Előrehozott öregségi nyugdíj


Korall54 # 2013.01.16. 20:02

nadrienna

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

Ez a törvény linkje. Nyisd meg, görgess a 2.sz. mellékletre, ott találod a szolgálati évekhez rendelt százalékokat.

(Nem tudom, ezt kerested-e.)


Üdv: Korall (53-as nö)

nadrienna # 2013.01.16. 19:30

Kedves Fórumozók!
valaki néhányhéttel ezelőtt feltette a nyugdíjszámítás táblázatát.Kerestem, de most nem találtam. Feltenné mégegyszer. Előre is köszönöm.

szafika # 2013.01.16. 14:45

Patyolat , sajnos csak 63 éves korodba , már nincsen előrehozott nyugdíj . A korhatár előttit se tudta igénybe venni az 52-eseknél se mindenki .

patyolat # 2013.01.16. 14:28

Kedves Fórum!

Azt szeretném megtudni, hogy 1953-ban született férfi több, mint 42 év munkaviszonnyal mikor és milyen formában mehet nyudíjba legkorábban?! Ellentétes információkat hallani erről. (Nem a veszélyeztetett munkakörűek kedvezménye vonatkozik rá.)

fagyongy55 # 2013.01.16. 14:18

A nők 40 évesének eltörlése szerintem egy vak lárma mivel benne van az alkotmányba, és megváltoztatásához 2/3 kell

sitimaci # 2013.01.16. 09:06
Kedves hettigful!!!-
  • Én ezt értem,de ...!!!---Sajnálom,hogy nem tudtunk segíteni!!!---Üdv.-Pisti-maci
hettigful # 2013.01.16. 08:59

sitimaci!

Köszönöm, hogy figyelemre méltattál de az ember mindenbe belekapaszkodik mikor bajba van.

hettigful # 2013.01.16. 08:54

Veci!

Nagyon köszönöm a válaszod és tudomásul veszem, hogy nincs esélyem. Várom a fellebbezés mit fog eredményezni.

sitimaci # 2013.01.16. 08:50
Szia szafika
  • /Csak nem az a Simonovics???/---Na erről írtam,pedig komolyan nem vagyok "Fidesz őrült",de az hogy a baloldal is 2/3-ot akar,/mert ezt mondták/,bizony ennek a az elvételét is megteheti és még sok minden mást is megváltoztatna!Ez őrület ami itt folyik!--A NŐKTŐL meg nem kel irigyelni,főleg ha ledolgoztak sok évtizedet keményen már!-Igaz???--A másik:--Sok nyugdíjas írja-mondja,hogy így a nyugdíj és ellátás emelés,meg úgy,nem lehet minket megvenni kilóra, na még csak az kéne,szavazatot akarnak csak szerezni,mi az hogy az év végén is adnak,stb.!!!-Mindegyik párt ezt,vagy hasonlókat csinál választások előtt!---Én azt írtam és mondtam erre máshol akik ezekkel jöttek,hogy::---Semmi gond,ahogyan megérkezik a mindenkori nyugdíjemelés és majd év végén az a "valami",pénz vagy utalvány,azonnal KÜLDJÉK VISSZA ÉS NE FOGADJÁK EL.MERT EZT A FIDESZ KÜLDTE!!!--EZ ÍGY KORREKT ÉS TISZTESSÉGES,EBBEN AZ ESETBEN!---Én hülye lennék visszaküldeni,de ha Februárban a DK.-Bajnai-vagy az MSZP.-küldeni "valamilyen kis lóvét-segélyt",azt sem küldeném vissza.megköszönném és már lenne is helye!---Az hogy kire fogok szavazni,úgy sem ez fogja eldönteni!!!---A közértben,vagy a Gázműveknél-Elmű.-nél sem kérdezik meg,hogy kitől kaptam a pénzt!--De ha már elfogadta és elfogja fogadni máskor is a nyugdíjemelést,akkor legalább ne beszéljen "félre",örüljön annak,hogy kapott egy kis emelést!!!Azután szavazzon az MSZP.-Jobbikra-DK.-ra vagy akire akar-Igaz?---Üdv.
szafika # 2013.01.16. 08:19

Sitimaci , sok emberkének csípi a szemét a 40 éves akciós , többek között egy simonovics nevű is arról hablatyolt , h vissza kell vonni ! a 25 éves kedvezménnyel nyd-ba menőknek vissza kell adni azt a lehetőséget , ő úgy van vele , h 66 éves és még mindíg dolgozik ! dolgozik ?! ..... legalább is hetet-havat összehord !!! pl, h a 40 éves akcióst igénybevevők miatt ?! összeomlik a magyar gazdaság !!!! hát nem igazán ettől ! a nyd-ban lévő nők kb 10 %-a rendelkezik ilyen hosszú szolgálati idővel , akkor , mi javítjuk a statisztikájukat ! Aki 40 évig keccsölt , nem fogja másik 30-40 évig élvezni a nyd-at , mint elég sokam ma ! legalább is elég kevesen lesznek , akiknek ez sikerül !!!!

sitimaci # 2013.01.16. 07:54
--
  • Persze beadni a papírokat-megpróbálni a nyugdíjba menetelt, meglehet,ilyen-olyan címen!--Nincs semmi szükség a Fórumra és a sok "beírogató",ilyen -olyan tanácsaira sem!---Ott van az ONYF. honlapja,vagy be kel menni és ki kel tölteni a papírt,le kel adni, és "már intézik is" a nyugdíjba menetelt!!!--Vagy a munkahellyel intéztetni!---Úgy van ahogyan 'Veci írja,majd az "aljára" odaírják a "véleményüket"!--Egy próbát megér,miért is ne!!!--Üdv.
sitimaci # 2013.01.16. 07:43
    • Kedves hettigful!!!------Egy "hír" ami egy nagy marhaság,éppen úgy,mint a -NŐK 40-évesének az eltörlése-/mert ez is felröppent egy másik Fórumon!!/,nem tudom hogy Te, ezt hol a fenébe láttad,vagy olvastad az Előrehozottról!!!???---Mert én sehol,de ellenben az igaz,hogy:-----A KORMÁNY 2014.DECEMBER.31-IG MEGHOSZABITOTTA A KORKEDVEZMÉNY SZERZÉSÉT!--EZ UTÁN FOGJÁK ÚJRA ÁTVIZSGÁLNI EZT A LEHETŐSÉGET,ADDIGRA KIDOLGOZZÁK AZ ÚJ MUNKAKÖRÖKET,AMIKRE EZ VONATKOZHAT!!!!---A Nők '40-éveséről egy büdös szó nincs,ugyan úgy mint az Előrehozott meghoszabitásáról,már csak azért sem,mert azt már ELTÖRÖLTÉK !!!!!!!!---De ha nem a FIDESZ.lesz 2014.-ben a kormányon, akkor az nincs kicsukva,hogy megszüntetik a '40-évest,de az Előrehozottat nem fogják visszahozni!--"Csak Úgy"!!!!--Főleg ha az új kormánynak is,2/3-da lesz!!!!!!!!!!!!---/Én nem vagyok egy pártnak a híve sem,de ennek a '40-évesnek valóban örülök,ez egy jó dolog!-Idáig 90-ezer Nő vette igénybe!!!--Jó pihenést nekik!!!---Üdv.----LÁTJÁTOK?-EZ A SOK "hallottam-olvastam-mondták" szerű olvasgatások és a törvénye-módosítások nem figyelése akadályoznak meg sok embert abban,hogy a nyugdíjazási ügyintézésüket, időben és szakszerűen meglépjék!!!----Igaza van 'Vecinek!!!---ÉS HA MÉG 'VECINEK SEM HISZTEK,AKKOR NINCS MIRŐL ÍRNI!!!!!!----
szafika # 2013.01.15. 21:37

pejan , Veci rengeteg embernek segített , h sikerüljön a nyd-ba menetel , ha nem hiszel neki , még a legegyszerűbb , ha érdeklődik a nyufinál telefonon aki szeretne nyd-ba menni , mielőtt valami olyan lépésre szánná el magát amitől kilátástalan helyzetbe kerül .

Veci # 2013.01.15. 21:05

hettigful
Amit meghosszabbítottak az a korkedvezmény és nem az előrehozott nyugdíj.
http://www.hirado.hu/…orokrol.aspx

pejan
Valóban nem kell nekem hinni, majd a határozatban m,indent közölnek. Te tudod nagyon jól, hogy mennyire nyomon követtük a változást. Mindenki saját maga győződjön meg a valós helyzetről. De az biztos, hogy nincs előrehozott nyugdíjra lehetőség 2012-től.


Üdvözlettel Veci

pejan # 2013.01.15. 20:54

T. Fórumozók!
Nem muszáj elhinni Vecinek vagy másnak, hogy nincs lehetőség előrehozott nyugdíjra, bár ő már végigcsinált egy ilyen sorozatot. A puding próbája az evés: be kell adni a Nyugdíjintézetnek legalább egy időbeszámítási kérelmet (vagy rögtön a nyugdíjigénylést, bár ahhoz meg kell szüntetni a munkahelyet, ha van), és ők a válaszban egy hónapon belül tételesen le fogják írni, hogy az illető mikor, mire vált vagy válik jogosulttá. Ahhoz lehet igazodni.
A mostanában megszaporodó kérdések egyébként azt jelzik, hogy egy újabb évjárat jön rá arra, hogy kiszúrtak velük (is).

hettigful # 2013.01.15. 19:06

Én azt hallottam, hogy az előre hozott nyugdíj lehetőségét meghosszabbították 2014-ig ezt ki tudja?

Veci # 2013.01.15. 17:01

Szerintem mégha ment volna is (az okirathamisítás-féle), akkor már abból is kicsúszott, mert dec. 19-én töltötte be a 60,5 évet.


Üdvözlettel Veci

szafika # 2013.01.15. 16:10

Kár, h nem jelentkezett legalább tavaly ősszel , v a tél kezdetekor legalább , hátha ....

fagyongy55 # 2013.01.15. 15:16

Veci ha Gézabá visszapapíroz a munkáltatóval akkor sem?

Veci # 2013.01.15. 11:30

Gézabá
Neked azért nincs már meg a lehetőséged, mert szerintem nem volt megállapodásod, hogy elmégy korhatár előtti ellátásra:

Az 1952-ben született férfi jogosult-e 2012-ben korhatár előtti ellátásra?
Igen, akkor ha a biztosítással járó jogviszonyának megszüntetéséhez szükséges egyoldalú jognyilatkozatot (felmondás, felmentés) 2012. január 1-jét megelőzően a másik féllel írásban közölték, vagy közös megegyezésen alapuló megállapodást 2012. január 1-jét megelőzően írásban megkötötték,

feltéve, hogy a biztosítással járó jogviszony megszűnését követő nap 2012. évben van, és a jogosult a biztosítással járó jogviszony megszűnését követő napon a 2011. december 31-én hatályos szabályok szerint korhatár előtti nyugellátásra (előrehozott, csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíj, bányásznyugdíj, korengedményes nyugdíj, művésznyugdíj) jogosult lett volna, rendelkezik legalább 37 év szolgálati idővel és a 60. életévét követő 183 napot legkésőbb 2012. december 30-án betölti.

További feltétel, hogy a korhatár előtti ellátás kezdő napjáig az öregségi nyugdíjkorhatárt nem töltötte be, a korhatár előtti ellátás kezdő napján biztosítással járó jogviszonyban nem áll, átmeneti bányászjáradékra vagy balett művészeti életjáradékra nem jogosult, és a korhatár előtti ellátás kezdő napján rendszeres pénzellátásban nem részesül.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2013.01.15. 11:09

taffyka
Már 2012 január 1-től nincs előrehozott nyugdíj. Amit tegnapi válaszodban kiemeltél, az a zárójelen belüli szövegrész, a zárójelen kívüli részt is értelmezzed, mert ott van a lényeg.

A 2011. évi CLXVII. törvény értelmében korhatár előtti öregségi nyugdíj (előrehozott, csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíj, korkedvezményes nyugdíj, bányásznyugdíj, korengedményes nyugdíj, ún. művésznyugdíj, a polgármestereknek, az Európai Parlamenti és országgyűlési képviselőknek külön szabályok alapján megállapított öregségi nyugdíj) 2011. december 31-ét követő kezdő naptól nem állapítható meg.

Valamit elhihetsz a beírásomból, mert ennek a törvénynek az alakulását napra pontosan követtük és értelmeztük mi régi fórumozók.


Üdvözlettel Veci

sitimaci # 2013.01.15. 06:28
    • Kedves Veci!!!---Köszönöm,hogy megint TUDATOSÍTOTTAD ezt,mert sokan még mindig nem tudják!--Ez a kiinduló alapja mindennek!!!---Üdv.
Gézabá # 2013.01.15. 06:26

Köszönöm Kedves Veci !

Veci # 2013.01.14. 22:15

taffyka
2012-től nincs előrehozott nyugdíj. Itt a ma még hatályos tv. a 18.§:
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…


Üdvözlettel Veci

Veci # 2013.01.14. 22:12

Gézabá
Csak 62,5 évesen tudsz nyugdíjba menni. Előttetek lehúzták a rolót a 2/3-os gombnyomogatók.


Üdvözlettel Veci