40 év munkaviszony után nyugdíj


zsuzsa 56 # 2010.11.19. 17:01

Lehet ,hogy félre értelmezem de én úgy értem hogy a 32év a ténylegesen munkában töltött időnek meg kell lenni a kedvezmény igénybe vételéhez Ehhez jön hozzá max 8év gyermekgondozási ha van annyi
Esetleg ha nincs akkor a szakmunkás suli (ez ami még nem biztos)
Ez az én értelmezésem csak természetesen

mária56 # 2010.11.19. 17:00

Kedves Sorstársaim!
Nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy szeretnénk sokan.
Bizony sokan megfáradtunk az elmúlt évtizedekben, fogy a türelem, az erő, nem olyan az állóképesség mint a harmincas éveinkben. A munkahelyi kiégésről nem is beszélve. Ez így van akár tetszik akár nem. A munkahelyemen több fiatal kolléganőm munkaszerződését ettől tették függővé, hogy hányan tudnak elmenni nyugdíjba. Mindenki jól járna.Ott vannak tettre készen, tele energiával és Ők nem kellenek? CSak hozzánk ragaszkodnak göcsösen? Vajon miért?

Veci # 2010.11.19. 16:51

Lányok!
Ne rohanjon senki sietősen a felmondással, amíg nincs kihirdetett, hatályos törvénymódosítás. Erre már korábban is utaltam, kértelek benneteket.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.11.19. 16:49

ITT válaszoltam ilyen kérdésre:
http://www.jogiforum.hu/forum/16/4752#…


Üdvözlettel Veci

nomono # 2010.11.19. 16:21

Zsuzsa!
szerinted mit értenek a ténylegesen ledolgozott 32 éven? én ezt nem igazán értem

zsuzsa 56 # 2010.11.19. 16:18

Sziasztok!
Én úgy látom hogy a szakmunkásképzőről nagyon hallgatnak Csak tanulmányi időről és munkanélküliről írnak hogy az nem számít bele és hogy meg kell lenni a ténylegesen ledolgozott 32évnek

becsaptak # 2010.11.19. 16:12

Sziasztok ! Ezt nem akarom elhinni,hogy ezt megteszik,hogy kiveszik a szakmunkásképzőt és a munkanélkülit.Ki tehet arról hogy munkanélkülivé vált,sok embernek a munkahelye szünt meg arról kitehet.Reménykedjünk hátha lesz olyan rendes képviselő vagy szakszervezet aki mellettünk áll és jobb törvényjavaslatot nyújt be.

nomono # 2010.11.19. 16:07

elkeserítő ez ha tényleg így lesz

nagyi5 # 2010.11.19. 16:07

Ladányi!

Én rettenetesen magam alatt vagyok..Én most töltöttem az 57-et jövőre letellik a munkanélkülim.
Régebben is voltam sajnos munkanélkülin.
Szakmunkásképzőbe jártam.
Most jól megszívtam,mindent kivesznek.Hiába van 3 gyermekem. Jövőre,ha nem tudok elhelyezkedni még beteg se lehetek,mert nem lesz biztosításom.
Ha csak nem fizetem magam után de miből?
A 40 év szolgálati viszonyom hiába van meg így.

Ladányi # 2010.11.19. 16:00

Sziasztok !

Veci, neked még tiszta a fejed: szerinted is kivették a 40 év szolgálati időből a szakmunkásképzőt, + még hozzá a munkanélküli segélyt is ?
Egy hét múlva megyek a Munkanélküli Hivatalba bejelentkezni.Innentől soha nem lesz nekem több munkás évem.Januárban leszek 57 éves, 2009 decemberig papíron is le van írva, hogy 41 év szolgálati időm van. Vagy még nincs lefutva ez az egész, szerdán talán csak a fele rosszat nyújtják be ?
Nagyon várom a válaszodat, a többi hozzád hasonló okos jó szándékú emberét is !!

nagyi5 # 2010.11.19. 15:43

Nem hiszem,hogy ezek után sok nő tudna most nyugdíjba menni.
A 0.5% ból befolyt járulékot meg lenyelik.

nomono # 2010.11.19. 15:23

ez "nagyon jó" a munknélkülim után is fizetve lett a nyugdíjjárulék, miért nem számít bele
azt gondolják az ember viccből munkanélküli?
fel vagyok háborodva

zsuzsa52 # 2010.11.19. 15:07

Sziasztok!
Végre, végre!!
Sajna biztos csak az lehet a dolgában egyenlőre, akinek mindenféle iskola és egyéb hátráltató tényező nélkül megvan a 40 éve.
Pl. nekem kb.2011. május végére.
Már csak azt nem tudom, hogy a korábban a polgármesteremnek beadott kérelmemet- miszerint december 31-től mennék nyugdíjba - érdemes-e módosítanom közös megegyezéssel történő munkaviszony megszüntetésre és akkor kb. 6 hónappal előbb elmehetnék.
A nyugdíjkalkulátorok szerint csaknem annyi nyugdíjam lenne, mint a netto keresetem.
Hajrá mindenki!!

mesehabbal # 2010.11.19. 14:58

Merem remélni, hogy a szakmunkásképző: „kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonyok” között lesz. Eddig annak számított!

pazs # 2010.11.19. 14:43

Erről majd egy kormányrendelet fog készülni:
14. §
A Tny. 101. § (1) bekezdése a következő o) ponttal egészül ki:
(A Kormány felhatalmazást kap arra, hogy)
„o) a 18. § (2b)–(2c) bekezdés szerinti, kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonyokat”
(rendeletben határozza meg.)

nandy # 2010.11.19. 14:42

Íme, egy újabb összefércelt törvényke.

nandy # 2010.11.19. 14:41

Ha a szakmai gyakorlat kereső tevékenységnek minősül, akkor beletartozik.
De eléggé kétesélyes a dolog...

mesehabbal # 2010.11.19. 14:36

Kiemeltem a lényeget, ami szerintem érint minket.
Most legyünk okosak, hova tartozik a szakmunkásképző?

http://www.parlament.hu/…45/01745.pdf

„(2a) Öregségi teljes nyugdíjra életkorától függetlenül jogosult az a nő is, aki

  1. legalább negyven év jogosultsági idővel rendelkezik, és
  2. azon a napon, amelytől kezdődően az öregségi teljes nyugdíjat megállapítják, a Tbj. 5. § (1) bekezdés a)–b) és e)–g) pontja szerinti biztosítással járó jogviszonyban nem áll.

(2b) A (2a) bekezdés tekintetében jogosultsági időnek minősül a kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal, valamint a terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban eltöltött idővel szerzett szolgálati idő.
(2c) A (2a) bekezdés alapján az öregségi teljes nyugdíj nem állapítható meg, ha a kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal szerzett szolgálati idő nem éri el a harminckét évet.”

Általános indokolás

A törvényjavaslat legfontosabb célja a hosszú munkaviszonnyal rendelkező nők nyugdíjkedvezményének megteremtése, a nők kettős – családi és munkahelyi – szerepvállalásának, a családi helytállás mellett elért hosszú munkaviszonyának elismerése. A nyugdíjkedvezmény a fiatalabb korban megadott nyugdíjazási lehetőség révén elősegíti az érintett nők további családi szerepvállalását, ezáltal a fiatalabb gyermekes anyák munkaerő-piaci részvételi feltételei is javulhatnak.
Részletes indokolás
A szabályozás más szolgálati időt, mint pl. a tanulmányi időt, a munkanélküli ellátást és a megállapodás alapján fizetett nyugdíjjárulékot a kedvezményre való jogosultság szempontjából nem veszi figyelembe. A nyugdíj igénybevételekor az általános szabályoknak megfelelően meg kell szüntetni a biztosítással járó jogviszonyt.

Veci # 2010.11.19. 14:29

ITT a törvényjavaslat
http://www.parlament.hu/…om.irom_adat?…

Sürgősségi javaslat
http://www.parlament.hu/…m.irom_madat?…

ITT a nyugdíjtörvény: http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…


Üdvözlettel Veci

mesehabbal # 2010.11.19. 14:19

52mami!
Köszönöm, nézem.
Üdv: Ági

52mama (törölt felhasználó) # 2010.11.19. 14:14

mesehabbal!

Megnéztem a menetrendet, már van törvényszám.

"Egyes nyugdíjbizt.tárgyú törvények módosításáról szóló törvényjavaslat T 1745

Ott az előterjesztés is. Olvassátok! Majd utána beszélgetünk róla

üdv: 52mama

nagyi5 # 2010.11.19. 14:11

Nem számít bele a munkaviszonyba de fizettni kell utána nyugdíjjárulékot.
Van aki most munkanélküli és pont ez az idő hiányzik neki,ahoz hogy kedvezményes nyugdíj ba mehesen.
Sokunknak ez lett volna a mentőőv, a megoldás mert így kilátástalanná vált minden. Adjanak munkát két-három évre és nem rinyálunk.

fabatka # 2010.11.19. 13:55

Bocs!Természetesen 52mama .Csak nagyon a

szélén kezdtem. így az 5-ös lemaradt.Üdv.fabatka

fabatka # 2010.11.19. 13:48

2 mama Köszönöm az információt.Sajnos én is erre tippeltem.....Üdv.Fabatka.

csera # 2010.11.19. 13:20