Rokkantnyugdíj


nico56 # 2012.04.14. 11:22

Én ott leszek!

mara55 # 2012.04.22. 20:34

Már régóta olvasom a fórumot és szeretnék én is valamit megkérdezni.Én szoc.járadékos voltam véglegesítve a férjem r.ny.-as volt,szintén végleges.Most mindkettőnket vissza rendeltek.Én nem is vagyok érdekes csak a férjem,mivel jelenleg dolgozik.Most,ha úgy megy felülvizsgálatra,hogy dolgozik akkor gondolom elveszik a járulékát?Már 20 éve szívbeteg pacemakerrel él és most jött hozzá a prosztatarák.Nagyon erős fájdalmakkal,mivel áttétek vannak a csontban,májon,tüdőn,gerincen.Biztonsági őr ezt még most eltudja látni,de várjuk a kemót és nem tudjuk azt majd hogyan viseli.Viszont ha felmond és a vizsgálaton elküldik dolgozni,akkor miből fizetjük a drága gyógyszereket?

shakin # 2012.05.08. 12:52

Talán mégis van remény...folytatom a csatát .ill lassan vége a küzdelemnek ami köztem és orszi között ment!

Bíróságra vittem a a ügyet , az kirendelt szakértő nekem adott igazat
amit az orszi azonnal megtámadott bele kötött a bíróság által kirendelt szakértő véleményébe ami 52% állapitot meg részemre.Kérte a Bíróságot hogy az 2 szakértő Ett legyen Egézségügyi tudományos tanács..ide félve mentem el
de mivel tudtam igazam van elmentem ma megjött ők is 52%

Talán 2 és fél év után lassan véget ér ügy mindenkinek az tudom ajánlani nem feladni....sziasztok

Rehab57! # 2012.05.17. 15:23

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek: fellebbezéshez megfelelő ütős indok felsorolásra lenne szükségem.

fjudit # 2012.07.17. 07:21

Mi van itt,teljes káosz..........

13ricsi # 2012.07.19. 04:09

nem mükögik régi bejegyzések jönnek elö

Nagy Zoárd # 2012.08.14. 17:57

Tisztelt Szakértők!

27 éves ismerősöm árvaellátásban részesül, mert II. csoportos rokkant munkaképesség csökkenése 100%-os és nem rehabilitálható (születésekor agyvérzést kapott, örökletesen hemofiliás, és mentálisan visszamaradott, hepatitise van, ezenkívül végtagjai kissé deformáltak). Édesapja 1988-ban halt meg. 18 éves korától - mivel a fogyatékosság apja halála előtt bekövetkezett - folyamatosan árvaellátásban részesül.
Gondnokság alatt nincs, és bizonyos munkák elvégzésére is alkalmas.
Kérdéseim:
Fogyatékossági járadékra jogosult lehet-e és ez érintheti-e az árvaellátását ill. ha esetleg számnára is elvégezhető munkát kap, mi a helyzet (azt már tudom, hogy az árvaellátást mellett dolgozhat)

Válaszukat előre is köszönöm.

csicseri # 2012.08.27. 07:16

Tisztelt Fórumozók!
Rokkant nyugdíjas voltam néhány évig, de sikerült olyan jól fizető szellemi munkát kapnom, amit rokkant nyugdíjasként is el tudtam végezni. Emiatt a rokkant nyugdíjamat egy év múlva megszüntették. Azóta főállású közalkalmazottként dolgozom, de egy-két éven belül öregségi nyugdíjas leszek. Azt hallottam, hogy a rokkant nyugdíjas éveim is beleszámítanak a szolgálati időbe. Igaz ez?
Köszönettel