Gyes melletti munka!


Bonina # 2008.07.22. 13:58

Sziasztok!
Megint lennének kérdéseim. Kislányom 2 éves kora után 4 órában visszamegyek dolgozni a volt munkahelyemre. Főnököm azt mondja, hogy a gyed ideje alatt felgyülemlett szabadságaimat majd akkor kaphatom meg, ha lejárt a gyesem, vagyis most dolgozom 4 órában 1 évet, aztán itthon letöltöm a felgyülemlett szabijaimat és utána mehetek vissza már 8 órában dolgozni. Tényleg így van ez? Azt mondja a főnököm, hogy ugyanúgy kell eljárniuk, mintha egy teljesen idegen munkahelyre mennék 4 órában. Ha most akarom megkapni a szabijaimat, fel kellene mondanom a 8 órás státuszomat (közalkalmazott vagyok).
Másik kérdés: erre az 1 évre akkor most jár majd szabadság vagy sem? Köszönöm, ha vki válaszol!

Goodwitch # 2008.07.22. 09:58

Tényleg muszáj volt három topicot nyitni?


Goodwitch

dzsera # 2008.07.22. 09:50

Kedves Fórumozók!

Segítségeteket szeretném kérni a következő ügyben:
2005.03.14-től dolgoztam a cégnél, ahonnan szülés előtt betegszabira, táppénzre (munkahelyi konfliktus miatt) mentem 2006.02.05-től, majd 2006 június közepétől THGY-t igényeltem és 2006.12.14-től Gyed-en voltam. 2006-ban szabadságon nem voltam. 2008.07.19-től gyesen vagyok.
Kérdésem, hogy pontosan hány nap a felgyülemlett szabadságom, amit a munkáltatónak ki kell fizetnie? (Jelenleg 30 éves vagyok.)
Másak kérdésem:
Az említett munkahelyi konfliktus miatt nem szeretnék visszamenni dolgozni a jelenlegi munkahelyemre (valószínüleg főnököm sem venne vissza mondván nincs hely, mivel ha jól tudom valaki dolgozik 4 órában a pozíciómban), hanem 2008.09 hótól (bölcsi kezdete) másik munkahelyen kezdeném meg gyes melletti munkavégzésemet. Viszont nem szeretnék felmondani a régi helyen, hátha próbaidő alatt felmondanak, esetleg gyerek nem bírja a bölcsit, stb. és akkor elveszítem a gyes után visszatérő dolgozók "kedvezményeit" a régi helyemen. Gondoltam a megbízási jogviszonyra, hogy 3 hónapig (próbaidő) úgy dolgoznék, utána pedig ha beválik az új munkahely, akkor felmondok a régi helyemen és rendes munkaviszonyban dolgozhatok az új helyen. Ez esetben hogy működik a felgyülemlett szabadság kiadása??

Segítségeteket előre is köszönöm.
Dzsera