Színe és fonákja


chriswb # 2015.04.10. 07:33

hello
Köszönöm Macskajancsi!
Igen érted a dolgokat!
Már másodfokon is kellett ügyvéd.
A Kúria-i költséget előre kell fizetni?
Több milliós (3) értéknél ez mennyi, kb. hány százalék?
Köszönöm.
A te ügyed hogy áll? Végül megnyerted a pered?Egyedül?
Kimaradt az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordulás is nyilván pénzbe kerül...Igaz?
Köszönöm!
hello

chriswb # 2015.04.10. 07:35

Kimaradt. Ez a másodfok nálam ún. Ítélőtábla volt.Kellett ügyvédi képviselet.

chriswb # 2015.04.10. 19:47

hello
Olykor olyan aranyosan válaszoltok, máskor meg eltűnök a "süllyesztőben".
Most eggyel alább van a kérdés. Egy Kúriai fellebbezés mennyibe kerül egy 3 milliós összegnél?
Lehet-e megelőlegezést kérni?
Per-vagy illetékköltség-megelőlegezésre gondolok.
Ugyanez a kérdés az Európai Jogok biztosának(amit Macskajancsi írt) az oda való fellebbezési költség mennyi lehet kb. 3 milliós tételben?Van valami költségmentesség? Persze nem a nyomorszintre gondolok ami nálunk alap a jogi képviseletnél!Ha az éhhalál szélén áll valaki, az kaphat illeték-és perköltség-mentességet!
Kösz és hello

MACSKAJANCSI # 2015.04.11. 08:04

chriswb, megpróbálok válaszolni, de ne feledd, hogy én laikus vagyok, nem pedig szakember, tehát ez csak magánvéleményként értékelendő.

1990. évi XCII. törvény az illetékek mértékéről.

azt nem írtad, hogy milyen eljárásról van szó, pedig lényeges.

polgári per?
te vagy a felperes?

MACSKAJANCSI # 2015.04.11. 08:08

az illetéktörvényben minden benne van, konkrét választ vársz? na de, hogy lehet konkrét választ adni, egy kb. kérdésre.
a pertárgy értékét határoztad meg, semmi többet.

egyáltalán milyen eljárásról van szó?

chriswb # 2015.04.11. 10:37

hello
Kedves Macskajancsi és Law!!!
Hogy ti milyen kedvesek vagytok! Kösz, jól esik!
Bocs, hogy egyszerre, netán összevissza válaszolok mindkettőtöknek.
Én vagyok az alperes.Személyiségi jogsértés a téma.
A felperes már vagy tíz helyen feljelentett az elmúlt években, és most is ígérte, hogy további feljelentéseket tesz.(Ki akar készíteni)
Büntetőn is meg polgári eljárásokat is indít. Most másodfokon,polgári perbenaz Ítélőtáblán megnyert több millió nemvagyoni kártérítést, + ugye még az eddigi perköltségek.Most már csak a Kúria van hátra.Az ügyvédem is mondta, hogy nagyon drága, ezért kérdeztem, hogy mennyire.
Most arra gondolok, hogy kegyelmi kérvényt adok be a Köztársasági elnöknek. Ennek útja?
Véleményetek,és a kegyelmi kérvényhez , az ötlethez mit szóltok?
Hogy mit szeretnék? Hát nem kifizetni a felperesemnek a több milliót.(nem is tudnám)Ha részletfizetést kérek, az is megterhelő nyilván.Ami a sértést illeti, kulturált volt, és igaz amiket írtam, (Nyilvánosság előtt,média)de ez nem érdekli a bírókat.Mármint, hogy igaz.
Kösz és hello

chriswb # 2015.04.11. 15:33

hello
nem baj, ha nem vagy szakember Law! Sokan nem azok itt.Több szem, többet lát.
Még nem mond semmit az ügyvédem, még nem küldték meg a végzést, vagy ítéletet. Csak mondta, hogy a Kúriai fellebbezés drága.
Csak kérdezem, lehet-e valami mentességet kérni a fizetés alól.meg hogy érdemes-e, mert azért, hogy visszadobják, hogy jól van az úgy, ahogy a másodfok ítélte, azért nem érdemes fizetni.
Csalódtam a bírókban.Nincs szívük, kemények, meg unják az ügyeket.
Nem én vagyok a szem. jogsértett, hanem én sértettem meg más szem. jogait.Az a felperes, én meg az alperes vagyok.
Amit nagy nyilvánosságra hoztam, az mind igaz volt.De ez nem érdekli a bíróságot!Rejtély, miért nem.
Holló a hollónak?
hello

chriswb # 2015.04.11. 16:27

hello
Law!
Húúúúú.Nem semmi az angol jog-diploma! Gratulálok.

Ez az.Honnan lehet megállapítani, a határt, hogy sérti-e valami egy ember szem.jogait? A határ tologatható!
Fel nem bírom fogni: ha valami igaz, akkor az miért rágalom, vagy becs.sértés, vagy jó hírnév-sértés?
Ha a tetteivel valaki másoknak kárt okozott, azt miért nem lehet kiírni a médiában? Hogy vigyázzatok emberek?Mert YZ becsap benneteket?
Ezt fel nem foghatom.
Kérdeztem még: mi a véleményed a Köztársasági Elnöki kegyelemkérésről? Mármint hogy engedje el a több milliós büntit?
hello
Jó fej vagy! hello

chriswb # 2015.04.12. 06:51

hello
Mielőtt eltűnök a görgő "süllyesztőben", visszahozom magam.
Kérdésem alább olvasható.
Szia Macskajancsi, és Law!
Szép napotok legyen
hello
Mindenkinek legyen szép napja, ki erre jár

chriswb # 2015.04.12. 13:05

hello Law!
Mondom én, hogy jó fej vagy! Kösz!
Állításaim igazak, ezt hivatalos dokuval is tudtam bizonyítani.(Csak nem érdekelt senkit)
A fogalmazás?Kulturált, tehát nem "anyázás" vagy ilyesmi.
Volt, amit én nem tudtam bizonyítani, mert magánszemélynek nem hozzáférhető, kértem, hogy a felperestől kérjék be, és a hivataloktól az iratokat.
Nem kérték.
Egy két erősebb kifejezést használtam, nem durvát, de nehezményezték. Ilyemsit, hogy házas emberként mással él, évekig, igaz válófélben, de akkor is.Magánügy.Meg, fehérgalléros bűnöző.
A média megjelenítette, hogy a középfokúját, érettségit is jó néhány évvel később szerezte meg, mint kortársai.(Nem azért, mert ilyen volt a sorsa, nehéz, hanem mert linkségből kirúgták a középsuliból.)
Az igaz, hogy az írottak "üzletmenetét rontották", ha egyáltalán voltak "vevői".(Most ne valami boltra gondolj)
Az illető felperes(én vagyok az alperes) bizonyítottan link, csak ugye ezt nem kellett volna leírnom.Nem így írtam, hogy link, de azért erősen fogalmaztam.

Az rendben, hogy az a véleményed, hogy a Köztársasági Elnöknek nem kellene semmit elengednie, de ha ismernéd az ügyet, nem így vélekednél. Most azt írd le, kérlek, hogy elképzelhető-e, hogy az Elnök kegyelmet ad, és felment a pénz megfizetése alól.
Valamint, lehet-e a másodfok végzése, vagy mi a szösz ellen, valami perújítási, vagy per-felülvizsgálati új pert indítani.(Hogy ne kelljen a Kúriához fordulni.)
Kösz, rendes vagy!
hello

MACSKAJANCSI # 2015.04.12. 16:29

Szevasztok!
Nem voltam gépközelben, s mikor odakerültem, már elgurult a friss hozzászólás!

chriswb, amennyi információt itt ismertettél, az bizonyára kevés ahhoz, hogy bárki belelásson az ügyedbe.

amiket írtál erről a felperesről ne is haragudj, de nem tartozik senkire, még rád sem, s ezeket közzétenni???
pl(érettségit későn szerezte, házasságon kívül mással él stb.)

jól belemásztál ebbe a marhaságba, ne haragudj, őszinte vagyok.
nem érdemes személyeskedő mondandókat megjelentetni, főleg beazonosíthatóan nem érdemes.
véleményt nyilvánítani lehet, de azt is csak általánosságban, hogy ne legyen beazonosítható az a konkrét személy, akiről "véleményed" van.

a kegyelmi kérvény tárgyához a te ügyed nem tartozik, szerintem felesleges oda fordulnod, de nyilván kérj minél több helyről tanácsot.

nem is tudom mit mondhatnék, hátha lesz olyan hozzászólás, aki érdemben tud még neked javaslatot tenni.

MACSKAJANCSI # 2015.04.12. 16:32

perújítást nem tudsz kérni, csak akkor, ha bizonyíthatóan olyan új körülmény merül fel, amely az ítélethozatalkor még nem volt ismert, és jelentősen befolyásoló tényező kell legyen a döntés kimenetelére.

perfelvételt szünetelőben lévő perben lehet kérni, ez itt rád nem vonatkozik.

MACSKAJANCSI # 2015.04.12. 16:39

felülvizsgálati kérelem beterjesztéséhez a meghatározott feltételeknek kell megfelelni.
pl. hogy a fellebbezési jogorvoslatok ki lettek merítve. stb.

de ezeket nyilván szakembertől kérdezd meg pontosan, mert itt mi laikusok hozzászólunk, de ezek csak embertársi magánvélemények

chriswb # 2015.04.12. 19:14

hello
Macskajancsi!
Law!
Köszönöm, igazán érthetőek vagytok.
Sejtem már a jog az egy dolog, meg az élet egy másik.
Nagyon rendesek vagytok, igazán.
De egy laikusnak honnan kellene ezeket tudni?
Valamint a felperes mérlegében is van egy és más.Annál sokkal súlyosabb dolgok, mint amiket én nyilvánosságra hoztam.Ez azonban senkit nem érdekel.
Most azt kérdezem:
lehet-e ezt az összeget a felperes végrehajtói számlájára utalni, hogy ne költse el, hanem ezzel(is) törlesztve legyen tetemes adóssága. Vagy a hitelezőjének, ami egy bank-követelő.Annak számlájára.Megoldható?
Még kérdés.Úgy tudom lehet részletfizetést kérni.Ennek a részletnek mennyi lehet a minimális összege? A kb. 3millió közeli összegnek.
Valamint lehetne-e ezt az összeget egy, a fél tulajdonomban lévő telekre terheltetni?
Aztán a felperes adja el, ha akarja, vagy tudja.
Kösz
hello

chriswb # 2015.04.12. 19:20

hello
és bocsi
A Köztársasági Elnök honlapján fel van sorolva, milyen ügyekben lehet kegyelmi kérvényt írni. Ott van a pénzbüntetés is.
Igaz ez nem pénzbünti, hanem nemvagyoni kártérítés.
köszönöm.
hello

MACSKAJANCSI # 2015.04.12. 19:51

te chriswb, a kérdésedre adod is a választ.

"Igaz ez nem pénzbünti, hanem nemvagyoni kártérítés."

ha nem fizeted az ítéletben rád terhelt kötelezettségeket, akkor úgyis végrehajtás lesz belőle.

persze ügyes ügyvédi segedelemmel el lehet húzni, hosszú évekig, de annak is ára van.

ezeket kell átgondolnod, s amit Business Law javasolt, az én is megerősíteni tudom:
menj el a hozzád legközelebb működi jogsegély szolgálatra, ott kapsz ingyen jogi tanácsot.
ennyit csak megér, hogy tisztán láss.

"Valamint a felperes mérlegében is van egy és más.Annál sokkal súlyosabb dolgok, mint amiket én nyilvánosságra hoztam.Ez azonban senkit nem érdekel."

erre pedig a véleményem a következő:
biztosan érdekel sok mindenkit, DE
egy a perben megfogalmazott kereseti kérelmen túl a bíróság és senki nem terjeszkedhet.
a felperes az ügy ura, tehát nyilván ő van nyeregben, általában...
az alperes dolga az érdemi védekezés, tényekkel, adatokkal alátámasztott bizonyítékokkal

a bírósági peres eljárás a Pp. eljárási törvényben szabályozott szigorú keretek között zajlik, amihez a bíróság és a peres felek is kötve vannak.

MACSKAJANCSI # 2015.04.12. 20:00

Business Law!

ugyan nem nekem szól e mondat tőled, de mégis fején találtad a szöget vele:

"...akar egy Jogi Egyetemet is elvegezhettel volna.)"

én, már életem során több pernek is voltam, s jelenleg is vagyok résztvevője, azonban az ügyvédi képviselettől mint olyantól elzárkóztam (ennek most konkrét okait itt nem fejteném ki)
szóval amit ügyvédre költöttem volna, azt fektettem be a jogi tudás megszerzésébe, aminek immár a végén tartok.

csakis ajánlani tudom másoknak is, hiszen nincs annál nagyobb hatalom, mint a tudás hatalma, amit én csakis az abszolút igazság oldalán vagyok képes érvényesíteni.

miért? mert ilyen "régimódi" beállítottságú vagyok.

chriswb # 2015.04.12. 20:02

Kedves Macskajancsi!
Köszönöm.Azt is, hogy ilyen hamar válaszolsz.
Azt külön kösz.

Véleményed a részletfizetésről? Meg arról, hogy a felperes végrehajtói, vagy követeléskezelő számlájára utalása? Megoldható?
Nem szeretném, hogy a felperes vágja zsebre, mikor annyi adóssága van, hogy haláláig se fizeti ki!
De ha neki adom, abból ugyan nem lát senki pénzt, csak elszórja.Azt is, mint mások pénzét és banki kölcsöneit!
Kösz. Szép éjszakát hello

chriswb # 2015.04.12. 20:07

Macskajancsi!
Én is így vagyok. Igaz nekem, csak mostanában vannak pereim a felperessel.Aki több ürüggyel is feljelent(ett) hol büntetőn, hol polgárin. Az az igazság, hogy büntiset megnyertem már egymagam, ügyvéd nélkül. A polgárit, azt meg ügyvéddel-elvesztettem.
Ki érti ezt?
hello és kösz
Üdv Lawnak is!

MACSKAJANCSI # 2015.04.12. 20:28

én nem értem, amit írsz...

a felperes nyerte a pert.
neki kell fizetned, tök mindegy, hogy milyen számlára, a lényegen ez nem változtat, hogy a pénz őt illeti.

követeléskezelő?
végrehajtó?

ezekkel időt nyerhetsz, de nem ingyen működik, hanem ára van.
ezeket kell átgondolni.
részletfizetés csak abban az esetben, ha a felperes elfogadja.
de ha már megvan az ítélet, akkor ezt mégis hogyan gondolod?
az ítéletben van szabva határidő is, ugye?

MACSKAJANCSI # 2015.04.12. 20:30

"Ki érti ezt?"

a választ az ajánlott könyvben is megtalálod, vagyis hogy hol és kik vajazzák azt a bizonyos kenyeret.

chriswb # 2015.04.13. 07:47
hello Kedves Macskajancsi! Köszönöm. Még nem jött meg az ítélet.De biztos lesz határidőszabás. Mondjuk, 15 nap. Ne ijesztgess, hogy a részletfizetésre a felperes beleegyezése kell. Nem tudom nyilván az egészet kifizetni.Akkor mi lesz?Végrehajtat? Annak örülne csak igazán! ----------
  • Hát a könyv Macskajancsi, az tényleg szörnyű!
De mindenképpen azt szeretném, ha fizetnem kell, hogy ne a felperes kapja a zsebébe, hanem az árverező hitelezői, követeléskezelői! Semmi ötlet nincs a helyzet megoldására? Kösz és sziasztok hello
chriswb # 2015.04.14. 07:09

hello
elgörögtem.Így senki nem figyel rám.
Szép napot Macskajancsi, and Law!
Kérdésem alább.
Tehát, a pénzt afelperes követeléskezelőjének szeretném utalni, ha minden kötél szakad...
megoldható?
hello és kösz

chriswb # 2015.04.14. 08:13

hello
már megint kiakadtam a jogrendszerünkön...Tegnap a Kékfényben.
A rendkívül jóarcú kertészmérnök ügyén, aki fagyállót tett a boros hordójába, hogy a tolvajok, ha megisszák, szaladgáljanak a WC-re!
Minekután hiába próbált előzetesen legális úton megszabadulni a tolvajoktól!
Mit ád Ísten,a bíróság? Nem a tolvajokat büntetik, a "szegény tolvajokat" hanem s becsületesen dolgozó, jóarcú, fiatalembert! Aki nem tudott már mit tenni, hogy elhessentse a tolvajokat!
Csak le ne csukják!
A magam ügyében, én is így jártam.Legális fórumokhoz hiába fordultam, így magam ítélkeztem a médiában, tök igazam van, de a nagyérdemű bíróság engem marasztalt el!
hello

chriswb # 2015.04.14. 09:35

Questorosok és egyéb bróker-átverteknek.
Megkapják és kapják is meg a pénzüket, de!
Az mindannyiunk pénze. Minden hitel is mindannyiunk pénze, hiszen bankokban tartjuk.A nagy Kalap a Magyar Nemzeti Bank.Ő osztja szét a NAV és bankadók stb. pénzét. Ha egy bankhiteles nem törleszt az a MI az ORSZÁG adósai...Quaestorék szintén, úgyhogy annyi hiába foglalnak le, ki van már mentve jó előre a csalók pénze!Nézhetjük, fújhatjuk.Majd kapnak egy kis látszatbüntit és annyi.
hello