Színe és fonákja


MACSKAJANCSI # 2016.02.17. 18:58

kedves chriswb!
szerintem nem törlés van, hanem kamarai kizárás, melyet megelőz bizonyos eljárás.

ha nincs jogosítványa, akkor egyértelmű, hogy nem működhet... az meg megint más kérdés, hogy akadnak olyanok, akik ennek ellenére működnek...

kb. 10 éve én is belefutottam egy ilyen ügyvédbe...
kizárta a kamara és elsőfokú bírósági eljárásban képviseletet vállalt... (ellenérdekű félnek)

konzekvencia:
helyi szinten könnyen vajazható az a bizonyos kenyér...
másodfokon már nem ment neki...

a keresőbe beírod a keresett ügyvédi kamarát és ott nyilvános adatként be tudod írni a keresett ügyvéd nevét.
ott megtalálod, hogy működik, felfüggesztve, visszavonva stb. hogy áll az ügyvédi státusza

chriswb # 2016.02.09. 09:23

ügyvédi iroda felszámolása a témám.
Reflektálás nincs?

chriswb # 2016.02.08. 10:11

ha törölt egy ügyvédi iroda, akkor mi van? Nem folytathat ügyvédi tevékenységet?
Felszámolják az irodáját?
Ha egyszer törölték lehet újra ügyvéd? Ügyvédi kamarai tag? Ez valami büntetés, ami idővel, mondjuk egy év múlva lejár?
Aztán automatikusan újra kamarai tag lesz?
Köszönöm.

chriswb # 2016.02.08. 09:02

jó lenne már valakitől dicsérő sorokat is olvasni!
Melyben azt tapasztalta, hogy ügyében páratlanul igazságos döntés született! Akár pert nyert, akár nem.
Mi a véleményetek a 3.fok ténykedéséről?
Ők is könnyedén visszadobják az 1.2.foknak, hogy minden rendben?(Mert úgy egyszerűbb, költségkímélőbb)
köszönöm.

MACSKAJANCSI # 2016.02.07. 18:59

"Macskajancsi!
Látom küzdesz te is az igazadért, de mint látom:te is falakba ütközöl!
Egész egyszerűen hiába bizonyítod az igazadat, süket fülekre találsz!Nem akarják érteni az igazat, félre tolják, valami ürüggyel, pl. hogy nem ide tartozik a tárgy.Kész, pont.
Abban bízol ugye, hogy egy rendes bíróság elé kerül az ügyed, igaz?
Van olyan is, csak kevés.Szerencse kérdése!
Ludas az is, akik rengeteg ügyet adnak a bíróknak, és ők sem boldogulnak egész mivoltában az ügyekkel, mert ki bírja azt?Szemmel, aggyal, fenékkel?'

kedves chriswb!
bocsáss meg, ne haragudj, de nem válaszolok, mert összehordtál itt annyi mindent... nem győzném szétválogatni, ráadásul sűrű ismétlésekbe bocsátkoznék...
lentebb, korábban már leírtam minden számomra lényegeset.
és a "bírói önkény" témánál is, úgyhogy továbbra is csak azokat tudom megerősíteni.

chriswb # 2016.02.07. 17:38

KBS kedves!
Meglátásaid a bejegyzésemre örömmel olvasnám.
A főorvosi jegyzéseden kívülire gondoltam.Fejtsd ki az ellenvéleményedet(ha van) és ne gúnyolódj!
Kösz

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.07. 15:03

Ha a főorvos úr holnap reggel észreveszi, hogy a hétvégén piszkáltad a számítógépét, szorulni fogsz...

chriswb # 2016.02.07. 14:50

olvastam itt, a másodfok szinte 100 százalékosan jóváhagyja az elsőfok ítéletét.
Miért?
azért, hogy kedvezzen a kollégáinak, hogy ne kelljen vacakolnia sem az egyik sem a második fórumnak az ügyekkel.
Fárasztó lenne az igaz.
Lelkiismeret? Ugyan.
Bezzeg ha egy politikusról van szó!
Húzzák az időt, passzolgatják az aktát, 10-15év múlva meg felmentik a vádlottat!
Ugyan ki merne szembeszegülni egy volt miniszterelnökkel?
Vagy miniszterrel.Nem volt rá példa soha!
Opportunistán mismásolnak.
Egy piti Tescotolvajjal bezzeg:igen!Ott nagy az igazságszolgáltatás és büntetési hajlandóság!

chriswb # 2016.02.07. 09:16

Jogászoknak
A jog, a bíróság nem szakadhat el az élet valóságától!
Most elgondolkodnak a bírók a Vörösiszap, a Hagyó, a Qestor ügyek kapcsán!
Talán.
Az, hogy öt-tíz év alatt születik egy elsőfokú ítélet, mikor már mindenki elfelejtette a témát? Kérdőjeles.
Az egyik újságban olvastam egy volt államtitkártól: örül, hogy nem államtitkár már, mert elképesztő mi van a bíróságokon.
Nem mernek sem jelenlegi, sem volt politikusokat elmarasztalni, tologatják az aktákat egyik bírótól a másikig.Aztán születnek az enyhe ítéletek.
A köznéppel kapcsolatban?
Ott viszont könnyedén elmeszelnek valakit!
Macskajancsi!
Látom küzdesz te is az igazadért, de mint látom:te is falakba ütközöl!
Egész egyszerűen hiába bizonyítod az igazadat, süket fülekre találsz!Nem akarják érteni az igazat, félre tolják, valami ürüggyel, pl. hogy nem ide tartozik a tárgy.Kész, pont.
Abban bízol ugye, hogy egy rendes bíróság elé kerül az ügyed, igaz?
Van olyan is, csak kevés.Szerencse kérdése!
Ludas az is, akik rengeteg ügyet adnak a bíróknak, és ők sem boldogulnak egész mivoltában az ügyekkel, mert ki bírja azt?Szemmel, aggyal, fenékkel?

chriswb # 2016.02.06. 11:15

Lári-fári Kovács Béla!
A népnyelv és közvélekedés szerint:
a bíróságok elfogultak, és a pénzes "sztárügyvédek" klienseit "nyertetik!
Az ügyvédek? Pénzéhesek és ügyfelet képviselni nem akarnak.A honort elteszik, aztán elfelejtenek tárgyalásra menni, készülni.
Eltűnnek mint szamár a ködben.Ha panaszolsz a kamaránál, megvédik az ügyvédet.Holló a hollónak, tudjuk.
Questor ügy?
Majd szép lassan (10év múlva)felmentik a vád alól a felelőseket, a legnagyobb vétkes kap egy kis kellemes, kényelmes "háziőrizetet" a luxusvillájában. Ó de sajnáljuk!
Tisztelet a mindenkori rendes bíróknak és ügyvédeknek! Ők vannak kevesebben!
A Vörösiszaposok bíróságai? A Nép, az Istenadta: vagy hiába küzd, és a 2.3. fok is helyben hagyja az 1.fokot, a közvélemény meg mondjon, amit akar!Ha bízik, ha nem a bíróságokban mindegy ,úgyis azt csinálnak, amit akarnak, fütyülnek a népre! vagy ellenkező ítélet hoznak 2.fokon, ami megint a bíróságoknak kínos! Amiért "lengedeznek" amerről az erősebb szél fúj!
Én vagyok a "nép hangja" Kovács Béla!
Amire(akikre) ti fütyültök!

MACSKAJANCSI # 2016.02.05. 18:36

"A te ügyeddel mi van Macska?"

még folyamatban van.

"Hogy lehet perújítást. perújrafelvételt kérni, ha 3.fokon is elbukik egy ügy?"

megvannak a törvényi feltételek.
de miért bukott el?
arról a korábbi ügyről van szó?
újságban közzétett rágalmazás-becsületsértési ügy?

chriswb # 2016.02.05. 18:22

Most a Qvesztor a téma!
Majd őket is felmentik.A betétesek meg futhatnak a pénzük után! Miért voltak olyan mohók, hogy a kis pénzüket magasabb kamatért fialtatják, ahelyett, hogy 0.8 százalékos kamatozású otp-ben tartanák?

Botrány mind a Vörösiszapos, mind a Hagyós ügy? Csak a lókötőket rejtegetik a törvények, azok megússzák simán.
Burjánzik is a csalás, lopás, korrumpálás, sikkasztás, minden szinten!
Aranyéletük van! Ha betörnek hozzád és megisszék a borospincében tartott fegyállót, és elkampecolnak a tolvaj betörők, téged meszel el a bíróság! Életfogytiglanira!
Ha meg nem csatolod be az övedet a kocsiban, máris ugrik 30ezer forintod!Meg a többi hasonló! MOndja is a Nép, nagy, millós, milliárdos tolvajnak kell lenned, akkor megúszod! Ha ellopsz 2 zsömlét, akkor megnézheted magad!
Hajrá Magyarország, hajrá magyarok!
Legyetek Hagyók, Qvesztotok, Vörösiszapos vezetők! Nyertek milliós fizetéseket! Ha minimálbéren 2 zsemlét ellopsz, még a min.béredet is elveszíted!

chriswb # 2016.02.04. 09:45

Macskajancsi
úgy igaz, hogy az orvosok, ápolók, tanárok alatt fizetések szempontjából már "csak" a közmunkások és a hajléktalanok vannak.
azértaz is tény,hogy nagyon sok ügyvéd felmondja a praxisát, mert nincs, vagy kevés az ügyfél.
Miért kevés?
Mert sokan vannak, valamint sok közöttük a munka nélkül gyorsan gazdagodni vágyók-valamint az ügyvédi társaság nem veti ki magából a link ügyvédeket.Holló a hollónak...
A bírókról.
Miért van az, hogy a bírók elfogultak valamely irányba? Bármit tesz, beadványok sorában kéri a bizonyítását a helyzetnek, de füle botját se mozgatja, mintha meg se hallaná.
A te ügyeddel mi van Macska?
Hogy lehet perújítást. perújrafelvételt kérni, ha 3.fokon is elbukik egy ügy?

MACSKAJANCSI # 2016.02.04. 09:07

"Hogy lehet egyeseknek havi milliókat keresni, a dolgozó nép meg havi 80-120000 között tengődik, amelyért keményen megdolgozik:egészségügy, tanárok, boltalkalmazottak."

a legalsó réteget kihagytad.
ők a közmunkások, akiknél már csak a hajléktalanok vannak lejjebb, viszont egyre többen és egyre fiatalabbak, köszönhetően a "remek" 16 éves korhatárra leszállított iskolakötelezettségnek.

MACSKAJANCSI # 2016.02.04. 09:01

az ügyvédi tevékenység egy profitorientált üzleti vállalkozás, ezt kell szem előtt tartani, ennek érdekében tesznek, amit tesznek. ráadásul nem is akármilyen óradíjban!!!

Sherlock # 2016.02.03. 19:53

Micsoda magasröptű eszmefuttatás. Öröm olvasni. :)

chriswb # 2016.02.03. 19:18

Kovács Béla Sándornak
3000éves a jog?
Beláthatod, mindig módosult és módosul
Akkor miről beszélünk?
Tocsik M. meghalt?
Akkor se volt rossz 80millió sikerdíj
Macskajancsinak
megszereztem a könyvet, de elavultnak tűnt és mi nem vagyunk Amerika.
Mi más világ vagyunk.
De igazat adok a véleményeidnek.
az ügyvédek, bírók, mintha nem is itt élnének. Elszakadnak az élettől a z olvasószobáikban.
Mindenkinek
A nép hangja Isten hangja!
Az más kérdés, hogy nem akarják meghallani a mai jogszabálycsinálók!
Diktatúra? Az volt.
Most meg jogdiktatúra van, és a pénz diktatúrája!
Hogy lehet egyeseknek havi milliókat keresni, a dolgozó nép meg havi 80-120000 között tengődik, amelyért keményen megdolgozik:egészségügy, tanárok, boltalkalmazottak.

MACSKAJANCSI # 2016.02.03. 17:01

hello chriswb!

a soraidat olvasva úgy tűnik nem olvastad el azt a könyvet amit ajánlottam neked, pedig alapútravaló mindenki számára, miheztartás végett.

Mark H. McCormack:
A SZÖRNYŰ IGAZSÁG AZ ÜGYVÉDEKRŐL
avagy amit a Yale jogi karán sem tanítanak

Ha mégis rászánod magadat az alapos végigolvasásra, akkor végérvényes tudomásul veheted, hogy azt, hogy azt a bizonyos kenyeret mindig a háttérben vajazzák le, s hogy a bírósági per egy mocskos taktikai játszma, semmi köze az igazsághoz.
a pénz, a hatalom, a befolyás uralja az egészet, az lesz nyerőbe, aki ezeket birtokolja.
aki a "legerősebb" bérelt fegyvert (ügyvédet) fizeti meg!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.03. 15:33

Az is bezárt, nem? Börtönbe belük!

ius latratus # 2016.02.03. 13:14

Baumax?
:))

capisca # 2016.02.03. 12:16

Elfelejtettem Tocsik Márta 2013-ban meghalt.

Egyébként Tocsik ügyben 804 millióból csak 80 milliót tarthatott meg, a többit vissza kellett fizetnie.

capisca # 2016.02.03. 12:10

a nép véleménye

Valahogy a diktatúrák is mindig a nép véleményére hivatkoztak.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.03. 11:39

én ismerem a nép véleményét!
Persze, persze... Ti mindig ismeritek. Ráadásul régen rossz lenne, ha a bíróságoknak a "nép véleménye" alapján kellene ítéletet hozniuk. A jog valahogy jobban bevált. Olyan háromezer éve.

chriswb # 2016.02.03. 10:02

ez nem szakértés kérdése
túl nagy a "független" bíróság hatalma!
Azt tesznek, amit akarnak.
a politika meg, kedve szerint, vagy beleszól, vagy nem, érdeke szerint.
Meglátjuk mi lesz.Semmi. Majd elhallgat erről is a média. A kis lókötőket, bliccel a metrón, ellop két zsemlét, harmadjára még le is csukják.A nagy halak pedig megússzák, mert miért is, a dörzsölt nagy pénzeket leakasztó "sztárügyvédek "miatt?
Az ügyvédek is megérik a pénzüket! Nagy nehezen megszerzik a diplomát, ott a dr. a nevük előtt, magas lóról beszélnek!
Van netán pár ügyfelük, és mit tesznek? Meg akarnak gazdagodni rögtön,egy két ügyfél pénzén, és mint ismerősöm mondta: nem csinálnak semmit!
Aztán csodálkoznak: sok az ügyvéd, kevés az ügyfél. Mert a szerencsétlenek saját magukat is jobban képviselik, mint az ügyvédeik!
Hiába magyarázzák itt a bizonyítványt, én ismerem a nép véleményét! Elgondolkodhatnának rajta a bírók, ügyvédek!
Tisztelet a kivételeknek!Sajnos, ők vannak kisebbségben!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.02. 21:44

Na, még egy szakértő!