Rokkantsági nyugdíj és munkaviszony


jkata # 2009.02.02. 04:47

Kedves TRITON !
A várt levél ugyan még nem érkezett meg /Isten malami..tudod!!/, de kaptam egy újabb "megerősítést" a területileg illetékes igazgatóságomtól. Telefonon beszéltem velük, és azt mondták, hogy úgy van, ahogy értelmezem. Azért a levélről azonnal értesítelek,ha ideér végre.... Szép napot!!

jkata # 2009.02.03. 18:16

Kedves Triton!
Kaptam levelet, amelyből a Rád vonatkozó rész is kiderül. Ha nem éri el a nyugdíjad alapjául szolgáló összeg még az emelésekkel felszorozva sem a minimálbért, akkor a minimálbért kell nyugdíjalapnak tekinteni, és annak 90%-ig kereshetsz. Nevezetesen 64.350 Ft a jelenlegi minimálbér 90%-a. A múltkor amit szóban mondtak, az egy kicsit eltért ettől, mert ott azt mondta a hölgy, hogy a 90%-nak csak akkor van jelentősége, ha a kereseted eléri a minimálbért. Addig mindegy, hogy hány % lenne.
Szóval, a Te ügyedben most sem teljesen tiszta a dolog. Javaslom, hogy kérd Te is írásban a Rád vonatkozó pontos összeg kiszámítását attól az igazgatóságtól, ahová tartozol! Add meg az adataidat és a törzsszámodat, mert csak úgy csinálják meg!!
Sok sikert! Üdv.

margitmagdolna # 2009.02.07. 18:01

SZÉP ESTÉT!
SZERETNÉM HA SEGÍTENÉTEK
ROKKANT NYUGDÍJAS VAGYOK 45000FT NYUGDÍJJAL
ELMEHETEK E MELLETT DOLGOZNI, HA IGEN MIK A KIKÖTÉSEK?
KÖSZÖNÖM:MARGIT

jkata # 2009.02.08. 13:30

Kedves Poverty! Azt sajnos nem tudom, hogy a baleseti járadékot figyelembe kell-e venni. Ha nem, akkor a nekem adott nyugdíjigazgatósági tájékoztatás alapján a
keresetednek nincs köze a minimálbérhez. Példával illusztrálva: a nyugdíjalapod felszorzott összege pl. 100.000 Ft, akkor nettó /a járulékokat le kell vonni minden havi jövedelemből/ 90.000 Ft-ot kereshetsz. Ezt 6 egymást követő hónap átlagában nem lépheted át. Havonként nézve lehet több is, de kevesebb is kell, hogy legyen, ha belül akarsz maradni az átlag 90.000 Ft-on. Ha ezt túlléped, akkor elveszik a rokkantsági nyugdíjjogosultságod, és kezdheted előlről az egész leszázalékolási tortúrát. Tehát érdemes nagyon vigyázni a keretösszegre!! Ezt az információt szóban kaptam, de ha megkapom a levelet a kiszámított összeggel, akkor feltétlenül leírom itt.

póniló # 2009.02.09. 06:28

Köszönöm (megkésve) a válaszod. Most vettem észre, hogy írtál!

Landi # 2009.02.10. 20:34

Tisztelt Fórum

Én a leszázalékolással kapcsolatban szeretnék érdeklődni, sajnos jelenleg nincs munkahelyem, de nagyon sok problémám van a gerincemmel(4 gerincsérvem van). Megvan a 10 év szolgálati időm, ami a koromhoz kell, az érdekelne hogy csak munkaviszonyból lehet-e a leszázalékolást megkezdeni? vagy van rá valamilyen más mód is,(vagy hol olvashatnék a feltételekről) sajnos igy egy orvosi alkalmasságin sem állok meg, ha még szeretnék is dolgozni.

Előre is köszönöm
Landi

naiv-munkaadó # 2009.02.11. 14:21

Tisztelt Fórum!
Kolléganőnk súlyos betegség,kemo- és sugárkezelések után van.Még egy hónapot lesz betegállományban.Utána vagy választhatja a leszázalékolást, vagy visszajön dolgozni.Nálunk takarít, mosogat- nem kis súlyokat kell emlnie. Az orvos csak 2kg-t engedélyez. A munkahely köteles olyan könnyített munkakört biztosítani neki, amit az orvos engedélyez? Ha nem tudunk neki ilyen munkát adni, állásidőt kell fizetni neki? Vagy mivel korábbi munkáját nem képes ellátni, mindenképp a lészázalékolást kell választania? Mit tehet a munkáltató, ahol összesen 6 alkalmazott van?
Válaszukat előre is köszönöm!

Triton # 2009.02.14. 13:51

Köszönöm JKata a felvilágosítást!

No lám, feljövőben ez a fórum. :-)
Megírtam én is a levelemet a Nyufignak, remélem mihamarabb válaszolnak és nem hagynak kétségek közt vergődni.
Poverty! Személy szerint én nem értem ezt a kiszámolósdit, meg még sok mindent, például az ilyen mondatrészeket: "...annak a megállapítást követően a rendszeres nyugdíjemelések mértékével növelt összegét,...".
Majd csak lehull egyszer a lepel.

Üdvözlettel, Triton

jkata # 2009.02.16. 13:02

Kedves Triton és Poverty!
Ma megkaptam a pontosan kiszámított összegemet. Teljesen megegyezik a kiszámítóprogram által kapott összeggel. Úgy látszik, megbízható a program, használhatja mindenki bátran! Triton, remélem Te is megkapod a választ, mert az a minimálbéres része a dolognak még mindig zavaros nekem is!
Üdv: jkata

Pécs54 # 2009.02.16. 17:58

Tisztelt Fórum!

Én egy 32 éves férfi vagyok. Konkrét kérdésem lenne.
Az orvosi szakvélemény alapján az egészségkárosodásom mértéke 80%, az elismert szolgálati időm 6 év 3 nap. 2004-től rehabilitációs munkahelyen dolgozok heti 25 órában. 2008.augusztusától táppénzt kaptam egészen 2008.decemberéig. Most jelenleg is dolgozok csökkentett munkaidőben. A kérdésem az lenne, hogy kaphatok-e rendszeres szociális járadékot.

Köszönöm

monalisa1 # 2009.02.16. 19:01

Javaslom a Google keresőbe írd be a "rendszeres szociális járadék" kifejezést, és a megjelenő számtalan találat közül az 1., és a 3., találat részletes tájékoztatást ad.

(A jogszabályi szöveg elég terjedelmes, nem tudom begépelni...)

Monalisa
laikus hozzászóló

jkata # 2009.02.17. 14:03

Kedves Poverty! Igen, amit a program kiszámol, annyi lehet a nettó kereset. Ebből már nem kell levonni semmit. Üdv. jkata

kisanyó # 2009.02.22. 15:54

Sziasztok!

1959-ben születtem, 1989-től 67%-os rokkantnyugdíjas vagyok autoimmun betegség miatt. Egy hete 50%-ra mérsékelték a rokkantságom mértékét, melyet méltánytalannak tartok, mivel az állapotom az évek során folyamatosan romlik. Én még csak most adtam be a fellebbezésem első fokon, és egy kicsit meg vagyok ijedve, mivel mostanában több esetről is hallotam, hogy harmad fokon is visszautasították a fellebbezést. A jogi úton kívül tudtok még más lehetőséget, esetleg vannak pozitív tapasztalaitok, illetve tudtok-e valakit, kihez lehet fordulni?

Segítségeteket előre is köszönöm!


1989 óta vagyok 67%-os rokkant autoimmun beteg.1 hete 50%-os rokkant lettem.Méltánytalannak érzem,hogy korom el?rehaladtával az orvosszakért?i bizottsá

Grád András # 2009.02.22. 16:14

Kedves Kisanyó!

A jogerős közigazgatási határozatot bíróság előtt meg lehet támadni, de a tapasztalatom az, hogy általában helyben hagyják, mert a bíróság is ugyanazon orvosszakértői véleményből indul ki, mint a közig. hatóság. Úgyhogy sajnos nem túl rózsásak a kilátások, mostanában igen sok ember járt így! Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Pécs54 # 2009.02.22. 17:21

Tudomásom szerint 2008.január 1-től átalakultak a rokkantsági fokozatok, mivel a korábbi munkaképesség-csökkenést felváltotta az egészségkárosodás. Szóval a mostani 50-79% mértékű egészségkárosodás a 3.csoportos rokkantságnak felel meg. A szakvéleményen esetleg ez nem szerepel?

madarcsaj # 2009.02.22. 18:49

Helló! Én egy 21 éves munkanélküli tartós beteg lány vagyok! Kérvényeztem a rokkantnyugdíjam megállapítását,de elutasították azzal hogy nincs még szolgálati időm!És ez igaz is mert még iskolába jártam mikor beteg lettem!De 180 napon belül van 1 nap szolgálati időm,de így is elutasították! Most fellebezést szeretnék írni,de sajnos nem tudom hogy pontosan mit kell bele írni! Ha tudnátok segíteni azt megköszönném! Üdv!

kisanyó # 2009.02.22. 19:05

Először is köszönöm a gyors reagálásokat!
Pécs54-nek igaza van, az említett 50% a jelenlegi szabályok alapján 40%-os egészségkárosodásnak felel meg, ezért is különösen bosszantó, hogy miközben állapotomban a leletek alapján is romlás következett be, addig a szakértői bizottság szerint 53 évesen, 20 év elteltével munkaképes vagyok.
Grád Úr is sajnos igazolja kételyeimet... Az viszont mégis furcsa, hogy a mostanit megelőző orvosi bizottságok korábban kevesebb betegséggel is 67%-os (jelenlegi szabályok szerinti 3. csoportos) egészségkárosodást állapított meg. Mint ügyvédet kérdezem, hogy az orvosszakértői bizottságok ellentmondásos megállapításaira a fellebbezést lehet-e építeni?


1989 óta vagyok 67%-os rokkant autoimmun beteg.1 hete 50%-os rokkant lettem.Méltánytalannak érzem,hogy korom el?rehaladtával az orvosszakért?i bizottsá

monalisa1 # 2009.02.22. 19:57

Vélelmezem, hogy a TB orvosszakértői bizottságoknak "előve van írva", hogy akit csak lehet vegyenek le a 67%-os rokkantsági csoportból, és innentől az érintett beteg oldja meg a problémáját ahogy tudja.

Vagy a munkaügyi bírósághoz fordul felülvizsgálati kérelemmel, de sok jót onnan se várjon - sajnos.

Ezt az orvosilag rehabilitálható rokkant státuszt nem véletlenül "találták" ki, csak éppen megfelelő munkahely az nincs biztosítva hozzá. Így 3 évig még kap valamennyi pénzt, aztán...

Monalisa
laikus hozzászóló

Grád András # 2009.02.22. 20:12

Kedves Kisanyó!

Én az egyik ügyemben bepróbálkoztam ezzel az ügyfelem érdekében. Hát, eléggé le lettünk mosva, hogy ez orvosi szakkérdés, ezzel a bíróság nem foglalkozik! Ennyi! De azért sok sikert, hátha sikerül! Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

monalisa1 # 2009.02.22. 20:34

madarcsaj

Míve 21 évesen nincs legalább 3 év igazolt munkaviszony (= szolgálati idő) így r.nyugdíjra sajnos nem vagy jogosult. Rendszeres szociális járadék az ami szerintem téged megillet, azt is úgy kell kérvényezni.

A Google keresőbe írd be a "rendszeres szociális járadék" kifejezést és a megjelenő számtalan találat közül a 3. találat részletes tájékoztatást ad - nyomtassad is ki magadnak.

Az a kis pénz amire ezen járadékkal jogosult leszel sajnos nagyon kevés, ezt jó előre tudni...

Kérj az önkormányzattól méltányosság alapján közgyógyellátási igazolványt, valamint havi lakásfenntartási támogatást: az egyik-másik közüzemi számlához pár ezer forint hozzájárulás. Eseti segélyben is rendszeresíthetnek, negyedévenként egyszer.

Mondanám- mondom: mielőbbi jobbulást!

Monalisa
laikus hozzászóló

aperten # 2009.02.23. 04:40

Kedves Kisanyó!

A legnagyobb probléma az, hogy a nyugdíjbizosítási befizetések igen jelentős részét átirányították a magánnyugdíj pénztárakba. Ahol majd ilyen olyan válságok ürügyén lecsapolják azokat is. Sarkosabban fogalmazva a pénzmaffia lenyúlja a befizetéseket.
Az állam meg a kifizetéseken kénytelen ezért spórolni. Csökkentik a nyugdij megállapítási százalékokat, emelik a korhatárt, rokkantsági nyugdíjasokat rekesztenek hamis "OOSZI szakvéleményekkel", stb. De ezek a dolgok előre láthatóak voltak akkor is amikor a magánnyugdíj pénztárakat kötelezővé tették az újonnnan munkába állóknak, és a visszalépés lehetőségét korlátozták a régieknek. Ez tisztán a pénzmaffia érdeke csak. A törvényhozásba, közigazgatásba beépült maffia mégis végigvitte a dolgot, igaz az egészségbiztosítás pénzeinek lenyúlásába már belebukott. De a nyugdíjpénztári befizetések lenyúlásainak következményei lassabban, de biztosabban, kezdenek kiderülni. Hiszen a befizetések jelentős részét elvitték, de a jelenlegi kifizetésekből semmit. Pénzmaffia adminisztratív úton kívánja rendezni a kérdést. Öregségi nyugkorhatárt felemelni olyan magasra, hogy ne érjék meg az emberek, összegét csökkenteni. Rokkantsági nyugdíjasokat "állapotjavulásra" hivatkozva kirekeszteni az ellátásból, illetve az új igénylők igényeinek elbírálásánál vagy el nem ismerni, vagy "rehabilitációs járadékkal" 3 év alatt megszabadulni tőle. És ehhez társadalmi támogatottságot is megszerezni, arra hivatkozva, hogy vannak csalók, akik alaptalanul kapnak rokkantsági nyugdíjat. Csakhogy éppen azok azok, akik biztosan benne maradnak a rendszerben, hiszen az OOSZI orvosgazemberei voltak a búntársaik. Ha ezeket szórnák ki a rendszerből, lebuktatnák a pénzért leszázalékoló orvosbűnözőket. Nem elenségek saját maguknak. Inkább azokat szórják ki a rendszerből, akik nem tejeltek, a jogi érdekérvényesítő képességük alacsony, ugyanakkor nem jelenik meg harmincfős család, hogy elégtételt vegyen a kirekesztésért. Tipikusan a becsületes magyar munkásemberek, bányászok az áldozatok, akik egyébként is többnyire a munkába rokkantak bele, És akiknek a rokkantságát tipikusan nem a munkaviszonnyal összefüggésben állapítják meg ezek a gazember orvosok, ha meg is állapítják,hanem "természetes kórokúnak". Jól sejthető miért.

Következőt tanácsolom. Ha van rá anyagi lehetőséged keressél meg egy becsületes igazságügyi orvosszakértőt, és azzal készíttess valós szakvéleményt. Azzal fordulj a bírósághoz, az OOSZI gazembereit pedig jelents fel hamis tanúzásért és veszélyeztetésért.


# aperten

nandy # 2009.02.23. 12:23

A teljes képhez az is hozzátartozik, hogy nagyon sokan visszaéltek a rokkantnyugdíjjal. Egyfajta ingyenpénznek (ajándéknak) tekintették, és mellette ugyanúgy dolgoztak/dolgoznak, mint a teljesen egészségesek.... Ismertem egy lányt, aki a Nyufig-nál dolgozott. Súlyos pénzeket tettek zsebre az ál-rokkantosítások miatt...

Szóval rablóbandából akad bőven.

60vajda # 2009.02.23. 12:27

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e olyan szakértő, aki segít előre kiszámolni, hogy mennyi rokkantsági nyugdíjra számíthatok, ha leszázalékolnak.

luck66 # 2009.02.23. 13:20

ahhoz,hogy ezt pontosan ki lehessen számolni,pontosan kell tudni:
1,rokkantsági fok
2,ledolgozott évek{igazolt}
3,az éves keresetek a volarizációval felszorozva
ezekről pedig a nyugdíjfolyósító tud adatokat szolgáltatni


Pontos választ talán csak a jogvégzettek adhatnak,de az Ó véleményük is sokszor különbözik!

60vajda # 2009.02.23. 17:08

Az adatokkal rendelkezem, kivéve a rokkantsági fok megállapítását, de az is folyamatban van - a kérdésem az, hogy ezek birtokában hová fordulhatok segítségért, hogy valaki kiszámítsa ezt nekem