munkaidőkeret


Sücy # 2010.03.21. 19:29

Viszont az én kérdésemre is várom a választ... ;)

Sücy # 2010.03.21. 19:28

Alapvetően nem jár, de vannak helyzetek, amikor ki kell adni (év vége) és a munkaszerződésben lehetséges, hogy lehetőséget adnak rá, hogy kiadjanak szabit.
De továbbra is az a kérdésem, hogy az szabi, vagy pihenőnap (ami normál munkarendben a szombat vagy vasárnap)?
Az ebédidő, pihenőidő ugyanúgy jár, a kérdés az, hogy a munkaszerződés szerint fizetik-e, vagy sem?
a kiírt munkaidő azért 8,5 óra, mert abban benne van a 30 perc ebédidő is.

Angie6 # 2010.03.21. 16:32

Sücy!

Azt nem tudom, hogy a próbaidő alatt is adhatnak-e ki szabit?

Azt sem tudom, hogy aki 3 műszakban dolgozik, annak is le kell dolgoznia az ebédidőt? Éjszakásnak is?

Bocsánat a "buta" kérdésekért, de ezek még nekem nem tiszták. :(

Angie

Sücy # 2010.03.20. 22:21

Angie6!
Szabit, vagy pihenőnapot?
A pihenőidőt (ebédidőt) pedig magad is ki tudod számolni...

Angie6 # 2010.03.20. 20:54

Kedves szakértők!

Párom egy nagy áruházban dolgozik, mint pék. Heti 40 órára van bejelentve, 3 műszakos munkarendben. 05:30-14:00, 13:30-22:00, 21:30-06:00 -ig dolgozik.
Pihenőidő (ebédidő) neki hogy jár? Le kell dolgoznia?

Január 28-án kezdett.3 hónapos próbaidő van kikötve, és határozott idejű a munkaviszonya (aug. 31-ig).
De februárban 4 nap szabit már kiírtak neki, meg már márciusba is 4 napot (munkarend szerint).
Természetesen a munkavállaló előzetes meghallgatása nélkül.
Ez szabályos így?

Előre is köszönöm a válaszukat:

Angie

Sücy # 2010.03.20. 14:10

Kedves Jogászok!

Ismerősöm anno amikor munkaszerződést kötött, a szerződésben nem volt kikötve a munkarend (munkaidő mikéntje), csak egy másik papíron ("Tájékoztató a mvállaló jogairól és kötelességeiről") tájékoztatták, hogy a munkaidő H-P, és ha a munkaidő-beosztás másképp nem rendelkezik, akkor 7:00-15:30.
Most átkerült más telephelyre, egy kórházba, ahol kiszervezés az őt alkalmazó cég lát el egy kiszervezett feladatkört. Mivel kórház, és olyan a feladatkör, ami minden nap ellátást igényel, ezért értesítették róla, hogy nyolchetes munkaidőkeret-elszámolásba kerül át.
Kérdéseim:

  1. Szabályos-e, hogy a munkaidőről tájékoztatják, és nem a munkaszerződés része?
  2. a munkaidőkeret-elszámolásnál hogy kell figyelembe venni a fizetett ünnepeket? (azaz a fizetett ünnepen ha munkára osztják be, akkor ahelyett is kell adni külön plusznapot, vagy elég azt pénzben megváltani?)
  3. Kétnapos fizetett ünnepen mindkét napra beoszthatják?
  4. Beoszthatják-e két egymást követő fizetett ünnepen munkára?

Köszi!