Dolgozó részéről azonnali felmondás.


Kenderice # 2018.07.19. 18:15

Értem, köszi.
Akkor ez lesz a következő, de ez hosszadalmas lesz. A hatóság nem kapkodja el...

nonolet # 2018.07.19. 18:12

Ha tojnak rátok, akkor...

Vannak illetékes hatóságok.
Hivatalos levél (bejelentés) a sok-sok érintett aláírásával azoknak.

nonolet # 2018.07.19. 18:10

"nem biztosítja a munkavégzéshez szükséges eszközöket, mely hozadéka a munka-és tűzvédelmi szabályzat kényszerű megszegése a munkavállaló részéről?"

Dehogy kényszerű... hisz önként dolgozol így!

Menj be időben a melóhelyre,
de ne kezd el a munkát szabálytalanul,
mert
nem vagy rá köteles, hogy szabálytalanul melózz.

A konkrét okát pedig írásban közöld a munkaadóval.

Nyilván azt a melót ami nem szabálytalan azt elvégzed...

Kenderice # 2018.07.19. 18:09

Többször jeleztük szóban és írásban is ezeket a gondokat és a mai napig folyamatosan jelezzük is, mert a probléma folyamatos, de nem érdekli őket.

nonolet # 2018.07.19. 18:06

Nem.

Mert ezeket a gondokat lehet rendezni tárgyalásos úton.

Kenderice # 2018.07.19. 17:52

Üdv.
Jogos lehet-e a munkavállaló azonnali hatályú felmondása abban az esetben, ha a munkáltató sorozatosan megszegi a munkaidőbeosztás-módosítására vonatkozó szabályokat (kiadja egy hónapra, majd utólag módosítgatja, legtöbbször az adott napot megelőző 2-3 napban) és sorozatosan nem biztosítja a munkavégzéshez szükséges eszközöket, mely hozadéka a munka-és tűzvédelmi szabályzat kényszerű megszegése a munkavállaló részéről?

wers # 2018.06.14. 04:42

Nekem sem most sem máskor nem úgy szokott tűnni. :) na jó, kivéve mikor pár éve belekeveredtél a naptárba ;) de csak arra bizonyíték, hogy emberből vagy.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.13. 20:18

Úgy tűnt, hogy nem vagyok biztos abban, amit mondok?

ferrara # 2018.06.13. 19:19

"A késve fizetés? Nemigen."

Miért nem?
A munkáltató a tárgyhónapot követő hónap 10-ig köteles a bért kifizetni, és az sajnos nem történik meg.

Az eredeti kérdésemre akkor nincs biztos válasz? :/

(Akik eddig foglalkoztak a kérdésemmel, azoknak köszönöm!)

drbjozsef # 2018.06.13. 10:21

Hacsak úgy nem.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.13. 08:42

Dixi.

drbjozsef # 2018.06.13. 08:18

Még jogszerű felmondás esetén is csak a felmondási idő felére járó távolléti díjat kell fizetni.

Mármint ha a munkavállaló mond fel azonnalival? Ezt miből vezetted le?

Mert szvsz az Mt. alapján vagy jár a teljes hónap és a végkielégítés (="mintha" a munkáltató mondott volna fel), vagy fél hónap jár, mert a munkavállaló mondott fel, de akkor a végkielégítés se.

Vagy csak a 70§(3) és a 77§ játszik (ez az utóbbi eset), vagy kiterjesztően kell értelmezni ezt, és akkor jár minden.

Nem kötözködöm, csak érteni szeretném.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.13. 07:55

(Még jogszerű felmondás esetén is csak a felmondási idő felére járó távolléti díjat kell fizetni. Plusz végkielégítés, szabadságmegváltás, utolsó, töredékhavi bér offkursz.)

wers # 2018.06.13. 07:28

De ha a cég elfogadja? Akkor végülis igen.

Magától önként természetesen. Bármennyit fizethet. Szerintem is. De hogy jár-e? Kötelező-e? Az én kérdésem az lett volna, hogy tényleg megalapozza?

A késve fizetés? Nemigen.

drbjozsef # 2018.06.13. 07:03

2012. évi I. törvény a munka törvénykönyvéről
...
78. §
...
(3) A munkavállaló azonnali hatályú felmondása esetén a munkáltató köteles a 70. § (3) bekezdésében és a 77. §-ban foglaltakat megfelelően alkalmazni.

Mivel mindkettő másról szól (felmondási idő, illetve végkielégítés), ezért a "megfelelő" alkalmazás szerintem az, hogy jár a felmondási időre járó bér is, és a végkielégítés is.

Kb. úgy kell lefordítani a munkavállaló azonnali hatályú felmondását ez alapján a passzus alapján - minthogy az jogszerűen csak akkor érvényes, ha a munkáltató szándékos vagy súlyos gondatlansággal szegi meg a szerződéses kötelezettségét -, mintha a munkáltató "mondott volna fel". Ezért jár szerintem mindkettő.

De lehet, hogy tévedek, ámátőr vagyok.

drbjozsef # 2018.06.13. 06:43

De ha a cég elfogadja? Akkor végülis igen.

wers # 2018.06.13. 06:31

Gyanítottam. Köszi.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.13. 05:43

A késve fizetés? Nemigen.

wers # 2018.06.13. 05:14

A cég, amelynél dolgozom, sajnos folyamatosan késik a fizetésekkel, alapot adva ezzel a munkavállalók azonnali hatályú felmondásának.

Ez tényleg megalapozza a rendkívüli felmondást?

ferrara # 2018.06.12. 21:25

Kedves Fórumozók!

A cég, amelynél dolgozom, sajnos folyamatosan késik a fizetésekkel, alapot adva ezzel a munkavállalók azonnali hatályú felmondásának.
A korábbi munkaügyes kolléganőm ilyen felmondások esetében kiszámolta a kilépő dolgozóknak járó végkielégítést, valamint számolt felmondási időre járó bért is. Utóbbit furcsállom, hiszen azonnali hatályú felmondásnál nincs felmondási idő. Ő úgy olvasta ki jogszabályból, hogy ennek ellenére jár a munkavállalóknak pluszban annyi munkabér, amennyi a (rendes) felmondásuk esetén illetné őket a felmondási időre.
A kolléganő közben elment, úgyhogy a kilépő dolgozókkal kapcsolatos ügyintézés az én feladatom lett.
Kerestem a Munka Törvénykönyvében a fentieket alátámasztó részt, de nem mondhatnám, hogy egyértelműen kiolvastam volna belőle, hogy a fenti eljárás a helyes.
A cégnek nyilván nem mindegy, hogy egy kilépő dolgozónak a béren és a végkielégítésen felül jár-e még nagyságrendileg kb. egy havi bérnek megfelelő összeg.
Tehát a kérdésem az, hogy ha egy munkavállaló azonnali hatályú felmondással távozik, a munkabérén és a végkielégítésen kívül valóban jár-e neki „felmondási időre járó” bér?

nonolet # 2018.06.10. 13:29

NAtti

Gondolkozz!!!
Mitől volna az megfelelő indok, hogy találtál másik helyet?!

A megoldások...

1.
Szerződj a kezdésre 26.-ától.
Normális helyen megvárnak.
Főleg most a munkaerő hiány idején.

2. (ez a fő csapásirány)
Próbálj elmenni innen KÖZÖS MEGGYEZÉSSEL 17.-én.
A felmondás helyett.

3.
Mégis elmész önkényesen 17.-én.
Ekkor elvben felelős leszel az okozott kárért.
Ha tökösek, akkor lehúznak rólad némi pénzt.

- -

Röviden,

Hétfőn add be az ajánlatod írásban a közös megegyezésre.

  • munkaviszonyom megkívánom szüntetni közös megegyezéssel
  • utolsó munkanapom legkésőbb 17.-e legyen
  • szabadság kérdése ? (kiveszed, kifizetik)
  • kérem szíves hozzájárulásukat

Aztán lesz válasz, lehet alkudni.

nonolet # 2018.06.10. 13:19

Macskás89

Ne csak hajtogasd a bajod-bánatod, hanem gondolkozz is!

ÉS FOGD MÁR FEL végre hogy...

Mivel TE állítod!!!! azt, hogy:
A munka miatt kopott el és a kopásért a munkaadó felelős.

Így ezt az állítást NYILVÁN!!!! neked kell igazolni.
Mégpedig perképesen.

Tehát indítsd meg az ügyet! a nyavajgás és szaladgálás helyett az erre szolgáló helyen és formában.
(nem tudom hol-hogyan kell, de va nmódja biztosan)

Se a doki se más nem fogja HELYETTED megindítani a szükséges eljárást!

Főleg nem addig amíg bejársz melózni!!!!!!
Hisz addig még a normál táppénzre se vagy jogosult.
Mert munkaképes vagy, hisz bejársz és melózol.

- -

Beláthatnád végre, hogy a logikus menetrend kb. ez.

1.
Elmész a normál táppénzre.
Mert nem vagy munkaképes a fájdalomtól.

2.
Megindítod az eljárást a munkahely ellen a kellő módon.
Mondván: miattuk van.

3.
Elindul a hivatalos vizsgálat....
Aztán kiderül, hogy jól mondtad-e.

HA jól mondtad, akkor lesz utólag pénz az ügyből.

Ha az derül, ki hogy nem a melóhely az oka mégse.
Akkor meg eldöntöd, hogy mész vagy maradsz.

Mi nem érthető azon, hogy akármi okból is,
de
bejár és képes dolgozni az nem kereső képtelen!

Mi nem érthető azon, hogy a 100% csak akkor jár
HA BIZONYÍTOD a munkahelyi okot.
Azt, hogy a munkahely hibás! és a felelős.

Hisz lehet ám az mástól is.
Okozhatta más is, hogy most már fáj .

Az előző munkahely is, vagy a sok otthoni meló is.

- -

Egyébként pedig vélhetően nem tudod a munkahelyre kenni.

Inkább csak a csökkent munkaképességet tudod igazolni,
DE!!! felelős nélkül.
Azaz nem tudod extra pénz fizetésére kényszeríteni a munkahelyed.

Azaz roki az lehetsz, ha tönkrementél.
De nem felel érte senki, így jártál az életed során.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.10. 12:18

Dehogy. De szerintem ezt lejjebb már nagyon sokszor megírtuk.

Natti # 2018.06.10. 12:05

Tisztel Fórumozók!
Jelenleg dolgozom, és találtam egy másik munkát. Problémám az, hogy az új munkahelyemen 18-án kellene kezdenem, jelenlegi munkahelyemről pedig 25-vel engednének csak el, amivel valószínű hogy bukom az új munkát. Szeretném megkérdezni, hogy azonnali felmondásnak ez megfelelő indoka-e, felmondhatok-e így evvel az indokkal, vagy valaki tud-e valami ötletet, hogy hogyan tudnék mégis megszabadulni a jelenlegi munkahelyemről néhány napon belül.Előre is köszönöm a segítséget.

Macskas89 # 2018.06.10. 11:18

Táppénzre felvesz, de nem 100%-ra. Azzal meg nemvagyok kisegítve, sok a hitelem.

A 100%-os táppénzre való lejelentést úgy tűnik nem akarja felvállalni senki, pedig nem rögtön jár, felülvizsgáló orvoshoz küldenek.

Munkanélküli biztosítást nem tudok kötni mert "van ismert meglévő betegségem".

Több hónapos rehabilitációra, pihentetés, gipsz, porcnövelők stb meg nem telik magánerőből.

Ezért kérdeztem az elején hogy felmondjak rendkívülivel "Munkahelyi ártalomra" hivatkozva és akkor megindul a felülvizsgálat?
De ezekszerint nem lehet.

De így meg kifognak rúgni. Ha maguktól kirúgnak akkor utánna utólag végiglehet játszani a procedúrát?

Hogy hogy bizonyítom? ELvileg a bejelentés után - amit csak orvos tehet meg - kimennek és megnézik mi volt a munkafeladat, és eldöntik okozhatta-e.