40 év munkaviszony után nyugdíj


V.Judit # 2010.12.02. 14:16

57mami

ezt találtam, szerintem ez rád is vonatkozik. Én is 53 as születésű vagyok, és nekünk 62 év a nyugdijkorhatár.

http://www.hrportal.hu/index.phtml?…

"Nyugdíj előtti munkanélküli segélyben részesülnek a regisztrált munkanélküliek közül azok, akik a munkanélküli járadék folyósítási idejét kimerítették és az öregségi nyugdíjkorhatár betöltéséhez legfeljebb 5 év hiányzik, valamint megfelelnek a Foglalkoztati Törvényben (Flt.) meghatározott egyéb feltételeknek."

dtida # 2010.12.02. 13:32

A végrehajtási rendelet szövege gyakorlatilag kész van, csak még nem publikus, a kormány a december 22-ei kormányülésen fogja tárgyalni, tehát januártól hatályos lesz.

57mami # 2010.12.02. 13:29

57mami Nagyon várom,mi lesz a tv-be beletéve 53-as születésű vagyok munkanélküli 2009 márciustól.Munkát már nem kapok, de segélyt sem mert már kimerítettem és 58-éves pedig 2011 április 25-én leszek. Akkor kaphatok még ellátást. 42.5 évem van ebbe a szakmunkásképző,és a m.segély amire nem önszántamból kellett elmenni.Ezekre mind tb-t vontak. Ez lett volna a segítség,ha ebbe beleesek a többi sorstársammal együtt. De hogy se segély se TB- ellátás ,akkor több...,mint 40-évig minek fizettük a tb-t.Ezt nagyon méltánytalannak tartom!!Ezeket az írásokat az illetékesek elolvassák,vagy tudomásukra jut?

pilicke # 2010.12.02. 13:19

Köszönöm Zsuzsa.

hars52 # 2010.12.02. 13:08

Sajnos kedves Pilicke, még december 20-án sem lesz biztos minden, mert szerintem az utána megjelenő kormányrendelet fogja részletezni, hogy pontosan mi számít bele a jogosultsági időbe. Hogy az mikor jelenik meg, az kérdés.Nehezen tudom elképzelni, hogy az idő szűke miatt, ki tud egyáltalán 2011. január 1-től nyugdíjba menni.
Hiszen szerintem először ki kell számoltatni a nyufi-val a jogosultsági időt, hogy biztos legyen, az új törvény szerint, az ha jól emlékszem 22 nap. És akkor miről is beszélünk? Ezen csak a türelem segit, ami már alig van.
üdvözlettel Zsuzsa

pilicke # 2010.12.02. 12:35

Köszönöm a választ.

lenolaj1 # 2010.12.02. 12:01

Pilicke, elvileg dec. 20-án lesz végleges szavazás a parlamentben.
Ezt követően kell néhány hét, amíg a Magyar Közlönyben megjelenik a törvény szövege, na akkor lesz biztos minden.

lenolaj1 # 2010.12.02. 11:58

Most néztem meg a Palkovics-féle videót.
Elkeserítő, hogy ilyen mentalitású emberek ülnek a munkavállalói érdekeket képviselő oldalon.
Mint ahogy az is elképesztő, hogy Selmeczy-féle ostoba alakok "védik" a nyugdíjunkat.
Az öt évre visszamenőleges adófizetést (98%) már nem is említem, pedig ha kapok végkielégítést, nem biztos, hogy el merem költeni 5 éven belül.
Most még az kéne, hogy az új alkotmány-tervezet értelmében a "magzati éle védelme" maga után vonjon valamiféle abortusz tiltást.
Mi van itt???!!!

pilicke # 2010.12.02. 11:57

Ki tudja megmondani mikor lesz törvénybe iktattva a 40 év utáni nyugdij?

kerdiantalne # 2010.12.02. 11:52

Ez a tervezett, új törvény számomra azt jelenti, hogy még 10,5 év szolgálati idő kell (64 és fél éves koromig, ha nem találok munkát?). Itt a fórumon elhangzott erre a javaslat, így a szolgálati idő igazolását kértem (ma kaptam meg, elutasították). Jövőre kérhetem, mert csak az öregségi nyugdíjkorhatár elérését megelőzően 10 évvel lehet kérni. Hiába, szemtelenül fiatal vagyok :) Egy év munkanélküli miatt csak 39 év a "munkaviszonyom". Ahogy haladunk az időben, eddig 61,5 év szolgálati időre számítottam, ma már 64,5 év, holnap mennyi lesz ?

jolcsika # 2010.12.02. 08:19

könyvmoly!

Elnézést kérek, hogy bele szólók, a munkaviszony igazolás tekintetében:

  • mivel írtad, hogy van munkaszerződésed azt is jó,
  • a társadalombiztositási kiskönyvbe (ez olyan adatokat tartalmaz, mint valamikor a munkakönyv) minden munkáltatónak be kell vezetni a munkaviszony kezdetét és végét, azt nézd meg,(a jelenlegi munkáltatódnál van most)
  • amennyiben jogutóddal rendelkezik a cég amiről írtál, úgy azoknál meg kell lenni a (törzskönyvbe) a dolgozók összes adatának, vagy ha nem jogutód akkor a csődfelszámolót kell megkeresned és ő fogja igazolni

a munkaviszonyodat amit annál a cégnél töltöttél ha be voltál jelentve.

Veci # 2010.12.01. 21:04

Kire hallgassunk?


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.12.01. 21:01

Hát ez a Palkovics úr nem hinném, hogy a munkavállalók érdekét védi.

Ezt is ajánlom megnézni: http://atv.hu/…korozs_lajos


Üdvözlettel Veci

Gabicsek # 2010.12.01. 21:01

Köszike, megnézem.

Veci # 2010.12.01. 20:48

ITT a link, most nézem, mert kihagytam:
http://atv.hu/…lkovics_imre


Üdvözlettel Veci

Gabicsek # 2010.12.01. 20:40

Kedves Ladányi!
Linket ide tudod tenni?

Ladányi # 2010.12.01. 19:55

Sziasztok !!

Nagyon kemény volt a Kálmán Olga az ATV-n a Palkovics
Úrral. Utóbbi azt mondta, hogy örüljünk, hogy kaptunk valamit, meg hogy többet képzeltünk bele. Az Olga helyére tette, megint szólt, hogy nem számolják bele a szakmunkás időt.

Akárhogy is számolom, 14 hónap jön ki amit munkaviszonyként meg kell szereznem,vannak ötleteim, de nagyon szívesen veszem bárki segítségét. Mert ugye most munkanélküli vagyok, na és 57 éves leszek januárban.
  • 42 éves szolgálati időm van ez évvel bezárólag--

Egyik ismerősöm 5 gyereket szült, 13 évet volt gyesen, de nem mehet el ezzel a 40 éves álommal nyugdíjba, mert csak 8 év gyest számítanak be, még ha + kap is 1 évet.
Hajrá FIDESZ

könyvmoly # 2010.12.01. 19:52

Kedves Veci?
Köszönöm a segítséged a könyvelő már nem él.

Könyvmoly

Veci # 2010.12.01. 19:36

könyvmoly
Szerintem ha bejelentettek, akkor gondolom annak irattárban kellene valami nyomának lenni. A Nyugdíjbiztosítót kérdezd meg, hogy elég lesz-e a munkaszerződés (szerintem kevés), vagy tanúkkal igazolhatod-e azt a 6 hónapot. Tanú lehetne az is. aki akkor könyvelt, meg akkori munkatársak.
Megkeresném az Egészségbiztosítót is, hogy náluk be voltál-e jelentve.
A szolgálati idő elismerése a nyugdíjhoz topicba juju majdnem hasonló helyzetben van, hátha tudtok egymásnak segíteni: http://www.jogiforum.hu/forum/16/25872#…


Üdvözlettel Veci

könyvmoly # 2010.12.01. 19:22

Veci!
Köszönöm a választ az a baj hogy aki 96-ban könyvelt az 3 év múlva elment és más intézte a könyvelést. Megkérdeztem tőle azt mondta nála arról az időről nincs semmi irat.
Üdv Könyvmoly.

Veci # 2010.12.01. 19:11

könyvmoly
Szerintem azzal is igazolhatod, de minél előbb (ki tudja be lett-s fizetve a munkahely által minden arra az időre). Ha igen, a főnök egyéb módon igazolást adhatna arról az időről (pl. amire én gondolok: munkaszerződés, bérszámfejtés, valami könyvelt adat, tb. járulék igazolás), ők tudják mivel. Nekik is érdekük, hogy igazolni tudják, hogy bejelentettek, mivel nálad megvan a munkaszerződés.
Amit válaszoltam, én így járnék el, ha a helyedben lennék, a munkaügyi témában nem tudom milyen lekönyvelések vannak.
Hátha Nandy olvasná a leveled, ő biztos tudná ezeket.


Üdvözlettel Veci

könyvmoly # 2010.12.01. 19:03

Kedves Veci!
A segítségeteket kérem most kaptam meg a nyugdíjfolyósítótól a
szolgálati idő elismerést és észrevettem hogy 6 hónap hiányzik az amikor beléptem a mostani munkahelyemre. A
1996.06.01-től 12.31.ig.tartó időszak A főnököm esküszik rá hogy be voltam jelentve.Az a hat hónap hiányzik a negyven évhez Nekem megvan a munkaszerződésem ami 96.06.01. napjától határozatlan időre szól.Az elég ha beviszem a nyufinak?
Válaszod előre is köszönöm.
Könyvmoly

Veci # 2010.12.01. 18:40

Fagyongy55
Nem vagyok szakértő, csak egy fórumozó. Úgy értelmezem a tv. módosítási tervezetet, hogy a

  • 40 év jogosultsági viszonyban a munkaviszony, a gyermekellátással kapcsolatos idő beleszámít.
  • A táppénzt úgy gondolnám (nem tartalmazza az előterjesztés), hogy a munkaviszonyban bekövetkezett táppénz része a munkaviszonynak (ezt sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom).
  • A passzív táppénzt szerintem a munkanélküli ellátással vennék egy tekintet alá, vagyis a 40 évbe nem számítanák. Ezt szintén nem tudom sem cáfolni, sem megerősíteni.

Tekintettel arra, hogy a tv. módosítás hatályba lépéséig nem lehet tudni, mi maradna benne a 40 évben, én a helyedben még maradnék a munkanélküli ellátásban (mivel még nem hatályos a kedvezményes nyugdíjazással kapcsolatos tv.).

  • Ha hatályossá válik a tv., megjelenik a Közlönyben, a kormányrendeletben meghatároznák mi az, ami a jogosultsági viszonyba tartozik, még akkor is megszerezheted a 13 napot.
  • Az eddigi idő volt a hosszú, nem az ami hiányzik a 40 évhez. A munkanélküli ellátással még elérheted a 41 év szolgálati időt, ami a nyugdíjszámításnál + 2 %-ot jelent.
  • Gondolj bele, ha a 13 napot (inkább 5-el több legyen, mint 1-el kevesebb) a kortársaidhoz képest jóval korábban mehetsz nyugdíjba. Aki 2011-ben 59 évesen lehet nyugdíjas, azzal összehasonlíthatatlanul kedvezőbben mehetsz nyugdíjba.
  • De ha megszakítanád a munkanélküli ellátást, az is lehet (nem tudom), hogy már nem tudnál újból visszamenni az ellátásba (ezt meg kellene tudakolni a Munkaügyi Központban).

Azt írtam le, amit én lépnék, ha a helyedben lennék, dönteni neked kell. Majd tájékoztass mit döntesz, mit lépsz.


Üdvözlettel Veci

fagyongy55 # 2010.12.01. 16:40

Bocs elfelejtetem megírni , hogy 1955 ben születtem, csak estin végeztem tanulmányokat. üdv Fagyongy55

fagyongy55 # 2010.12.01. 16:27

Kedves Veci! régóta olvasom a fórumot de írni most írok először nagyon kérlek ha tudsz segítsél hogy mitévő legyek. 1969.10.01 óta dolgoztam 2009 07 21 ig /csak egy munkahelyem volt/ 40 ÉV 257 nap leigazolt szolgálati időm van 2010.06.03 ig ebből 270 nap munkanélkülin járadék és 28 nap kiesőnap kieső idő 96 ban táppénzen voltam .plussz még ehhez hozzá jön 2010.07.22 től 45 nap passzív táppénz és 180 nap mnsegély. A negyven évemből kb 8 honapot voltam itthon a fiam születésekor. ha jól értelmezem akkor 13 nap hiányzik a negyven évhez/Nem tudom hogy a beteg állomány minek számít. Kérlek segíts mert holnap megyek a munkanélkülibe mert lejárt a 180 napom. Mit javasolsz mert ezt a pár napot megtudnám oldani hogy bejelentenek. Mitegyek!!!!!!
Kérlek segíts üdv. Fagyongy