Segítségkérés diplomaátlag számításhoz


Ayber # 2007.06.15. 09:48

Még egy gondolat:
szerintem a "rendszerbe" való belépésednek megfelelő szabályozás szerint számítják a diplomádat.

Hogy lehetnél nem kreditesből kredites?

Ha erre a válasz 'igen', akkor pedig az előző 3 év nem kredites tt-it átszámítják kredit alapúvá, (a szigorlatok számítanak) és a 4. évtől pedig a jogi tt-k.

Gondolom. :-)

Ayber # 2007.06.15. 09:44

Az I. év alapozó tt-i nem számítanak bele a diploma értékelésébe. A szemináriumok, és a nem jogi tt-k (pl.Logika) sem.
Csak a jogi tárgyak, pl. Pp és gyakorlatainak számtani közepe!
2005-től nincsenek szigorlatok. Ez a dr.cím elnyerésén a diploma átvételekor semmit sem változtatott. A volt szigorlati tt-k is kollokviumok lettek, ami azt jelenti, hogy vagy szóban vagy írásban történik a számonkérés.

Egyébként a Tanulmányi Osztályon érdemes érdeklődni! És egy jogász tudja, hogy ha nem megy szóban, akkor írásban kell kérdezni! Arra lehet később hivatkozni, ha reklamálni kellene más fórumon. Telefonbeszélgetésre nehézkes..

Üdv, Ayber

Ayber # 2007.06.15. 09:39

Ha volnának itt joghallgatók (nem csak tiszteletteljes végzettek) akkor figyelmetekbe ajánlanám:
www.jog.freeblog.hu

Érdemes ellátogatni!

Ill még egy összefogást segítö ötlet:
www.iwiw.hu
Jog Hungaris
Várunk minden joghallgatót, jogászt, jogi és természetes személyt!

Kereső oldalon meg lehet találni!
Üdv, Ayber.

vanda24 # 2007.05.22. 11:45

Petike nem érdemes ezen annyit pörögni:)
Tanulj oszt lesz valami:)

Judit_31 # 2007.04.23. 06:52

Fpetike!

Nem kell a kérdéssel foglakozni! Nem számit az átlag sehol! Lényeg az, hogy végezz és legyen ismerősöd! Tanulgass!

J

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.21. 18:49

Én nem javasoltam semmit. Elmondtam, hogyan számítják Pécsen kreditrendszerben. Szerintem máshol sincs ez másképp. Szakmai törzsanyagon nyilván az alapvizsgákat (szigorlatokat) értik.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.13. 17:07

Számítsd ki az alapvizsgák (szigorlatok) átlagát! Kijön, mondjuk 4,00.
Számítsd ki a záróvizsgák és a szakdolgozat átlagát! Az lesz, mondjuk: 5,00.
Add össze a kettőt és oszt el kétfelé. A diplomád cum laude, egy századdal lecsúsztál a summáról.

b_andrea # 2007.04.09. 19:02

nézd meg a tanulmányi - és vizsgaszabályzatot, hátha van benne valami használható ...
ha semmi, akkor szerintem majd mikor diplomázol, a hasukra csaonak és kitalálják.