobban szót értek egy hallgatóval első körben.

Impossible # 2010.09.13. 17:14

az is vagyok

egyébként h ő mit gondol, az az ő dolga, az aláírásom pedig az enyém

de köszi az észrevételt

Sherlock # 2010.09.13. 16:59

Impi,

megtévesztő az aláírásod. Az egyszeri látogató így azt gondolhatja, hogy a Ják jogásza vagy.

Impossible # 2010.09.13. 12:54

Általában az a helyzet, hogy számonkérni tudnak, tanítani nem, és azon nem gondolkoznak el, hogy csak olyan szinten lenne szabad számonkérni, amilyen szinten tanítanak. Hülye magyar mentalitás.

Naina # 2010.09.13. 10:41

Hát egyet ajánlhatok ,Szegedet messze kerüld el, ha európa-jogról van szó.

Impossible # 2010.09.13. 01:15

Egyébként nem a tematikának kell meghatározott %-ban egyeznie, hanem az oktatott ismeretanyagnak, de talán célszerűbb lenne a tanulmányi osztályokon érdeklődni, mint fórumon.

Impossible # 2010.09.13. 01:13

Ser,

na az aláírásod láttán felbuzdulva én is alkottam egyet. :D

Sherlock # 2010.09.12. 17:40

A 75% inkább csak irányadó, mint a kalóztörvény. Én az ÁVF-re is járok, ott kifejezetten írják, hogy a "KÁB"(ott nem ez a neve, csak most enm tudom mi) elfogadhat tárgyat 75%-os egyezés alatt is.

Egyébként a TVSZ-etek ezt írja:

elmentés a tanulmányi és vizsgakötelezettségek alól

18. §

(1) A hallgató valamely felsőoktatási intézményben eredményesen letett vizsga alapján felmentést kaphat meghatározott tantárgyak tanulmányi és vizsgakötelezettsége alól.

  1. A más felsőoktatási intézményben letett eredményes vizsga esetében a felmentés iránti kérelmet a tárgy oktatójának javaslatával együtt kell a TB illetékes tanácsához benyújtani. A kérelem benyújtási határideje a beiratkozás (6. § (3) bek.) lezárásától számított egy hét.

Én nyilván megkérdezném a tanárt előtte.

vendéghallgató # 2010.09.12. 16:47

hmm, köszönöm :)
a tematikának 75%-ban meg kell egyezni ...

Sherlock # 2010.09.12. 16:40

Nálunk a nemzetközi magánjog 2 és az európajog 2 tavaszi félévben van meghirdetve.

vendéghallgató # 2010.09.12. 16:20

Nyilvánvaló :)
E félévem hátralévő részében teljesíteném a tárgy1-et, és a tavaszi félévben teljesíteném a tárgy2-t. Viszont csoporttársamtól úgy értesültem, hogy ez a tantárgy valószínű mindenhol páros-páratlan féléves meghirdetéses :( Bár örülnék, ha valaki mégis megcáfolná ...

Impossible # 2010.09.12. 14:58

Nem tudnád felvenni a tárgy2-t, ha a tárgy1-et nem teljesítetted, még ha Piripócsra mennél, akkor sem. Gondolj már bele, mit írsz, vagy fogalmazd meg érthetőbben! :D

vendéghallgató # 2010.09.12. 14:20

Sziasztok!

Először leírom a problémámat, majd utána röviden az okát is.

PTE ÁJK-ra járok, és vendéghallgató szeretnék lenni olyan egyetemen, ahol a tavaszi félévben meghirdetésre kerül nemzetközi magánjog és európajog 2. nevű tantárgy, fel tudnám venni, tudnék belőle vizsgázni, majd ezt utána a PTE-ÁJK elfogadná.

Az oka pedig: a nemzetközi magánjog és európajog 1. nevű vizsgám nem sikerült, így nem tudom felvenni a második részét sem most sem pedig a tavaszi félévben, mert nem hirdetik meg. Ez azt eredményezi, hogy valószínű lesz egy passzív félévem, majd egy olyan, amiben csak a nemzetközi magánjog 2. vizsgám lesz semmi más. Ezért lenne szükségem arra, hogy esetleg máshol tudjam teljesíteni tavasszal, ne kelljen halasztani. (ELTE és a Szegedi Egyetem jónak tűnik, de a tanulmányi osztályokat még nem tudtam megkérdezni, csak hétfőtől lehet)

Előre is nagyon szépen köszönöm, ha valaki ehhez hozzá tud szólni bármit (például, hogy ez elviekben kivitelezhető-e egyáltalán), esetleg már volt is ilyen helyzetben!

Üdv.