40 év munkaviszony után nyugdíj


perszepolisz # 2016.08.06. 06:35

Sziasztok

Történt már valakivel ilyesmi?
Elküldtem a nyugdíj megállapításához szükséges kérelmet a nyugdíjfolyósítónak elektronikus úton (ügyfélkapun keresztül), ott azonban nm tudtam mellékletet feltölteni. A mellékleteke: (Nyenyi lap, TB kiskönyv és igazolás a munkaviszony megszűnéséről) postán küldtem el a nyugdíjfolyósító illetékes kormányhivatalához 2016-07-25-én. Tegnap felhívtam őket és még nem kapták meg.
(Mint kiderült az összes iratot amit kapnak elküldik Budapestre ott pedig bescannelik- ez eltarthat jó pár napig is).
De azét már eltelt 8-9 munkanap. Mi van ha ezek az eredeti iratok végleg elvesztek? Kérhetek újat az utolsó munkáltatótól, de ők pl a TB kis könyvet nem tudják reprodukálni.

juju # 2016.08.06. 11:48

hhh

niki61 # 2016.08.06. 11:59

Hallottam, hogy jövőre a 40 éves munkaviszonyba beszámítják az egyetemi éveket is. Igaz a hír?

mamamacoka # 2016.08.06. 12:50

Hallottam, hogy jövőre a 40 éves munkaviszonyba beszámítják az egyetemi éveket is. Igaz a hír?

  • csak te tudsz után járni, te tudod, hol lehet ilyet hallani, mert ott kell megkérdezni ;
mamamacoka # 2016.08.06. 12:55

perszepolis, remélem tértívevényes levélben adtad fel, - és ha viszajön az átvételi igazolás mondjuk Gipsz Jakab aláírásával, akkor van kin keresni, - nem, nem hallottam még ilyet, a tértívevényes levelek előkeríthetőek, de az ilyet legjobb személyesen bemutatni, - én így csináltam ;

perszepolisz # 2016.08.07. 06:59

Éppen ez az. Sajnos - nem is értem miért- sima küldeményként adtam fel. Attól még nem kéne elvesznie. Meg atértivevénxyes levél is elveszhet.

mamamacoka # 2016.08.07. 07:32

innentől kezdve csak a szerencsében bízhatsz, remélem nem kerül veszélybe a nyugdíjad, sok utánajárás vár rád

munkásnő (törölt felhasználó) # 2016.08.09. 06:29

'perszepolisz .... bocsánat,hogy hozzászólok én is,de igaza van mamamacokának. A tértivevényes levél 99 % -ban nem veszik el és aláírva visszaérkezik a feladóhoz az egyik példánya !Ezt akkor szokták alkalmazni,ha fontos levelet küldünk és azt szeretnénk ha nyomon követhető lenne az átvétele....! Igaz,hogy több hibát is elkövettél és előtte itt nem kérdeztél,de nagyon remélem,hogy előkerülnek és megérkeznek az illetékes helyre,ügyintézőhöz a papírjaid,legfeljebb jó nagy időcsúszással! Ha nem akkor valahogyan pótolni kell,de ezt az ügyintéző megfogja mondani,hogy mi ennek az útja !Sok sikert és mielőbbi nyugdíjba menetelt kívánok !...' niki61...én az égvilágon senkitől semmilyen változtatást a 40 évesben nem hallottam,pedig még most is nyomon követek mindent ! Hagyd ezeket a fenébe,de ha "tájékozott akarsz lenni " nagyon,akkor érdeklődjél az ONYF.-nél a változásokról,de ha lesz,azt egyből megírják valahol itt is a neten!

perszepolisz # 2016.08.10. 09:52

Hello valahogy én nem aggódom mert nem tudom elképzelni hogy ezért ne legyen mondjuk valakinek nyugdíja. A munkáltató küld egyébként új papírokat, meg igazából az adategyeztetés során már minden adatot, levont járulékot megtaláltak. Amúgy azóta is beszéltem az ügyintézővel aki nem igazán volt meglepve: beszélt ő új postázási rendszerről és azt tanácsolta hogy hívjam fel a pestieket! És tőlük kérdezzem meg, hogy hol az elveszett levél. Persze őket nem lehet elérni.
Én egyébként azt hittem az adategyeztetési eljárásnak az is az értelme, hogy gyorsabb legyen a nyugdíj megállapítás. De összességében a nyufi mint közig szerv meglehetősen rosszul működik azt megállapítottam. Az ügyfelekkel való kapcsolattartás pl katasztrófa.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2016.08.11. 14:25

'perszepolisz' akkor mi jobban aggódunk érted...! Én csak dícsérni tudom az ONYF.-et igaz,mindent személyesen intéztem anno,de a lenti ügyintéző / és az ügyintézők fönt + a revizorok / hozzáállása,embersége és a tipp-topp gyorsaság is,határidőn belül volt.Volt évekkel előtte lekérdezésem és a nyugdíj elérkezésekor a végleges leadása a papíroknak személyesen szintén.De az egyik ismerősömnek aki Cegléden intézte mert vidéki,neki is simán ment,igaz mi "csak" sima mezei dolgozók voltunk,nem a MÁK.-hoz tartoztunk.Nem az a veszély,hogy nem tudsz majd nyugdíjba menni,hanem az,hogy mennyivel csúszik el ez az idő,a papírok "csavargása" miatt. És ha esetleg pótolni kellene,az sem könnyű mindig. Szép hétvégét mindenkinek.

Mampszi # 2016.08.11. 19:59

A legjobbakat tudom mondani és is a Pécsi nyugdíjfolyósító dolgozóiról, ( személyesen vittem be minden papírt ) segítőkészek voltak, ..pedig csak egy kereskedelmi dolgozó voltam...:), és mások is hasonlót tapasztaltak.

szafika # 2016.08.12. 05:20

Nekem se volt semmi problémám a nyd-ba menetelkor , végtelenül rendesek voltak a budapesti nyufi dolgozói :) pedig én még csak nem is intéztem személyesen semmit , mindent én intéztem , de csak postán keresztül , nem volt semmi gubanc :) bár minden területen ilyen lenne az ügyintézés :) / ez kívánság volt :) /

évinéni # 2016.08.13. 13:32

Üdvözlök mindenkit!

Az a kérdésem hogy a TB küld e nekem értesítést hogy beadhatom a nők 40-hez a hyugdíjkérelmet, vagy kérhetem anélkül is. 2016.06.06-án jogosult vagyok rá.

munkásnő (törölt felhasználó) # 2016.08.13. 17:30

'évinéni'...Nem szólít fel és nem is küld semmi értesítést sem,ezt mindenkinek saját magának kell intéznie. Vagy a Kormányablaknál vagy elektronikus úton,vagy személyesen beadva ! Érdeklődni is lehet.... ! De 2016, Június. 06. már elmúlt,régen volt,akkor ? Gyorsan usgyi....!

mamamacoka # 2016.08.14. 12:41

évinéni, mielőtt beadnád a felmondásodat és utána a nyugdíjkérelmedet, fontos, hogy minden fogalmat jól alkalmazzál és értsél:

  • mennyi a szolgálati időd,
  • ezen belül a jogosultsági időd, mert a kettő nem feltétlen egyezik
  • hány gyermekkel voltál gyesen, a 40 éven belül, és ennek megfelelően hány év az effektíve munkával eltöltött éveid száma

Biztos, hogy minden stimmel és valóban jogosult vagy ? még mindig nagyon sokan keverik a fogalmakat, pedig óriásit lehet csúszni rajta, - vigyázz, nehogy két szék közül a pad lá kerülj, hogy se munkahely, se nyugdíj, - van már egy Határozatod az ONYF-től ? mikor kérted ? milyen számokkal jött vissza ?

mamamacoka # 2016.08.14. 12:48

én nem aggódok perszepoliszért, valamit ő jobban tud nálunk:

Attól még nem kéne elvesznie. Meg atértivevénxyes levél is elveszhet.

ezt a fajta életszemléletet kellene megtanulni tőle:

De összességében a nyufi mint közig szerv meglehetősen rosszul működik azt megállapítottam. Az ügyfelekkel való kapcsolattartás pl katasztrófa

ő nem aggódik, mi miért aggódnánk, egyébként sem ő a hibás, hanem a rosszul működő hivatalok...

((hát bocs, még az első hsz után lenyeltem, igaz majdnem megfulladtam vele, - de így mostmár a harmadik okosság után nem bírom, muszáj volt kiírnom magamból... ))

mamamacoka # 2016.08.15. 13:12

Lyonee, kérlek gyakrabban nézz be, a te segítséged mindig mérvadó, - én most egy ideig nem tudok jönni;

sgabne # 2016.08.15. 14:37

Egy kedves ismerősöm nevében szeretném megkérdezni Tőletek, hogy a 40 éves munkaviszonyba beleszámít-e az a 10 év, amit főállású anyaként eltöltöttem? Köszönöm!

munkásnő (törölt felhasználó) # 2016.08.16. 10:52

sgabne............A főállású anyaság nem jogosultsági idő. Ez biztos !

munkásnő (törölt felhasználó) # 2016.08.16. 10:53

32 évet kell munkaviszonnyal szereznie, és 8 évet lehet beszámítani gyessel és gyeddel - a 32+8 évet így kell érteni.

perszepolisz # 2016.08.16. 11:02

Tisztelt mamamacoka.
Visszautasítom amit ír, nem hinném, hogy bárkit is megbántottam volna, vagy valótlanságot állítottam volna. Ön azonban megbántott és tényleg nem értem, hogy miért.

Lyonee # 2016.08.16. 11:11

Jogosultsági időnek minősül

a kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal, valamint
a terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban, gyermekgondozást segítő ellátásban, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban és a súlyosan fogyatékos vér szerinti vagy örökbe fogadott gyermekére tekintettel megállapított ápolási díjban eltöltött idővel szerzett szolgálati idő.
Az öregségi nyugdíj nem állapítható meg, ha a kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal szerzett szolgálati idő nem éri el a 32 évet, olyan nő esetében, akinek a súlyosan fogyatékos vér szerinti vagy örökbefogadott gyermekére tekintettel ápolási díjat állapítottak meg, a 30 évet.
A 32 év kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal szerzett szolgálati idő – ha a jogosult a saját háztartásában 5 gyermeket nevelt – egy évvel, minden további gyermek esetében újabb egy-egy évvel, de összesen legfeljebb hét évvel csökken.

Nem írtad, hány gyermeket nevelt. 3-4-t feltételezve, a GYES, GYED, GYET összesen 8 év lehet maximum.

Kalle25 # 2016.08.22. 08:58

Sziasztok!

A segítségeteket kérem! Szeptember 20-án töltöm a 63-at. 2013. november 2-től vagyok nyugdíjas a nők 40 éves nyugdíjával. Azt mondták akkor, hogy ha majd betöltöm a 63-at újra kell kérnem a nyugdíjat, újraszámítják és az lesz az öregségi nyugdíjam. Barátnőm ez év márciusában töltötte a 63-át, kapott egy értesítőt a nyufitól 2 héttel a 63 töltése előtt, hogy menjen be személyesen, újraszámításra és 1500 Ft-ot emeltek neki. Lehetséges, hogy így fog eljárni az én esetemben is a nyufi? (Különböző megyékben lakunk.) Illetve az özvegyi nyugdíjra való jogosultságom is ezzel az időponttal éled fel. Menjek be, vagy várjak? Mitől függ, hogy emelnek-e? Tudom-e valahogy növelni az emelés mértékét? A 41 év szolgálati időhöz 3 hónap hiányzik, próbáljam meg befizetni a járulékot? Megérné?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdvözlettel:
A.

Korall54 # 2016.08.22. 10:37

Kalle25
A barátnőd, akinek 1500 Ft-ot emeltek, dolgozott bejelentve a nyugdíj mellett?


Üdv: Korall (53-as nö)

Kalle25 # 2016.08.22. 13:28

Korall54!

Nem dolgozott semmit már a nyugdíj alatt. Ezért nem értem ezt az újraszámítás dolgot.