Pihenöidö vs. utazási idö többmüszakos munkarendben?


atttillla # 2016.09.29. 07:16

Te szerintem nem vagy normális :D

"Havi szinten ugyanannyit pihennek. És azt elfelejted, hogy ha röviden - másnap reggelre, vagy estére - jön vissza a műszakos, akkor az egyben azt is jelenti, hogy olyan is lesz, amikor csak 3-4-5 nap múlva kell jönnie."

Miért is lenne????
Délöttben jövök hétfön kedden - szerda délután - csütörtök és péntek délelött. ( a hétvége állandó)

Hiába kellett szerdán délutánra jönni, akkor is csak 5-ig tudtam aludni, mert hozzá szoktam hétfön és kedden akoránkeléshez.
Szerdán éjfélkor alszom el kb. (mert 23 órára érek haza)
alszok 4 órát és kelhetek fel mehetek délelöttre. Ìgy csütörtökön olyan vagyok mint egy zombi.

Ezt engedi ez a rohadt törvény? Hát dolgozzon így az aki ezt megszavazta.

efi99 # 2016.09.28. 20:11

Havi szinten ugyanannyit pihennek. És azt elfelejted, hogy ha röviden - másnap reggelre, vagy estére - jön vissza a műszakos, akkor az egyben azt is jelenti, hogy olyan is lesz, amikor csak 3-4-5 nap múlva kell jönnie, itt meg többet pihen szabi nélkül egy 8 órásnál. Meg azt is, hogy ha 12 órás, kevesebbet utazik 50%-kal.
A 8 órásnak is elő lehetett volna írni egyébként 8 óra pihenőidőt, de minek? Azért legkésőbb este 8-kor még túlóra után is mindenki hazakeveredik, de már az sem a munkaidő vége ugyebár (hanem az mondjuk este 6), másnap hajnali 2-kor viszont még nem lesz aki beengedje az irodaházba.

atttillla # 2016.09.28. 06:40

Sziasztok!

Napi pihenőidő

A munkavállaló részére a napi munkájának befejezése és a következő napi munkakezdés között legalább tizenegy óra egybefüggő pihenőidőt (napi pihenőidő) kell biztosítani. Ettől eltérően, legalább nyolc óra napi pihenőidőt kell biztosítani

  • az osztott munkaidőben,
  • a megszakítás nélküli,
  • a több műszakos,
  • az idényjellegű tevékenység keretében, valamint
  • a készenléti jellegű munkakörben foglalkoztatott munkavállaló

esetében.

Lényeges, hogy ha a munkavállaló a készenlét időtartama alatt munkát nem végzett, úgy a készenlétet követően nem illeti meg pihenőidő.

De ez is olyan dolog, hogy mivan??????
Aki normálisan dolgozik, annak 11 óra.
Aki müszakozik annak meg csak 8?

Nem épp a müszakozónak kéne több pihenöidöt adni?

Ebbe a 8 órába is beletartozik az utazási idö?
(Csakmert 3 órát utazik az ember odavissza az már csak 5 óra pihenés..)

Aki tud, az légyszi jogszabállyal együtt írjon már, mert úgy lenyomozható az állítása.

Köszi!