Munkaügyi per perköltsége


drbjozsef # 2017.02.21. 11:32

Az alperesnek kell fizetni, csak tudja kit perelt.

Amíg nincs se munkája, se vagyona, addig a gyakorlatban értelemszerűen nem tudják végrehajtani. Félreteszik, pár évente megpróbálják felkutatni a jövedelmét és a vagyonát, ha később lesz, akkor abból majd végrehajtják, csak akkor már 5-10x annyit, a költségek és kamatok miatt.

kemenczei # 2017.02.21. 09:26

Kaptam egy ítéletet a kaposvári Munkaügyi Bíróságtól, amiben 10.000 ezer forint megfizetésére köteleznek a kaposvári munkaügyi központ jogi tanácsadója részére, azonban az elutasító ítéletben nincs benne semmilyen számlaszám, nem kaptam csekket meg semmit.

Konkrétan ez van az ítéletben: "A bíróság kötelezi a felperest, hogy 15 (tizenöt) napon belül fizessen meg az alperesnek 10.000,-, azaz tízezer forint perköltséget.
A feljegyzett 30.000,-, azaz harmincezer forint eljárási illetéket a Magyar Állam viseli."

Viszont nincs munkám, pont a kaposvári munkaügyi központ vont meg tőlem minden korábbi ellátást, nincs vagyonom, nincs semmi megélhetésem, így Én nem tudom kifizetni a rám kirótt 10 ezer forintot, ilyenkor mi van?
Be tudják-e hajtani, ha nincs munkám, ha nincs vagyonom?

Köszönöm szíves válaszukat.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.01. 20:45

A munkavállaló számára a munkaügyi per minimum költségfeljegyzéses, de általában költségmentes is.

lajcsó # 2016.06.01. 20:28

"a keresetünk papíron bruttó 130000Ft."
Ettől biztosan magasabb lesz az összköltség.

Lewis1 # 2016.06.01. 16:16

Üdv
Tudna valaki információt adni hogy egy munkaügyi per a munkavállalónak mennyibe kerül ha az ügy a fellebbezések miatt a legfelsőbb bíróságig elmegy ? Mind az ügyvédi díj mind a perköltség érdekelne.Csak egy megközelítő összeg is elég.
3 munkavállaló pereli a munkáltatót.
Össze vonható e a per hogy ne külön külön kelljen perelni egy azon indok miatt?
Valamint a keresetünk papíron bruttó 130000Ft.