munkaidőkeret


wers # 2012.07.09. 09:47

kár, tényleg kár, egész jó ötlet (bár a görögök már kipróbálták, nem jött be)

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.09. 08:37

Efi szerint egy nap munkavégzésért három napi bér járna. Milyen kár, hogy a jogalkotónak ilyen szándéka egyáltalán nem volt.

wers # 2012.07.09. 08:27

efi99, ezt azért a munkaidőbeosztással egy jó főnök elintézi, ügyel arra, hogy ne egynek kelljen minden ünnepnap dolgozni. Egyiké a karácsony, másiké a szilveszter. És érdemes jó előre érdeklődni, hogy a gyerek ballagására ne kerüljön munkavégzés, persze ha megoldható. Mert azért ez csak egy határig kívánságműsor.

efi99 # 2012.07.09. 07:48

Azért kap túlórapótlékot, mert a túlóra az időkeretre értelmezendő, nem pedig egy naphoz kell kötni.
Tehát nem úgy van, hogyha hétfőn túlórázom, akkor nincs túlórapénz (mert úgyis kapsz sok pénzt aznap Janikám), ha meg egy másik nap, akkor van.
Én ugyanazt írtam le, mint wers, vagyis annak a követekezményét, - ami egyébként régóta bent van az MT-ben is, - hogy ténylegesen dolgozni mindenkinek ugyanannyit kell, pont a lenti példa miatt.
A munkaszüneti bérpótlék meg nem azért jár, mert túlórázik, hanem azért, mert úgymond szív, hogy amíg a munkavállalók nagy része lógatja, addig ő nem.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.09. 06:07

Lehet így is.
De a lényeg az, aki dolgozik munkaszüneti napon, százszázalékos bérpótlékot kap. Miért kapna még túlórapótlékot is?

wers # 2012.07.09. 05:45

Azt mondod? Akkor miért nem bírod felfogni: a heti munkaidő 40 óra. 16 heti munkaidő 16*40, azaz 640 óra. Aki 16 hét alatt 640 órát dolgozott, annak nem volt túlórája.
(A munkaszüneti napokon végzett munka díjazása egy másik kérdés.)

Ezt a munkaidőkeret borzalmat próbálom felfogni.

Tehát a munkaidő keret 16 hét, 640 óra. Eddig ok.
Vegyünk adott időszakra két dolgozót Kisst és Nagyot.

Kiss 16 hete következő: volt két nap fizetett szabadsága, a többi napon dolgozott, akkor az ő béelszomálásn az lesz, hogy:
ledolgozott munkaóra: 624 óra
fizetett szabadság 16 óra
össz óra: 640 óra

Nagy ugyancsak volt két nap fizetett szabin, nem dolgolgozott aug. 20-án, akkor az ő bérelszomálásen a következő szerepel:
Ledolgozott órák szám: 616 óra
Fizetett szabadság: 16 óra
Fizetett ünnep: 8 óra
Össz óra: 640 óra.

Tehát Nagy végigbulizta az ünnepet, Kiss végigdolgozta, és mindkettőnek 640 órája van összesen.

Mit értek félre? Vagy így jó a számolás?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.08. 15:47

Gondolom, költői a kérdés.

kergemarha # 2012.07.08. 15:23

Üdvözletem!
Tanácsot szeretnék kérni!
Lassan tíz éve leszázalékoltként dolgozok egy leszázalékoltakat foglalkoztató cégnél.Nálunk is divat lett az időkeretes munka.Azt szeretném kérdezni,hogy nálunk négy hónapos időkeretett használnak,de már lasszan három éve folyamatosan.Jogos-e?

tarkarongy # 2012.07.08. 14:19

Rendes munkarendben dolgozok a hét öt napján nyolc órában.Ezen túl minden szombaton még négy órát, és havonta csak egy szombat szabad. Csúsztatást kapok a plusz munkáért amit valójában a munkáltató érdekeinek megfelelő időpontban kapok meg.Papiron viszont úgy van megjelenítve hogy heti negyven órát teljesítek. Lehet ezt így csinálni, szabályos e ez a módszer?

efi99 # 2012.07.08. 12:09

Te nem bírod felfogni.
Idén pl az aug 20-i héten mennyi a munkaidő, 40? Nem, hanem 32, mert aug 20 hétfő! Így, aki azon a héten 40 órát dolgozik - és az a 8 óra megmarad az időkerete végéig - az túlórázott. Akkor is ha mindig nyitva vannak és éppen aug 20-án dolgozott, akkor is, ha 24-én szombaton, teljesen mindegy.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.08. 10:12

Azt mondod? Akkor miért nem bírod felfogni: a heti munkaidő 40 óra. 16 heti munkaidő 16*40, azaz 640 óra. Aki 16 hét alatt 640 órát dolgozott, annak nem volt túlórája.
(A munkaszüneti napokon végzett munka díjazása egy másik kérdés.)

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.08. 10:12

Azt mondod? Akkor miért nem bírod felfogni: a heti munkaidő 40 óra. 16 heti munkaidő 16*40, azaz 640 óra. Aki 16 hét alatt 640 órát dolgozott, annak nem volt túlórája.
(A munkaszüneti napokon végzett munka díjazása egy másik kérdés.)

efi99 # 2012.07.08. 09:43

kbs
A matematika viszont nem olyan nehéz.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.07. 20:22

Tudom, hogy bonyolult, nehéz a munkaidőkeretben történő munkaszervezés szabályozása. Azért csak olvasgassátok.

efi99 # 2012.07.07. 14:55

kbs
Ott a túlóra, hogy abból a 16 hétből 4 esetében volt 1-1 ünnepnap, ami hétköznapra esett.
Így természetesen túlóra keletkezik annak, aki - bármilyen munkabeosztásban is dolgozzon - ezalatt a 16 hét alatt többet dolgozik, mint 608 óra.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.07. 13:35

16*40 pontosan 640. Hol van itt a túlóra?

hubulari # 2012.07.07. 13:28

Bocs, ha pontatlanul fogalmaztam.
Folyamatos műszakról van szó, megszakítás nélküli munkarend, három műszakos beosztás, nyolc órában.
Pl. egy 16 hetes keretbeosztásban 4 munkaszüneti nap hétköznapra esik, ami egy rendes irodaidőben dolgozó alkalmazottnak összesen 608 munkaórát jelent,
aki keretben dolgozik annak viszont 80 napot, azaz 640 órát.
Erre a 32 órára jár túlórapótlék a keret végén?
Törvényes ez így, hogy egy kereten belül egy normál irodaidőben foglakoztatotthoz képest a munkaidőkeretben dolgozó négy nappal többet dolgozik le?

Még1x köszi a válaszokat!

efi99 # 2012.06.13. 18:29

Mivel nem írta, hogy valami egzotikus munkaidőben dolgozik, feltételeztem ,hogy nem részmunkaidő, hanem teljes. De egyébként ja.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.12. 20:41

Egyszer se biztos, hogy a munkaidőkeretben a napi munkaidő nyolc óra. Többek közt azért munkaidőkeret, mert lehet 4 óra is éppúgy, ahogy 12.
A kérdést viszont elsőre sem igen értettem. Hogy hogy hogyan kell számolni?! Hát össze kell adni!

efi99 # 2012.06.12. 18:28

Hivatalos munkanapok száma * 8.
Hétköznapra eső munkaszüneti nap értelemszerűen nem munkanap.

hubulari # 2012.06.11. 08:39

Sziasztok!
Valaki meg tudna mondani, hogy a munkaidokeret munkaorainak szamat hogyan kell kiszamolni?
A hetkoznapra eso munkaszuneti napok szamaval csokken a munkaorak szama?
Amennyiben a munkaidokeret vegen tulora jonne ki, vagyis tobb orat dolgozott az ember, mint amennyit a munkaidokeret alatt kellett volna, arra hany %-os tulora jar?

Nagyon koszi a valaszokat!

sérelem # 2012.04.18. 20:19

Üdv,Mindenkinek!

Szeretnék segítséget kérni,mert nem tudom hová kell fordulni esetemben.
Közalkalmazottként dolgozom egy iskolában,eddig 8 órás munka időben.Március 1-től részmunkaidőre(6) vettek bennünket.Megkaptuk a kompenzációt,de én hallottam a rádióban,hogy csak azok a munkáltatók kapják meg a támogatást,akik nem csökkentik a dolgozókat és azok munkaidejét a tavaihoz képest.Nos itt nagyon sok közalkalmazottnak csökkentették a munkaidejét.
Én nem tudom a hivatalok mindent megtehetnek,őket kik ellenőrzik ilyen esetben?
Előre is köszönöm a segítséget:
Sérelmező

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.05. 19:32

Persze.

bajussz # 2012.04.05. 13:57

a megszakítás nélküli munkarendben jogosult az ember valami pótlékra? főleg szombat és vasárnap érdekel

köszönöm

JuditkaKinga # 2012.04.03. 17:01

Tisztlet dr. Kovács Béla Sándor!

Óvodában dolgozom óvodapedagóusként, beválasztottak a Közalkalmazotti tanácsba, ahol én vagyok egyedül óvónő, két dajka kapott még szavazatot. Kérdésem az lenne, hogy a tagokank is jár-e az órakedvezmény, vagy csak az elnöknek? Lehet-e elnök egy óvónőképző intézménybe járó dajka, aki talán 2 év múlva lesz óvodapedagógus?

Előre is köszönöm a válaszát!

Tisztelettel:
JuditkaKinga