közalkalmazott szabadsága


Lyonee # 2015.09.02. 18:14

Kérdezd meg a munkáltatódat, hogy milyen jogszabály alapján nem jár neked a pótszabadság?
A Kjt. végrehajtási rendelete biztosan tartalmazza, hogy a 25 napból mire lehet 15 napot visszatartani. Nem hiszem, hogy már most tudja a főnököd, hogy majd 2016-ban szükség lesz annak a 15 napnak az arányos részére.
"(3)232 A bölcsődékben, a nevelési-oktatási és a pedagógiai szakszolgálati intézményekben, a felsőfokú oktatás keretében, valamint az egészségügyi ágazatban a nevelő, nevelő-oktató, oktató munkát, pedagógiai szakszolgálati tevékenységet végző közalkalmazottakat évi huszonöt munkanap pótszabadság illeti meg, amelyből legfeljebb tizenöt munkanapot a munkáltató nevelő, nevelő-oktató, oktató, illetőleg a neveléssel, oktatással, pedagógiai szakszolgálati tevékenységgel összefüggő munkára igénybe vehet. Az oktatással és neveléssel kapcsolatos munkák körét végrehajtási rendelet állapítja meg."

halloween1973 # 2015.09.02. 16:40

Nekem meg nem mindegy, hogy kapok-e +1 havi bért (ami ugye mint tudjuk minimálbér a szociális szférában), vagy nem számolhatok vele.

halloween1973 # 2015.09.02. 16:38

nem sajnos.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.02. 16:37

A munkáltató nem tudja?

halloween1973 # 2015.09.02. 16:36

Tisztelt Szakértő!
A következő kérdésem lenne: hány nap szabadság jár nekem, amit kivehetek munkába állásom előtt.
Adatok:
bölcsődei kisgyermeknevelőként, közalkalmazottként E kategóriában 21 nap alapszabadságom, 25 nap pótszabadságom, 7 nap gyermekek utáni pótszabadságom van (három 16 év alatti kisgyermekem után) egy évre, vagyis összesen 53 nap.
A 2015.évre kivettem az összes szabadságomat.
2015.szeptember 14-től CSED-en leszek (ezen a napon szülök), 24 hétig, utána megyek GYED-re. Munkába 2016.szeptember 01-től fogok visszaállni. Kérdésem, hogy hány nap szabadsággal számolhatunk, mennyi nap jár nekem, mert felmerült a munkáltató részéről, hogy csak az alapszabadság jár nekem, a 25 napos pótszabadság nem jár.
Köszönöm előre is korrekt válaszát, esetleges hivatkozását a jogszabályokra.
Üdvözlettel: halloween1973