munkaidő alatti szünetek.


Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.27. 09:47

Józan parasztésszel is kikövetkeztethető, hogy a munkaközi szünet a beosztás szerinti napi munkaidőhöz igazodik, nem a részmunkaidő arányához. (Különben a 8 órát meghaladó munkaidőre vonatkozó szabályok nem lennének értelmezhetőek, hiszen "félállás" van, de "másfélállás" nincs.)

Snoopenz # 2015.05.27. 08:25

Sziasztok!

Kedves hozzáértők! Munkaközi szünettel kapcsolatos kérdésem lenne hozzátok...
Eddig normál munkaidőben dolgoztam (heti 40 óra), ami a munkaközi szünettel úgy nézett ki, hogy 08-16:30-ig.
Most 4 órás munkarendben dolgozok, de nem napi 4 órában, hanem egyik héten 2x8 órát másikon 3x8 órát stb.
Kérdésem az lenne, hogy a kötelező munkaközi szünet hogy alakul ebben az esetben? Úgy tudom legalább 6 órás munkavégzés mellet kötelező a 20 perc, ergo 4 órásra nem kell munkaközi szünet. De én ugye egyszerre 8 órát dolgozom...de egy hónapra vetítve pl. nem 164-et hanem 82-t..

köszönöm a válaszokat

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.06. 20:13

Efi, szerinted ez a szöveg mikor volt hatályban?

efi99 # 2015.05.06. 19:38

Az 1 órás szüneteknek főleg az az oka, elsősorban a szolgáltatásban, eladóknál, hogy meg lehessen nyújtani a nyitvatartást. Egy tömi a majmot (10 percig, 50-ig malmozik, 2x nyer is maga ellen) a másik 2 meg lapátolja a GDP-t, aztán cserélnek. 3 fő esetében már 2 órát rá tud húzatni velük így a tulaj, (aki persze meg leginkább éppen megfordítva, a szünetek közti munkát favorizálja 1 órában a saját esetében, akkor is jobbára a pénzt számolja, meg cseszegeti a jónépet, de ez már egy másik történet)

efi99 # 2015.05.06. 18:19

A régi MT-ben volt egy ilyen:
"olyan munkakörben, ahol az étkezés munkaidőn belül is biztosítható, a munkaközi szünetet a munkaidőn belül kell kiadni."
Bármit is jelentsen ez - mert értelme az nem sok van - ez volt a szövegezésben a legfőbb különbség és mióta ez kikerült (néhány éve), azóta szaporodott el ez a nem számítjuk inkább bele gyakorlat.
Eddig legalább kamuzhattuk azt, hogy de én a monitor előtt is be tudom tolni a 2 szendvicsemet, mert most a munkáltató nekem ugyanúgy kicsenget adott esetben akár 60 perc szünetet, hogy abból 50 percet már nem is tudok mit kezdeni magammal.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.06. 17:48

Ezt nem 3-4 éve találták ki. Ez már a régi Mt.-ben is így volt.

efi99 # 2015.05.06. 17:24

Az nem 9 óra munkavégzés, csak 8 és fél, mert fél óra a kaja (mióta valami idióta kitalálta 3-4 éve és törvénybe foglalta, hogy ez nem fér bele a munkaidőbe, csak a pisi-kaki, mosogatás, pletyózás, facebook, kávé, postára kilógás).
Így hé-csü 8 és fél órát dolgoztok, pé meg 6-ot, ami össz pont 40.
Amúgy 20 percnél hosszabb csak akkor lehet (max 60), ha ebben megegyeztetek, vagy KSZ-ben van több. És mivel nem a munkaidő része, igen úgymond be kell dolgozni (mint az esetetek is mutatja), vagyis a nap végén annyit rá kell húzni. Jogosult 1 részletben is kiadni.

berkenye01 # 2015.05.05. 17:27

Üdvözletem.
jelenlegi munkahelyemen 7-16 ig tart a munkaidőm.Pénteken 7-13.30-ig.A munkaidő alatti szünetet egyszer adják ki 12 órakor,ami fél órás.
Kérdésem az lenne,hogy 9 óra munkavégzés alatt szabályos a napi 1 szünet,amit le is dolgoztatnak velünk?