felmondás


1kém # 2014.09.18. 15:47

Üdvözlöm!
Benyújtottam lemondásomat közalkalmazotti jogviszonyomról. A munkáltatóm írásban közölte, hogy elfogadja a lemondásomat és a lemondási idő egészére (60 nap), mentesít a munkavégzés alól. Jelenleg táppénzes állományban vagyok (munkahelyi problémák miatt szorulok pszichiátriai kezelésre), de a felmentés miatt ennek már nincs jelentősége. Keresőképessé nyilváníthat az orvos anélkül, hogy munkára köteleznének vagy a még időarányos szabadságra küldenének? Anyagilag jobban járnék, ha nem táppénzen lennék.
Válaszát előre is köszönöm!

Piros9 # 2014.09.17. 11:46

Köszönöm szépen a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.11. 13:14

Amelyik a későbbi.

Piros9 # 2014.09.11. 12:56

Azt szeretném megtudni, hogy a felmondási idő a kézhezvétel napjától, vagy a felmondási papíron a munkáltató által beírt dátumtól kezdődik?
Köszönöm.

drebeka # 2014.08.08. 05:12

Köszönöm szépen a választ ObudaFan!

ObudaFan # 2014.08.07. 20:01

Szóban nem lehet érvényesen felmondani a munkaszerződést.
Nem vagy köteles elfogadni egy ilyen módosítást.

drebeka # 2014.08.06. 19:12

Kedves Jogtudorok!

Nyár elején "hirtelen felindulásból" szóban felmondtam a munkahelyemen, ahol határozatlan idejű munkaszerződésem van. Aztán még dolgoztam, szabadságon is voltam. Néhány napja szólt a főnököm, hogy elindítja közös megegyezéssel a felmondási folyamatot, írjam alá. Kértem, hogy ne tegye, mert maradnék. Azt mondta, nem tud velem tovább dolgozni és azt ajánlotta, hogy cégen belül, de földrajzilag másik településen keres nekem állást.
Kérdéseim:

  • a szóbeli felmondás (több munkatársam is jelen volt) visszavonható-e?
  • indokolnia kell-e, hogy miért kell másik helyre mennem?
  • amennyiben nem fogadom el a felajánlott állást (kb. 6 óra utazás oda-vissza) jár-e számomra hátránnyal?

Üdv: DReb

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.21. 09:45

Egyesek a szép csomagolást értékelik, a hasznos ajándékot nem.

Sherlock # 2014.01.21. 09:25

http://www.e-cegjegyzek.hu/index.html

Itt rákeresel a cég nevére; lekéred a tárolt cégkivonatot és a 13-as mezőben megtalálod a felszámolót, névvel és címmel.

zsozsobp # 2014.01.21. 09:19

Még egy kérdés. Honnan tudom meg ki végzi a felszámolást, ill a cég megszüntetését. Annyit tudok, azért szüntetik meg mert nem adott le mérlegeket, végrehajtás is van a cégen.

zsozsobp # 2014.01.21. 09:15

Kedves Kovács Béla! Én nem vagyok ügyvéd, így nem tudom ezeket a törvényi háttereket, ezért is vagyok itt. Nem értem ezt a lekezelő stílust. Engem mégegyszer mondom nem zavar, hogy ott munkaviszonyom van, de mivel egy gyereket nevelek engem nem a munkaviszony, hanem a megkapott fizetés érdekel, azt meg onnan nem kapok, ellenben új munkahelyemen igen, és nem akarok egy ilyen semmirekellő cég miatt nehezebb élethelyzetbe kerülni.

Sherlock # 2014.01.21. 08:46

Ha felszámolás alatt van a cég, az neked pont jó, mert a felszámoló gyakorolja a munkáltatói jogokat. Bár én nem mondanék fel, úgy a bérgarancia ad lóvét majd.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.21. 08:45

felszámolás alatt a cég.
Akkor a felszámoló gyakorolja a munkáltatói jogokat.

De nem értem: olyan nagy baj, ha a fennálló munkaviszonyra tekintettel a Bérgarancia Alap kifizet néhány százezer forintot? Ha már nem fér a széfedben, szívesen átveszem.

zsozsobp # 2014.01.21. 08:35

Felmondanék, de nincs kinél, senkit nem lehet elérni, felszámolás alatt a cég. A MÁK-ba mennék dolgozni, ott kérik a kilépőpapírjaimat. Én logikám szerint nem lenne gond, hisz bármennyit dolgozhat az ember, és onnan fizetésem évek óta nincs.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.20. 18:38

Miért akarod elérni, hogy kiléptessenek? Gond, hogy munkaviszonyban állsz velük? Akkor mondj fel!

zsozsobp # 2014.01.20. 18:18

Kedves Olvasom!

Gondom a következő: Egy kft-ben voltam alkalmazott onnan mentem el szülni 2010-ben. Rózsaszín kiskönyvet nem kaptam. Idő közben (2011-ben) a céget eladtál, a tulaja elérhetetlen. NAV szerint nem vagyok lejelentve hogy gyesen lennék, de nem is vagyok kijelentve. n semmilyen módon nem érem el a céget. Most volt egy kis munkaviszonyom heti 10 órás, ami megszünt, ott katam rózsaszín kiskönyvet. Mi a teendőm. Így hogy a szülési szabis helyemről nincsenek meg a kiléptető papírjaim, be tudok jelentkezni a közalkalmazottis helyre? Vagy hogy tudom elintézni a héten, hogy kiléptessenek?

Köszönöm a válaszokat előre is

opus # 2014.01.20. 09:14

Köszönöm a válaszodat, csak szerettem volna körbejárni a kérdést.
Érzékelem hogy a felvázolt helyzet a nyuszika és sapkája történetre hajaz. És tudatosan kitervelt csapdahelyzet.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.20. 08:53

Simán letagadják, hogy korábban már felmondtak volna. Aztán lehet próbálkozni a bizonyítással.

Nézd, nem kötelező a tanácsomat megfogadni, nekem mindegy.

opus # 2014.01.20. 08:30

Lehet valakit 2x kirúgni?
Ez esetben - és elméletileg - melyik lenne joghatályos: az előszőr közölt szóbeli, vagy az esetleges azonnali hatályú?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.20. 07:25

Ha ma nem megy be - céges telefon és laptop van nála - ezzel okot ad-e azonnali hatályú rendkívüli felmondásra?
Bizony.

opus # 2014.01.20. 06:44

Nehéz nem tudomásul venni, mikor

  • a szóbeli felmondást szabadság ideje alatt, lakásán történt felkeresés alkalmával közölték
  • azóta naponta több telefont kap kollégáktól a kirúgásának hírére
  • azt, hogy már nem dolgozója a cégnek,társvállalatok felé e-mailban napokkal ezelőtt lekommunikálták
  • munkavégzése során rendkívüli felmondásra okot nem adott
  • szabadsága lejárt, ma kellene ismét munkába állnia
  • mától - szabadsága ideje alatt újonnan felvett dolgozó ül a helyén.

Ha ma nem megy be - céges telefon és laptop van nála - ezzel okot ad-e azonnali hatályú rendkívüli felmondásra?

Válaszát, tanácsát előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.19. 16:28

Jó kérdés. Korábban a szóbeli felmondás jogellenes megszüntetés volt. Mondhatnánk, hogy most is az, de akkor a közlés napjával megszüntetné a munkaviszonyt, ami meglehetősen méltánytalan a munkavállalóra. Ezért én azt mondanám, hogy a szóban közölt felmondást a munkavállaló ne vegye tudomásul.

opus # 2014.01.19. 15:40

Tisztelt fórumozók!
Szeretném megtudni, hogy az új Mt. szerint van-e jogi következménye annak, ha valakivel szóban közölnek felmondást és semmilyen papírt nem kap.Előre is köszönöm a válaszokat arra vonatkozóan is, hogy mit tanácsos tenni ilyen helyzetben.

torr # 2014.01.18. 07:07

Kedves jogtudó Urak, Hölgyek!

2014-02.01.- től lenne egy új munkahelyem, jelenleg táppénzen vagyok.

Ha a régi munkahelyről nem akarnak elengedni felmondási idő letöltése nélkül, mit tehetek?

Közös megegyezésre kevés az esély, tartoznak nekem 300.000Ft tulórával amit nem biztos,hogy kifizetnek.

Szeretném az új állást mit tegyek?

Köszönettel:

torr

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.17. 14:06

Nem muszáj azt pont a "főnöknek" átvennie, és a posta is működik.