ebédidő ledolgozása?


the big cat # 2005.06.23. 10:09

2001-ben változott utoljára.

utopia # 2005.06.23. 09:49

Az itteni dolgozók tudni vélik, hogy ez a közelmúltban változott, de én nem hallottam ilyenről.

Ha változna, az mindenképpen csak az MT változtatásával lehet, ugye?

Bocs hogy ennyit zaklatok mindenkit...

the big cat # 2005.06.20. 12:53

Kála, most látom csak, hogy miközben válaszoltam, te is küldtél egy választ. Szerencsére ugyanazt mondtuk:)

Kála # 2005.06.20. 12:15

Munka Törvénykönyve alapján.

utopia # 2005.06.20. 12:03

Köszi a válaszokat. Ez a Munka Törvénykönyve alapján van így, vagy más jogszabály is rendelkezik erről?

the big cat # 2005.06.20. 11:09

A törvény nem erről szól.

A törvény arról szól, hogy 6 órát meghaladó munakvégzés esetén minimum 20 perc munkaközi szünetet kell biztosítani. Ennél kevesebb nem lehet, több igen. A munaközi szünet ideje nem számít be a munkaidőbe a törvény szerint, ami azt jelenti, hogy vagy 8 óra 20 percet van egy nyolcórás a munkában, és ezzel teljesíti a 8 órás műszakot, vagy a többműszakos munkarendben a 8 óra munakhelyen való tartózkodás csak 7 óra 40 perc munakidőnek minősül, és az így összgyűlő 20 percek terhére lehet rendes munakvégzést elrendelni rendkívüli terhére, vagy kevesebbet fizetni.

Kála # 2005.06.20. 11:07

Szia!

A munkajogban olyan van, hogy a munkaközi szünetet (20 perc - általában ez az ebédidő) a munkáltató a munkaidőn belül biztosítja, vagy azon kívül.
Ez utóbbi eset, amikor " le kell dolgozni az ebédidőt" holott ez nem jelent ledolgozást, hiszen a munkáltató eleve a munkaidőn kívül biztosítja a 20 percet.

Az, hogy hogyan biztosítja a munkáltató az ebédidőt - a munkaidő keretein belül, vagy azon kívül csak az ő döntésén múlik (illetve nyilván meg lehet állapodni a munkavállalókkal, vagy a szakszervezetekkel is).

utopia # 2005.06.20. 10:27

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy vajon van-e olyan törvény arra, hogy az ebédidőt le kell-e dolgozni vagy nincs?

Előre is köszönöm a válaszokat.