Védelem nélkül


Bohóc # 2005.02.26. 08:27

Egyoldalú szerződésmódosítás:

  • munkakör megnevezése változott és a feladat kétszeresére nőtt
  • közvetlen feladatra meghatározott munkaidőből teljes 40 órás munkaidőre változott.

Az ítélet szerint: a két megnevezésen kívül a feladat nem változott.
Akivel a szerződést kötöttem kedvezett nekem, a jelenlegi meg nem szeretne kedvezni- elutasítom a beadványt.

Ez milyen ítélet?

Bohóc # 2005.02.26. 08:08

Van valakinek ötlete, hogy hol tudom megnézni, hogyan kell formailag kinézni a másodfokú beadványnak (fellebbezésnek). Mik a kikötések, amitől nem ajánlatos eltérni?

Bubó # 2005.02.23. 20:40

Kedves Law 1!
21-i megszólításodra azért csak ma válaszolok, mert ritkán nézek be ezekre a témakörökre, inkább az ingatlan-, adó- és illetékügyekben szeretem fitogtatni tapasztalataimat és tájékozottságomat.
Válaszod olvasva persze rájöttem, a címzett nem én vagyok, hanem dr. Bubó, aki viszont nem azonos velem. Igazándiból az lesz majd az érdekes, amikor dr. Bubóval fogok vitatkozni valamilyen kérdésen. Majd csak kiderül, miféle rokonságban vagyunk.
Üdv.

the big cat # 2005.02.23. 18:48

Az emilem működik, és publikus. De ide is írhatod nyugodtan.

Bohóc # 2005.02.23. 18:39

the big cat: nagyjából leírtam volna mindent, és küldtem is volna, de nem ment...

e- mail ? nem jó ?

Bohóc # 2005.02.23. 18:39

the big cat: nagyjából leírtam volna mindent, és küldtem is volna, de nem ment...

e- mail ? nem jó ?

the big cat # 2005.02.22. 02:40

Vagyunk itt páran, mindannyian nem lehetünk az az egy személy, aki miatt veszítettél. így ha az az egy nem is segít, talán a többiek tudnak. Veszíteni nem nagyon veszíthetsz vele.

(taxatíve - azt jelenti tételesen)

Bohóc # 2005.02.21. 19:26

Ja és van olyan szakszó amit nem is értenék. Na az lenne érdekes ha a taxiativra vagy mire azt válaszolnám, hogy nem járok taxival :)

Bohóc # 2005.02.21. 19:24

Law 1 most írtam neked üzit és nem ment el, mert valami hibás. Na ezért nem írom ki sem a netre, sem az üzibe amit kérdezel. Mi van ha Te voltál az az alantas aki miatt vesztettem?
Egyébként csak az általad említett szöszök miatt nem szeretném egyedül védeni magam.

Law1 # 2005.02.21. 17:23

Kedves Bubó,

nem tudom, hogy honnan veszed ezt az „Optika-elméletet”, de én biztos, hogy hozzáértő munkajogásszal képviseltetném magam. Egyrészt a legtöbb esetben szerintem nem elég a rövid konzultáció szakemberrel, mert időközben derülhetnek ki más tényezők is, melyeket nem árt figyelembe venni. Bár a törvény sokszor egyértelműnek mutatja a megoldást, ennek ellenére a bírói gyakorlat sokszor máshogy értelmez. Egy ügyvéd minden esetre jobb infrastruktúrával rendelkezik – gondolok itt jogszabályokra, kommentárra, stb. Továbbá feltűnhetnek neki - a több éves tapasztalat miatt – olyan perdöntő apróságok, melyek lehet, hogy a munkavállalónak nem, vagy még a munkavállaló ügyvéd közötti egyeztetésen sem gondol rá senki. Persze egy ügyvéd nem garancia, de én minden esetre képviseltetném magam.

Lehet peche az embernek, ha olyan ügyvédet fog ki, aki azért mert életében háromszor elolvasta az Mt.-t azt mondja magáról, hogy munkajogász.

Bohóc,

Te meg elég jó pofa vagy. Hogyan adjak tanácsot, ha még azt sem tudom, hogy mi az ügyed? Nem tudom így megítélni, hogy belevágjál-e vagy sem.

Bohóc # 2005.02.21. 16:10

Úgy adjatok tanácsot, hogy rövid időm van a döntésre. Ha elvesztem se, munkám se kenyerem.

K_Peti # 2005.02.21. 14:07

Mas is egyetert azzal amit dr. Bubo irt?
Mire alapozza ezt? (Milyen korabbi irasokra?)

dr. Bubo # 2005.02.21. 09:03

A munkaügyi bíróságon jobb az optikája, ha a munkavállaló saját magát képviseli. Mindenképpen érdemes jogásszal konzultálnia, a konzultáció nem kerül annyiba, tehát anyagilag is jobban jár.
(ld. korábbi írásokat ebben a témában)

the big cat # 2005.02.21. 06:59

A sikerdíjas perelés egyre jobban terjed nálunk is.

the big cat # 2005.02.21. 06:58

MunKAJOGI PEREKNÉL A LEGJOBB, HA SZAKSZERVEZETI TAG VAGY, AKKRO ÁLTALÁBAN AZ Õ JOGSEGYÉLSZOLGÁLATUK ÁLLJA A KÖLTSÉGEKET.

Bohóc # 2005.02.20. 19:19

the big chat valahol hallottam, hogy van ingyen jogsegély. Tudsz róla valamit?

illúzio # 2005.02.20. 19:11

Akkor, keresem azt a szuper jogászt, ügyvédet, aki részletfizetésre vállalja a peremet! Vagy ha megnyeri (a végén egy összegben fizetek) elég sok pénz van benne.

the big cat # 2005.02.20. 19:03

Rendesen a pervesztes fél fizeti a költségeket, de a munakvállaló számára a per illetékmentes, így azt majd nem kell megfizeni a költségekből.

Bohóc # 2005.02.20. 14:19

A Bíróságon, egyértelmű munkaügyi perben első fokon elutasították a beadványom pedig 200%, hogy nekem kellene megnyerni.
Kérdésem, ha egyedül folytatom és másodfokon is elveszteném mert nincs aki segítsen (nincs rá pénzem, de nem jár kirendelt ügyvéd) ki fizeti meg a költségeket?
Ha Én, mennyit?