Éjszakai pótlék?


kispali2 # 2005.06.21. 10:21

Munkaközi szünet kiadása ha munkaidő elején nem szabályos, úgy ... mennyi a szükséges minimális munkaidő, ami után az már ~szabályosan kiadható?
(azért kélrdem, mert pl. építőiparban reggel fél órányi munkaidő utáni 'reggeliszünettel' lehet találkozni, és ... kérdés van-é ennek szabályozott (ésszerű) minimális ideje)

kispali2 # 2005.06.21. 10:21

Munkaközi szünet kiadása ha munkaidő elején nem szabályos, úgy ... mennyi a szükséges minimális munkaidő, ami után az már ~szabályosan kiadható?
(azért kélrdem, mert pl. építőiparban reggel fél órányi munkaidő utáni 'reggeliszünettel' lehet találkozni, és ... kérdés van-é ennek szabályozott (ésszerű) minimális ideje)

the big cat # 2005.06.21. 10:02

Munkaközi szünetként nem velehti figyelembe, tekintve, hogy annak kiadására a munakidő elején és végén nincs mód.

Lacibácsi # 2005.06.20. 15:02

Tisztelt Krisztina!
Szerintem nem jár a 20 percre a pótlék, mert azt a munkáltató az órakeretnél mint étkezési időt veszi figyelembe.
Nem vagyok jogvégzett személy, csak mivel munkáltatóm egy nagy pernahajder társulás. Kénytelen voltam az éjszakai folyamatos munkarend területén kellő tapasztalatra szerttenni. Ez természetesen fájópont a részükre!
Tisztelettel!

the big cat # 2005.05.05. 11:48

Igen, de az egyműszakos munakrendhez tartozó éjszakai pótlékot kell adni, ami 15%.

F. Krisztina # 2005.05.05. 09:00

Ha 5:40-től 14:15-ig tart a munkadiő, akkor a 20 percre kell éjszakai bérpótlékot adni egyműszakos munkarendnél?