jubileumi jutalom közalkalmazottnak mennyi?


ZSIZSI # 2012.11.23. 18:05

Köszönöm Kedves Korall54!
Vannak még ilyen munkáltatók?

Lyonee # 2012.11.23. 20:17

A felmentési időre, ha dolgozol a rendes illetményed jár, ha a munkára kötelezett részben kiadják a szabadságot, akkor távolléti díj jár. Ez sok esetben az alapfizetéssel egyezik meg, de, ha sok túlmunkád volt, akkor kicsit több. Amit nem tudnak kiadni, azt ki kell fizetni. A munkára nem kötelezett 4 hónapra viszont átlagfizetés jár. Ez idő alatt a szabadságot nem lehet kiadni.

Távolléti díj: Ha a munkavállaló a tárgyévet megelőző évben több mint ötven óra - a munkaidő-beosztástól eltérő, illetve a munkaidőkereten felül elrendelt - rendkívüli munkavégzést teljesített, távolléti díja megállapításánál rendkívüli munkavégzés miatti kiegészítő pótlékot kell figyelembe venni. A kiegészítő pótlék mértéke, ha az irányadó időszakban - a munkaidő-beosztástól eltérő, illetve a munkaidőkereten felül elrendelt - rendkívüli munkavégzés száz óránál kevesebb volt, a személyi alapbér három százaléka; ha száz óra, vagy ennél több volt, a személyi alapbér öt százaléka

Ha az 50 órát nem éri el, akkor pedig nincs kiegészítés.

karika53 # 2012.11.26. 13:29

Kedves Lyonee!

Köszönöm a választ, amit írtál, világos és érthető, csupán még azt nem sikerült kihámoznom belőle, hogy a munkára nem kötelezett felmentési idő ezen időszakára jutó kiadatlan szabadságnapok pénzbeli megváltása a ledolgozásra nem kötelezett felmentési idő szerinti átlagfizetés vagy a rendes alapilletmény figyelembe vételével történik.
Üdv. klarika53

Lyonee # 2012.11.26. 17:07

A szabadságmegváltásra is távolléti díj jár, ugyanúgy mintha szabin lennél.
2013 jan. 1-től a felmentési idő munkával nem töltött részére is távolléti díjat kell fizetni, igazodva az MT alá tartozókhoz.

2.cicám # 2013.02.04. 08:41

Most februárban leszek 25 éve közalkalmazott. Azt szeretném kérdezni, nekem kell a munkaadómnál szólni, vagy automatikusan, hivatalból megkapom a juttatást.

nyugnagyi # 2013.02.09. 14:56

38 éve dolgozom pedagógusként, de pályám elején 15 évig vállalati óvodában dolgoztam. (már 23 éve önkormányzati iskolában vagyok). A 25 és 35 éves jubileumi jutalomra az Önkormányzat szerint nem voltam jogosult. Kérdésem: Hogy ha 40 év jogosultsági idővel 2014-ben nyugdíjba megyek, akkor legalább a 25 éves jubileumi jutalmat megkaphatom-e? A választ előre is köszönöm.

Ica57 # 2013.03.14. 18:46

Ica57
május 15-től lesz meg 40 év közalkalmazotti munkaviszonyom, ekkortól vagyok nyugdíjas. Jelenleg felmentési időmet töltöm 8 hónapból 4 hónapot.
2011-ben járt volna a 30 éves jubileumi pénzem, amit nem kaptam meg pénzhiány miatt. Írásban kértem. Szeretném megkérdezni, hogy nyugdíjazásom előtt mit tegyek, hogy megkaphassam ezt a pénzt, vagy munkáltatómnak kötelessége kifizetni, ha nem, akkor csak munkaügyi bíróságon keresztül tudom-e követelni?

Válaszukat előre is köszönöm Ica57


Kedves Fórumozók!
31 éve dolgozom közalkalmazottként jelenlegi munkahelyemen. 2011 december 1-jével kértem levélben a 30 éves jubileumi jutalmam a m

tiduj anotak # 2013.03.16. 19:06

Kedves Lyonee!
Azt szeretném tudni, hogy 40 év munkaviszonnyal szeretnék nyugdíjba menni szeptemberben és a közalkalmazotti jogviszonyom ekkor 37 év lesz,
megkaphatom-e a nyugdíjba vonulásomkor a 40 éves jubileumi jutalmamat vagy sem.
Mi az ere vonatkozó jogszabály.
köszönöm : Judit

Lyonee # 2013.03.18. 19:19

Judit!
kjt. 30.$
(4) A közalkalmazotti jogviszonyt felmentéssel meg kell szüntetni, ha a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény 18. § (2a) bekezdés a) pontjában foglalt feltételt legkésőbb a felmentési idő leteltekor teljesítő közalkalmazott kérelmezi.

(5) A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény 18. § (2a) bekezdés a) pontjában foglalt feltétel megállapításához szükséges jogosultsági időt a nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv határozatával kell igazolni.
78.$
(4) Ha a közalkalmazott közalkalmazotti jogviszonya - a 25. § (2) bekezdés b) pont 1. alpontja szerinti áthelyezés vagy g) pont ga) alpontja szerinti rendkívüli felmentés kivételével - megszűnik és legkésőbb a megszűnés időpontjában nyugdíjasnak minősül [Mt. 294. § (1) bekezdés g) pont] vagy felmentésére a 30. § (4) bekezdése alapján kerül sor, továbbá legalább harmincöt évi közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkezik, a negyvenéves közalkalmazotti jogviszonnyal járó jubileumi jutalmat részére a jogviszony megszűnésekor ki kell fizetni.

Jan. 1-től megváltozott a kjt., a közalkalmazottat kérésére fel kell menteni, ha a 40 éves nyugdíjra jogosulttá válik. A felmentési kérelmedben hivatkozz a kjt 30.$ (4)-re. A munkavégzés nélküli részre, és a munkára kötelezett idő alatt kiadott szabadságra távolléti díj jár. Lehet, hogy ez kevesebb lesz, mint a nyugdíjad, ezért lenne érdemes kérni a munkára nem kötelezett rész csökkentését, mert a 8 hónap is novemberben járna le, ha április 1-től kérnéd a felmentést.

Lyonee # 2013.03.18. 19:22

Ha kéred a felmentésedet a 40 éves nyugdíjazásra hivatkozva, akkor ki kell fizetni a 40 éves jubileumi jutalmat.

Danika93 # 2013.04.23. 08:54

1974 szeptember óta állok közalkalmazotti jogviszonyban, ennek folymatosságát, azonban csak most ismerték el. Eddig kb. 10 évet nem ismertek el mukahelyemen közalkalmazotti jogviszonynak. A korábbi állapotnak megfelelően 2009-ben 25 éves jubileumi jutalmat kaptam. Most, hogy sikerült elismertetnem 1974 óta tartó folyamatos közalkalmazotti jogviszonyomat, szeretném tudni, hogy visszamenőleg kaphatok-e 30, vagy 35 éves jogviszonyom után jutalmat?

Válaszukat előre is köszönöm

dr.Bodnár Lilla (törölt felhasználó) # 2013.04.24. 10:29

A közalkalmazotti törvény rendezi a jubileumi jutalom kérdését.

www.bodnarugyvediiroda.hu

aniko70 # 2013.04.26. 20:32

Üdvözletem!

Azt szeretném megkérdezni, hogy vajon jár-e nekem a jubileumi jutalom?
Idén júniusban lenne 25 éves munkaviszonyom, ami az alábbiak szerint alakult:
1988. júniusa: munkába állásom kezdete, nem közalkalmazotti, vagy köztisztviselői vagy egyéb közszférai státuszban
Még ez év (1988.) szeptembere: munkahelyváltás, közalkalmazott lettem
2005. decembere: munkanélküli (regisztrált) lettem
2006. októbere: elhelyezkedtem, igazságügyi alkalmazott lettem.

Arra lennék leginkább kíváncsi, hogy a munkanélküli státusz megszakítja-e a jogviszonyt? És hogy úgy egyébként, most igazából milyen jogviszonyra jár? Csak amit közalkalmazottként (köztisztviselőként, igazságügyi alkalmazottként és egyéb ilyen státuszban) töltött el az ember, vagy más munkaviszonyokra is, ettől függetlenül? Két éve kolleganőm pl. megkapta a 35 évest úgy, hogy ő korábban sem közalkalmazott, sem semmilyen közszférában dolgozó nem volt, egy nagyvállalatnál dolgozott, mégis a teljes, munkába állásától számított időt vették figyelembe, nem csak amit igazságügyi alkalmazottként eltöltött.
Köszönöm a választ!

capri11 # 2013.04.29. 20:20

Tisztelt Fórum!
A 2013.évi törvények szerint jár-e a 25 éves jubileumi jutalom abban az esetben, ha nem volt folyamatos a közalkalmazotti jogviszony:
1982.június-1990.október
1995.szeptember-mai napig (2013.április) Arra a munkahelyre mentem vissza, ahol 1982-ben kezdtem dolgozni.
Összességében meg van a 25 év.
Kérem a segítségüket

pinteranna # 2013.05.03. 08:01

Kedves Lyonee! 2013. szeptemberben mehetnék nyugdíjba a nőkre vonatkozó 40 éves jogosultsági idővel.Munkáltatómnál közölték, hogy a 40 éves jubiláló pénzemet nem tudják kifizetni nyugdíjba vonulásomkor, mivel közalkalmazotti jogviszonyom alapján ,csak 2014 februárban járna a jubiláló jutalom.Kérem tanácsát,hogy milyen lehetőségeim vannak ezen ügyben azon kívül,hogy még egy fél évig dolgozzam. Köszönöm a válaszát.

Lyonee # 2013.05.03. 14:38

pintéranna!
Olvasd el juditnak írt válaszomat, a jogszabályok rád is vonatkoznak.
2013.03.18. 20:19
Ha hétfőn beadod a felmentési kérelmedet, a 8 hónap 2014 jan. elején telne le. Kérheted a felmentési idő csökkentését is, hogy még az idén nyugdíjba mehess. A 4 hónap (vagy a rövidebb, ha kéred) munkavégzés alóli mentesítés kötelezően megjár és a 40 éves jubileumi jutalom, ha a 35 éves közalk. jogviszonyod megvan.
A felmentési kérelemben hivatkozz az általam beidézett jogszabályra.
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…
Elég szomorú, hogy a munkáltatód nem ismeri a közalkalmazottakra vonatkozó jogszabályokat.

Lyonee # 2013.05.03. 14:45

A jubileumi jutalom csak a közalkalmazotti jogviszony mértékétől függ. Az nem számít, hogy hány helyen történt a munkavégzés, vagy hogy folyamatos volt-e.
Csak a tényleges köz...jogviszonyok vehetők figyelembe.
87/A. § (1) E törvény alkalmazásakor közalkalmazotti jogviszonyban töltött időnek kell tekinteni

  1. az e törvény hatálya alá tartozó munkáltatónál munkaviszonyban, közalkalmazotti jogviszonyban eltöltött időt,
  2. a köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. törvény hatálya alá tartozó szervnél munkaviszonyban, közszolgálati jogviszonyban töltött időt,
  3. a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény, valamint 2010. július 6. és 2012. február 29. között a kormánytisztviselők jogállásáról szóló 2010. évi LVIII. törvény hatálya alá tartozó szervnél munkaviszonyban, kormánytisztviselői jogviszonyban töltött időt,
  4. a szolgálati jogviszony időtartamát, továbbá
  5. a bíróságnál és ügyészségnél szolgálati viszonyban, munkaviszonyban, valamint
  6. a hivatásos nevelő szülői jogviszonyban,
  7. az e törvény, a köztisztviselők jogállásáról szóló törvény vagy a kormánytisztviselők jogállásáról szóló törvény hatálya alá tartozó szervnél ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyban,
  8. az állami vezetői szolgálati jogviszonyban

töltött időt.

Ica57 # 2013.05.05. 13:30

Tisztelt Fórum!
Ica57

1973-ban kezdtem munkaviszonyomat a MN.Gödöllői Gépgyárban, mint gyors-gépíró. 8 év 6 hónap munkaviszony után, később 1981-ben elhelyezkedtem egy önkormányzathoz tartozó munkahelyen, ahol közalkalmazottként dolgozom, ez év május közepéig. Kérdésem, hogy nem kaptam meg 1981-2011-ig jubileumi jutalmam a 30 évre, pénzhiányra hivatkoztak.
Igaz-e, hogy a gépgyárban eltöltött több mint 8 év nem számítódik be a 40 éves jubileumi éveimbe, mert a gépgyár nyereségorientált munkahelyem volt? A 30 éves jubileumi jutalmam megkaphatnám-e munkáltatómtól, - amit írásban kértem, - de pénzhiányra való hivatkozással nem fizettek ki 2011-ben, ahonnan ez év májustól nyugdíjba vonulok.

Jár-e egyáltalán jubileumi pénz, akár a 30, akár a 40 éves?
Előre is köszönöm válaszukat!


Kedves Fórumozók!
31 éve dolgozom közalkalmazottként jelenlegi munkahelyemen. 2011 december 1-jével kértem levélben a 30 éves jubileumi jutalmam a m

Lyonee # 2013.05.05. 18:17

A 40 éves semmiképpen nem jár, a 30 évest pedig kérjed, ne hagyd annyiban, hogy nincs rá pénz!

pemzli # 2013.05.18. 17:35

Abban szeretném kérni a segítséget, hogy férjem 18 nappal a 30 évi jubileumi idő betöltése előtt meghalt. Így nem fizették ki.Közalkalmazott volt.Járt volna e neki, mert azt hallottam ilyen esetben az évet kell nézni.Igaz e .Hol találok rá jogszabályt? Köszönöm választ

Örzse # 2013.05.27. 17:39

Kedves Lyonee! Már váltottunk levelet, de a jubileumi jutalom ügyben nem jutottam előrébb.
A pép 5 hónappal hosszabbításra került, így a nők 40 éves lehetőségével tudom a nyugdijazásomat kérni.
Kérlek segíts abban, hogy jogosult vagyok-e a jubileumi jutalomra.

  • közalkalmazottként vagyok pép-es
  • pép 5 év 5 hónap
  • 2 hó közalkalmazotti státusz
  • 10 hónap magánszféra 1991-ben, amit 1992-ben a Kjt. elismert köztisztviselői munkaviszonynak,
  • 33 év 9 hónap köztisztviselő
  • összesen: 40 év munkaviszony

Ha szükséges még valamilyen adat, kérlek kérdezz rá.
Előre is köszönettel, várom válaszod.

Lyonee # 2013.05.27. 20:24

"10 hónap magánszféra 1991-ben, amit 1992-ben a Kjt. elismert köztisztviselői munkaviszonynak,"
A kjt a közalkalmazottakra vonatkozik, köztisztviselői jogviszonyt nem vizsgál, hogy mi számít annak. Mit értesz a magánszférán? Vállalkozó vagy alkalmazott voltál? Milyen módon szűnt meg a magánszférában a jogviszonyod?

A besorolás szempontjából a korábbi munkaviszonyokat is figyelembe veszi a kjt, de csak a fizetési fokozatnál.

Lyonee # 2013.05.27. 20:37

pemzli
Szerintem nem fizethető ki a 30 éves jubileumi jutalom.

"78. § (1) A huszonöt, harminc, illetve negyvenévi közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkező közalkalmazottnak jubileumi jutalom jár.

(2) A jubileumi jutalom:

  1. huszonöt év közalkalmazotti jogviszony esetén kéthavi,
  2. harminc év közalkalmazotti jogviszony esetén háromhavi,
  3. negyven év közalkalmazotti jogviszony esetén öthavi illetményének megfelelő összeg.

(3) Ha a közalkalmazott jogviszonya a 30. § (1) bekezdés d) vagy f) pontja alapján szűnik meg, részére a megszűnés évében esedékessé váló jubileumi jutalmat az utolsó munkában töltött napon ki kell fizetni.

(4) Ha a közalkalmazott közalkalmazotti jogviszonya - a 25. § (2) bekezdés b) pont 1. alpontja szerinti áthelyezés vagy g) pont ga) alpontja szerinti rendkívüli felmentés kivételével - megszűnik és legkésőbb a megszűnés időpontjában nyugdíjasnak minősül [Mt. 294. § (1) bekezdés g) pont] vagy felmentésére a 30. § (4) bekezdése alapján kerül sor, továbbá legalább harmincöt évi közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkezik, a negyvenéves közalkalmazotti jogviszonnyal járó jubileumi jutalmat részére a jogviszony megszűnésekor ki kell fizetni.

(5) A (4) bekezdésben szereplő rendelkezést a közalkalmazott örököse tekintetében megfelelően alkalmazni kell akkor is, ha a közalkalmazott jogviszonya elhalálozása miatt szűnik meg."

http://net.jogtar.hu/…n/getdoc.cgi?…

Örzse # 2013.05.28. 06:59

Javitom, ktv. Alkalmazott voltam egy kft-ben, közös megegyezéssel szünt meg a munkaviszony és ismét köztisztviselő lettem. A pép előtt a jubileumi jutalmakat megkaptam, a kft-ben töltött 10 hónapot is beszámították.
A 40 éves jubileumi jutalom következne, ha erre jogosult lennék. Az aggályom a 10 hónap kft-s jogviszony miatt van.

Lyonee # 2013.05.28. 16:56

Áthelyezés esetén lenne esélyed. Jubileumi jutalom szempontjából a munkaviszony nem vehető közalkalmazotti jogviszonyként figyelembe.