mennyi időt dolgozhatok?


the big cat # 2004.09.28. 17:17

Ha az iskola kötelező, akkor nincs is helye tanulmányi szerződésnek, azonban a tanulmányi szabadság ennek hiányában is jár, a munkáltató köteles távollétet biztosítani a kötelező iskolai foglalkozások idejére, valamint 3+1 napot vizsgánként.

Mivel kötelező iskoláról van szó, amit a munkáltató rendelet el, így a távollétek ideje munkaidőnek minősül.

barbie # 2004.09.26. 21:19

Sziasztok! Remélem valaki tud nekem tanácsot-vagy ideillő paragrafust-adni.Eü.szakdolgozó vagyok,kötelező! felsőbbszintű iskolát kezdtem el most szeptemberben.Az előző tanévekkel ellentétben velem nem kötöttek tanulmányi szerződést,nem járult hozzá a kórház a tandíjhoz,egyetlen egy iskola napot,vizsga napot és ami a legrosszabb,gyakorlati időt-ami nagyon sok-sem adott.12 órában dolgozom,csak aszabadnapjaimon tudnám ledolgozni a gyakorlatot,de akkor szinte mindennap/szombat,vasárnap is/dolgoznék.Mellette 1 héten 2x egész napos iskola,+még tanulnom is kellene valamikor.Lehet olyat csinálni,hogy reggel 6-kor kilépek az egyik fekvőbeteg osztályról 12 óra munka után és belépek egy másik osztályra dolgozni?Mert szerintem ez\"veszélyes ápolás\".Köszönöm előre is.