Előrehozott öregségi nyugdíj


lajoserdely@gmail.com # 2013.01.23. 17:17

Feleségem nyugdíjazását elutasították 2oo9 ben,amit a Román- Magyar socpol egyezmény alapján igényelt,mivel nem jelent meg az első tárgyaláson,mivel anyosomat éppen akkor temettük.A per felújítását kértük de nem vették figyelembe a kérést, pedig mellékeltük az igazolást is.Szíveskedjenek közölni,joga van a fent emlitett egyezmény alapján,ha akkor jogos volt az akkori követelmények szertint,vagy már elévült.Jelenleg a román nyugdijból él Budapesten,mint letelepedett magyar állampolgár.Köszönjük szívességüket.

agi40 # 2013.01.23. 17:08

Szervusztok!

Van egy ffi ismerősöm,akinek a helyi nyd.folyósítónál azt a tájékoztatást adták,hogy miután ő 1953-ban született,2014-ben elmehet előrehozottba/már most 44 év munkaviszonya van/.TEhát 61 évesen!
Tudtok ti erről,van valakinek erről információja,van még valami könnyítés egyáltalán az 1953-ban születetteknek?

Köszönöm,ha válaszoltok.

szafika # 2013.01.23. 13:17

Zegi , sajnos csak a 40 éves jogosultsági idővel fogsz tudni elmenni előbb , mint 65 éves korod , annak a 40 évnek mindnek munkával töltött időnek kell lenni , abba beleszámít majd a betegállományban töltött idő , de iskola nem .

fagyongy55 # 2013.01.23. 12:40

Szerintem hamarosan megkapod ,megkaptad már a januárit mert ha nem akkor egyszerre kapod, vagy a következővel amivel küldenek egy elszámolást az eddig kapottról és a különbözetről.

zegi # 2013.01.23. 12:35

1958.11.09-én született nő vagyok.1977.június 18-óta
folyamatosan dolgozom.Gyermekem nincs,GYES,GYED vagy a konkrét munkavégzésben semmilyen megszakítás nem volt. Kb. 60 napot voltam táppénzen az elmult 35 évben.Nem vagyok közalkalmazott.
Kérdezem, hogy a jelenleg hatályos jogszabályok értelmében mi az a legkorábbi időpont, amikor bármilyen
nyugdíjba vonulhatok.

m.n.zs. # 2013.01.23. 12:00

Tisztelt Fórumozók!
Rég voltam itt, de közben néha tájékozódtam, sok jó tanácsot, véleményt olvastam. Szóval ez egy nagyon jó oldal, ezután is fogom olvasni, és másnak ajánlani !
Kérdésem van : Nyugdíj előtti ellátásra vagyok jogosult, az ügyintézésem kicsi zökkenőkkel, de teljesen rendben ment. Megállapítottak előleget, szépen kaptam is, semmi gond nem volt. Most kaptam meg a határozatot a végleges összegről. (Várakozáson felüli, nagyon örülök). Kérdésem hogy innentől kezdve szerintetek mikor várható annak az összegnek a kifizetése ami a végleges összeg és az előleg különbsége ?Látom hogy 15 napos fellebbezési idő szerepel benne. Szerintetek majd csak azután utalják, vagy elképzelhető hogy 10 napon belül várható. Mivel elég sok ez az összeg (legalább is nekem )kicsit türelmetlenül várom. Üdvözlettel, szép napot kívánok mindenkinek

ecilammin # 2013.01.23. 08:35

"sitimaci"!
Köszönöm szépen a tájékoztatást.Azért vagyok lemaradva,mert ahol a nyugdíjról olvashatok,a részletezésért elő kellene fizetni,és ennek a pénzcsalásnak én ellenállok.
Majd csak lesz valahogy.
Szép napot.

sitimaci # 2013.01.22. 14:17
    • ecilammin!!!---Látod,már megint nem világos mert azt írod,hogy:-----"már nyugdíjas vagyok,csak még az értékbecslés hátra van.
Egyébként 44 év és 9 hónap szolgálati időm van,csak az a kérdés,hogy ezt a ONYP el is ismeri e?"---
  • HA MÁR NYUGDÍJAS VAGY AKKOR MIT KEL ELISMERNI???--HA NYUGDÍJAS VAGY AKKOR GONDOLOM,HOGY A 44-ÉV ÉS 9-HÓNAPOT LEIGAZOLTÁK?--VAGY MÉG NEM KAPTÁL SEMMI PAPÍRT,TEHÁT MÉG NEM TUDSZ SEMMIT,ÍGY MÉG NEM VAGY NYUGDÍJAS SEM,CSAK LEGFELJEBB "VÁROMÁNYOS"!!!---DE NYUGDÍJAS CSAK AKKORTÓL LESZ VALAKI,HA A HATÁROZATOT MEGKAPTA,AMIBEN AZ ONYF. ELISMERTE HOGY NYUGDÍJASSÁ NYILVÁNÍTOTT ÉS A HOZZÁ TARTOZÓ DOKUMENTUMOKAT MEGKÜLDTE!----Na mind egy!--Üdv.
ecilammin # 2013.01.22. 13:08

"sitimaci"és "előrehozott jelölt"!

Bocsánat a felháborodásomért,de a válaszok későn érkeztek,mert már nyugdíjas vagyok,csak még az értékbecslés hátra van.
Egyébként 44 év és 9 hónap szolgálati időm van,csak az a kérdés,hogy ezt a ONYP el is ismeri e?

sitimaci # 2013.01.22. 05:04
--
  • kEDVES ecilammin!!!----2013.01.03. 12:19,Ezt írtam válaszban!!!!!!----NézZÉL utána és meglátod!!!-----MOST IS CSAK AZT TUDOM ÍRNI,TELEFONÁLJ,ÍRJÁL NEKIK,DE JOBB HA SZEMÉLYESEN ÉRDEKLŐDSZ!!!-----kÖSZI A HOZZÁSZÓLÁST!--ÜDV.
Veci # 2013.01.21. 15:13

ecilammin
Mi ez a negatív megszólalás? A fórumtagok nem minden esetben jogvégzett szakemberek, ezért fordulhat elő, hogy nem kapsz kellő jogi választ.
Bár visszanézve a beírásokat, olvasom a kérdésed (nem tudom, hogy korábban volt-e másik kérdésed) 2013.01.03. 12:13, az alábbi helyen: http://www.jogiforum.hu/…52.347.0.1.1 (és nem itt):
Az a gondom,hogy a debreceni ONYP ügyintézőjével nem tudok sem tel.onon,sem e-mailban sem személyesen konzultálni. Egyszer magán számról este felhívott,de azóta semmi.
Ugyanis 2011.12.15 én nyilatkozta,hogy 2012.08.17 én betöltöm a 60.életévemet és szeretnék nyugdíjba vonulni. Ez 2012.12.28.napjával megtörtént és az ügyintézés itt megszakadt,pedig minden papír el lett juttatva az ONYP hez.
Milyen elbírálásra számíthatok,ha lesz elbírálás?

Ha ebbe a topicba írtál volna, vagy a Korhatár előtti ellátás 2012 - től topicba, már sok mindent tudhattál volna a nem jogvégzett, de segíteni akaró fórumozó társaktól. Anno én nyitottam a topic-ot, mivel az előrehozott nyugdíj lehetősége 2012.01.01-től megszűnt, és a kérdések már arra vonatkoztak.

NOS 2011-ben még az volt a törvényben, hogy (feltételezem férfiként érdeklődsz) 42 év szolgálati idő esetén 60 évesen el lehetett menni előrehozott nyugdíjba. DE 2011. december végén már tudott volt, hogy ez megváltozik, aszerint, ahogy előrehozott jelölt és mások többször itt idézték.

ITT is olvashatod a törvényi rendelkezést:
http://jogszabalykereso.mhk.hu/…/njt_doc.cgi?…

Egyébként kérlek, hogy ilyen kifejezést ne használj, mert nem a fórumozók az okai a törvényi változásoknak, abban a 2/3-ot marasztald el. Annyi tiszteletet megérdemel itt minden segíteni szándékozó, hogy ne ilyen stílusban közeledj hozzánk. Anno 2011-ben mi itt nagyon sokan nyomon követtük, hogyan húzzák le előttünk a rolót.


Üdvözlettel Veci

ecilammin # 2013.01.21. 14:33

Mi a szar ez a fórum,ha nincs értelmes értékelhető válasz?

oz-oz # 2013.01.20. 09:44

Korall54, előrehozott jelölt:

Köszönöm szépen a válaszotokat!

Egyesek idétlen beleszólásain túlteszem magam.

Üdv oz-oz (53-as férfi)

Korall54 # 2013.01.20. 09:33

előrehozott jelölt

Én is mondtam már ezt magamnak, de néha mégis hozzászólok.


Üdv: Korall (53-as nö)

Korall54 # 2013.01.20. 09:29

oz-oz
Az 53-as nőismerősöd akkor mehetne korhatár előtti ellátásra, ha 2012. dec.31-ig már megszerezte volna a 37 év szolg. időt. Azt írtad, hogy ez év aug-ban lesz meg neki, így ő sajnos csak 63 évesen mehet öregségi nyd-ba.
A nyd. kiszámításnál a szolg. idő szerinti % a mérvadó.
A törvény végén a 2. sz. mellékletben találod. (Ez a ma hatályos tv, nem tudni, hogy addigra változik-e.)

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…


Üdv: Korall (53-as nö)

Veci # 2013.01.19. 23:51

eszterann
Az 1954-ben született nőknek, már nem állapítanak meg korhatár előtti ellátást, de ha meglesz a 40 év jogosultsági ideje, akkor nyugdíjas lehet a 2011-től hatályos törvény szerint.


Üdvözlettel Veci

oz-oz # 2013.01.19. 21:34

Veci:

Egy nőismerősöm kérdezte.

nadrienna # 2013.01.19. 19:38

Kedves korall 54
KJöszönöm

eszterann # 2013.01.19. 19:04

Kedves Veci!

54-ben született nő akinek a munkaviszonya a főiskola elvégzése után,1975-ben kezdödött, (jelenleg a prémiumévek programban részmunkaidőben dolgozik), hány évesen lehet korhatár előtti ellátott, vagy nyugdíjas? A választ előre is köszönöm.

Veci # 2013.01.19. 17:47

oz-oz
Ez a lehetőség elúszott 2012-től, a kisfiú vagy. A te nyugdíjkorhatárod 63 év. A nők esetében van rá lehetőség, de Te milyen nyugdíj visszakapásról írsz? Ugyanúgy számolják az ellátást is, mint az öregségi nyugdíjat, a nők esetében ez nem csökkentett összegű.


Üdvözlettel Veci

juhlaci # 2013.01.19. 16:22

oz-oz! Te találós kérdést adtál fel Vecinek?

oz-oz # 2013.01.19. 15:56

Kedves Veci!

Egy ismerősöm 2013 augusztusában betölti a 37 év munkaviszonyt, (1953-ban született). Milyen feltételekkel mehet korhatár előtti ellátásba? Ha eléri az őrá vonatkozó nyugdíjkorhatárt, nyugdíjasként megkapja-e a rendes nyugdíjösszeget.
Válaszát megköszönöm.

fagyongy55 # 2013.01.19. 13:39

Gizella Gizella
http://www.versenykepesseg.eu/ Tőle kérjél tanácsot készséggel segít mindenkinek,Ha lehet akkor a határozatodat küld el neki be szkenelve vagy ahogy tudod, sőt még a szükséges felebbzést is megírja helyetted, ingyenes.

dtida # 2013.01.18. 14:57

Kedves Fórumozók!

Jó ideje nem voltam már aktív itt, ezért a napi történésekről nincs is tudomásom.
Egy ismerősöm hívta fel a figyelmemet, hogy korábban voltak a Szépkor Nyugdíj Kft-t érintő hozzászólások: ezzel kapcsolatban engedjetek meg néhány gondolatot.

Mindenekelőtt köszönöm az ügyfelek, és jószándékú hozzászólók véleményét, elismerő szavait.
Természetesen a kritikus hangoknak is örülök, az ő véleményük számára is "nyitva van" az e-mail fiókunk.

A legfontosabb hangsúlyozni, hogy nemzeti és nemzetközi ügyekben is naprakészek vagyunk, ennek megfelelően igyekszünk a honlapunkat is frissíteni.
Egyes vélemények szerint szavahihetőségünket már az is kétségbe vonja, hogy korengedményes... stb nyugdíjakról volt szó a felvezetőben, holott ilyen már nem is létezik.
Az gondolom sokatok számára egyértelmű, hogy ilyen ellátásokat bár már nem lehet megállapítani és a korábbiakat is átnevezték, azonban a mai napig vannak előrehozott, korkedvezményes nyugdíj megállapítások, ha azokat korhatár alattiaknak hívják is. :)
A rosszindulatú vagy félreértett kommentelőkkel szemben bízom benne még mindig többen vannak azok, akiknek segíteni tudtunk akár régóta húzódó, kacifántos ügyükben is.

A jövőben is mindenkinek segítünk, tanáccsal vagy konkrét eljárásssal vagy peres képviselettel; szolgáltatásaink bár díjkötelesek, azonban árainkat igyekeztük humánus szempontokat is figyelembe véve kialakítani, amely mellett munkánkért továbbra is pénzügyi garanciát vállalunk.
Részleteket itt találtok: szepkor-nyugdij.hu

Mindenkinek a legjobbakat, üdv.

gizella.gizella # 2013.01.16. 21:42

Sziasztok.
Tudna vki segíteni?
1954.ben születtem. 21,5 munkaviszonyom van. Jó ideje szoc.segélyen vok. Betegség által 2012ben rehabra benyújtottam a leszázalékolás kérést. Ma érkezett a papír,hogy 82%-ban beteg vagyok(kb megfogalmazás) de pénzre nem vagyok jogosult.
Mivel az 5év alatt nincs bedolgozva a 3évem. Kérdésem,h a nyugdíj előtti állaskeresési járadékra jogosult vagyok-e?
Tavaly azt mondták,hogy idén januar 2től leszek jogosult. 4,5évvel a nyugdíj előtt. De ugye nekem 21,5évem van bedolgozva. Mit tudok tenni? A szocsegely nagyon kevés,se leszázalékolás,se utazasi kedvezmény,semmi. A bizottság a betegseg miatt mégis 82% rokkantságot állapított meg. Pénz nelkul. Köszönöm előre is a valaszt. Ha kérhetném emailben a segítséget! Üdv. Gizella. Joéjt