Felmondás?


the big cat # 2005.01.29. 16:09

A felmondás átadható tértiveváényes levélben is, de a felmondási időt nem tudod tértivevélnyes levélben ledolgozni, márpedig az kötelező, ha csak a munkáltató nem hajlandó arról lemondani, de ez a puszta jóindulatán múlik. Ha nem dolgozod le afelmondási időtt két havi bruttó béredenek megfelelő kártérítést legalább fizetned kell, a határ viszonta csillagos ég, illetve amennyi a kárt a munkáltató bizonyítani tud.

the big cat # 2005.01.29. 16:06

A munkavállóüi felmondás nagyon egyszerű:

T. Munkáltató!

A közöttünk lévő munakszerződést a mai nappal felmondom.

dátum,

aláírás.

Az mT. meghatározza a felmondási időt, így azzal fogalalkozni itt nem szükésges.

huharsaz # 2005.01.29. 12:37

Hy!!Az én problémám az lenne,hogy szeretnék külföldre kimenni dolgozni,de van itthol munkahelyem!!Ugy szeretném megoldani,hogy kimennék külföldre,és ha sikerül kintmaradnom akkor kintről mondanék fel,ha igy lehetne!!Mert ha sikerül kint maradnom nem tudok hazajönni felmondani!!!De ha viszont nem sikerül kint maradni dolgozni,akkor hazajönnék vissza dolgozni az eredeti munkahelyemre!!
Légyszives segitsetek hogyan lehet távollétben felmondani!!!

kilgore trout # 2005.01.28. 18:42

Sziasztok, munkavállaló vagyok, munkaviszonyomat szeretném rendes felmondás során megszüntetni, illetve erről írásban nyilatkozni. Tudtok segíteni milyen kellékei vannak egy ilyen nyilatkozatnak, mit érdemes beletenni, lefixálni benne (felmondás napja, a nem tisztázott kérdésekben hivatkozás mögöttes joganyagra, ilyesmi). Köszönöm.

the big cat # 2005.01.21. 11:49

Igen, elsőorban munakjogi kérdések kerülnek elő a munkám során, de nem ajog a fő profilom, az csak másodlagos.

bandita # 2005.01.21. 10:59

Nagymacska, lenne egy kis időd számomra?

"Rendkívüli felmondás"

Banyamancs # 2005.01.21. 10:47

Nem kell jelezni, megkaptam, kifizették. Nem vagyok teljesen hülye! :-) A közös megállapodás elvégre megállapodást (is) jelent a törvényi előírásokon kívül, amiben ugye benne van, hogy a munkavállaló javára el lehet térni, tehát ha véletlenül tényleg igaza lett volna az ügyvédnek, hogy nem jár, akkor is meg lehet állapodni, hogy mégis. :-) Te amúgy munkajoggal foglalkozol leginkább?

the big cat # 2005.01.21. 09:24

Ja, és aszabadságmegváltás iránti igényedet levélben jelezd a volt munkáltatódnak (kamatostul), és azt is, hogy amennyiben azonnal nem utalják mész a bíróságra.

the big cat # 2005.01.21. 09:23

A szabadságmegváltás mindenkor jár, ettől törvényesen eltérni nem lehet, tehát egy esetleges ettől eltérő megállapodás semmis.

Nem akkor harapom le valaki fejét, ha nekem nem tetzső választ ír, hanem akkro, ha valaki szakszerűtlen választ ír, és ezt főleg azért teszi mert nem nem értelmezi a tényállást az összes rendelekzésre álló adat alapján, vagy nagyon nyilvánvaló ténybeli tévedést követ el. Ezzel a teljesen laikus kérdezőt megzavarja, aki maga nem tudja eldönteni, hogy akkro most mi is az igazság, és emiatt esetleg késlekedik, vagy rossz döntést hoz, ami a jogérvényesítés lehetőségétől fosztja meg.

Banyamancs # 2005.01.21. 09:08

Azért írtam a "csomó mindent", mert jan. 3-án közös megegyezéssel váltunk meg a munkáltatómtól és a közvetítő ügyvéd akkor azt mondta, hogy ilyenkor nem jár a szabadságmegváltás. (Mondjuk kialkudtam, de később néztem utána itthon, hogy nem volt igaza, legalábbis az én törvény értelmezésem szerint!) Viszont ami igaz, az igaz, neked is akkor írtam a fórumba, amikor még nem néztem utána. Emiatt bocs. DE azt továbbra is fenntartom, hogy ha vki neked nem tetsző választ (vagy kérdést) ír, akkor annak leharapod a fejét. Kár, pedig amúgy értelmesek a hozzászólásaid. Arra is jó (pl. nekem), hogy utánanézzek az adott válasznak, hol, hogyan tartalmazza a jogszabályok vmelyike. Ezzel pedig lehet tanulni.

Giuseppe # 2005.01.07. 13:25

Bocsánat, természetesen 2004-ről van szó.

the big cat # 2005.01.06. 19:28

Szerintem abérlet a munkabájárshoz jár. Ha valaki nem jár munkába, bérlet sem jár.

Karika # 2005.01.06. 19:23

Giuseppe!
Bocsánat, hogy beleszólok, az ügyhöz gőzöm sincs, de az 1944 nekem gyanus.

Giuseppe # 2005.01.06. 07:04

1944 december 15-én a Nemzeti Kutatási és Fejlesztési Hivatalnál tartalékállományba kerültem 2005 június 15-ig. Tudomásom szerint a tartalékállományban levő munkavállalót minden jog és kötelesség megilleti. Ennek ellenére a Hivatal vezetője nem járul hozzá, hogy a többi dolgozóhoz hasonlóan budapesti közlekedési bérletet kapjak, a tartalékállomány idejére. Jososan járt el a Hivatal vezetője?

the big cat # 2005.01.06. 06:27

Én is kérdeztem, és továbbra is várom, mi aza "csomó minden" ami nem jár közös megegyezés esetén, de jár munkavállaói rendes felmondás esetén?

Banyamancs # 2005.01.06. 05:40

Cicamica!

Kérdéseket tettem fel, nem? Esetleg nem kellene emiatt leharapnod a fejem. Lehet, hogy újat mondok, de tudod néha van olyan, hogy az ember azért kérdez, hogy megtanuljon valamit... Vagy Te csak akkor kérdezel, ha bele akarsz kötni a másikba? Csúnya szokás!

the big cat # 2005.01.05. 21:22

Talán érdemes elolvasni a fórumot végig.

Közös megyezésre tett javaslat, mivel kérte, hogy a munkáltató a munakviszonyát ne a rendes felmondás szerinti időpontban, hanem egy attól eltérő időpontba szüntesse meg. Ez közös megegyezés, nem renddes felmondás. Persze ha elfogadják.

Továbbá nem én akarok javaslatot tenni, Shoemaker kérdezte, hogyan célszerű úgy közös megyezésre javaslatot tenni, de úgy, hogy ha azt nem fogadják el, akkor a felmondás még mindig éljen.

Továbbá kíváncsian várom mik is azok a dolgok, amik közös megegyezés esetén nem járnak, a de a munkavállaló rendes felmondása esetén oylan iszonyatosan előnyösek neki? Ugyanis ha nem azvar, itta munakvállaló akar elmenni, és lehetőleg minél hamarabb.

Banyamancs # 2005.01.05. 18:25

Sziasztok!

The big cat ne haragudj, de honnan derült ki az számodra, hogy ez, amit Dorci beadott egy "közös megegyezéses munkaviszony megszüntetésre tett javaslat" volt? Értem itt ez alatt azt, hogy mi a különbség a rendes felmondás és e között formailag? Mert nem láttam, hogy szó szerint leírta volna, mit is adott be. Így most egy kissé megzavarodtam. És miért akarsz mindenáron közös megegyezésre javaslatot tenni a felmondásban, amikor is ezen esetben egy csomó minden nem jár a tv. szerint, ami pl. a rendes felmondás esetén?

the big cat # 2005.01.05. 15:40

Nincs olyan, hogy közös megegyezéses felmondás, csak felmondás van, meg közös megegyezés.

Célszerű a felmondást a következőképpen beadni: abban javaslatopt tenni a közös megegyezésre, és utána kijelenteni, hogy amennyiben a munkáltató arra x napon belül egyetértő választ nem ad, úgy ezen jognyilatkozat rendes felmondásként értelmezendő.

Shoemaker # 2005.01.04. 06:54

Mi a helyzet akkor ha a munkáltató nem fogadja el a közös megegyezéssel történő felmondást? Célszerű ilyen eset fennállása esetére másik felmondást is kitölteni?

the big cat # 2005.01.03. 18:30

A felmondásod valójában nem felmondás, hanem közös megegyezéses munakviszony megszüntetésre tett javaslat, amire ellenejavaslatként jött a munkáltató ajánlata, amiből világosan kiderül, hogy ha ezt te írásos nyilatkozattal visszaigazolod, akkor a munakviszonyod 2005. 01. 06. napjával megszűnik, így azután már szabadság kiadására (szabadságot kivenni nem lehet!) ezen munkaviszony keretében nincs mód. A munkáltatód köteles a fennmaradt szabadságod kifizetni, ezt bármely bíróság megítélné neked. Ha az újabb ajánlatot nem fogadtad el, a régebbi megállapodás marad érvényben.

Javaslom, hogy abban alevélben, miben megerősíted, hogy a 6-i munakviszony megszüntetsét elfogadod, a többi dollogról is világosítds fel. Az az esetlege hivatkozása, hoyg de ő nem úgy értette irreveláns, mivel a jogban való tévedésre senki sem hivatkozhat, és a használt jogi fogalmakat úgy kell értelmezni, ahogy azokat általában értik.

Dorci # 2005.01.03. 17:46

Üdv Mindenkinek!
A következőkben szeretném a segítségetek kérni:
2003.03.01-től dolgozom egy hotelben könyvelő-pénztárosként.
2004.12.20-án beadtam a felmondásom, amelyben kértem,hogy munkaviszonyomat 2005.01.01-től szüntessék meg.Erre a következő szövegű választ kaptam: "A 2004.12.20-án érkezett írásbeli megkeresésére az alábbiakról tájékoztatom. Munkaviszonyának megszüntetéséhez, amelyet Ön kezdeményezett, csak 2005.01.06. napjával járulok hozzá. Fentiekre tekintettel 2005.01.05-06. napjain az általam kijelölt személy részére könyvelői feladatait naprakészen kérem átadni."
A 2004.évi szabadságomból ekkor még 17 napot nem vettem ki.
Kérdéseim:
Az én értelmezésem szerint a munkaviszonyom utolsó napja 05.01.06.
Munkáltatóm szeretné, hogy a tavalyi szabadságomat 05.01.07-től vegyem ki.
Kötelezhet-e erre? Hogyan tudnám elérni, hogy fizesse inkább ki?
Ha szabadságon kell töltenem ezt az időt, berendelhet-e munkavégzésre? Mi történik, ha ezt megtagadom?
Ma (05.01.03.) szóban közölte munkáltatóm, hogy az elszámolásra megjelölt időpontot módosítani szeretné, 05.01.06-07.-re. Én ebbe nem egyeztem bele. Ha nem jelenek meg 05.01.07-én "ex"munkahelyemen, lehet-e valamilyen következménye?
Segítségeteket előre is köszönöm!