végzettségre új fizetési kategória


Zorro456 # 2006.08.25. 14:51

A másik: a közigazgatásban hogyan lehet teljesítményt mérni? pld. a határozatot a bíróság megsemmisítette. Ez is a köztisztviselő rovására mehet? A gyakorlat is igazolja, ahány bíró annyiféle ítélet. Hát ez szép lesz!

Zorro456 # 2006.08.25. 14:48

T.Monalisa1! Most is pofára adják a jutalmat, de ha jobb seggnyaló,vagy besugó valaki az még többet kap! Éppen ezért a jelenlegi bebetonozott intézmények vezetőivel van a probléma.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.08.25. 13:00

Így, így. Hiszen ráadásul tipikusan olyan területről van szó, ahol a munkateljesítmény (minőségi és mennyiségi szempontból is) csak nehezen, erősen vitatott szempontok szerint mérhető. Ha egyáltalán.

monalisa1 # 2006.08.25. 12:53

Szerintem ott lesz majd a baj, hogy majd "pofára" megy a bérek emelése és az egyes juttatások megadása., Jucika tetszik a főnök úrnak tehát őt favorizálhatja majd, míg Kovácsné meg majd nem...

Kovács_Béla_Sándor # 2006.08.25. 12:19

És még hiszel a mesékben? ;)

Zorro456 # 2006.08.25. 12:17

nem több és nem kevesebb mint Te!

Kovács_Béla_Sándor # 2006.08.25. 10:34

Hány éves vagy, királyfi?

Zorro456 # 2006.08.25. 09:57

Nem ide tartozik, de megjegyezném, hogy én egyetértek a teljesítmény alapú bérezéssel, mert ezáltal kiesnének azok az emberek (hobbi dolgozók) akik a munkahelyüket rehabilitációs intézetnek tekintik!

monalisa1 # 2006.08.25. 09:46

A kormány tervezi a 13. havi bér és az egyes pótlékok megszüntetését, valamint új, teljesítményalapú közalkalmazotti bérrendszert kíván bevezetni. És 2 évre befagyasztanák a jelenlegi alapbéreket.
És megszűnne az is, hogy 3 évenként automatikus legyen a táblázati előrelépés.

porti # 2006.08.24. 20:11

Sziasztok!!!
Egy másik fórumon segítettek abban, hogy rátaláljak erre az oldalra és mindjárt hasonló ügyet is találtam mint az enyém. Ezért is fordulok hozzád segítségért!!!
Már több mint 10 éve iskolatitkárként dolgozom és most tanulni készülök. Felsőfokú szakképzésre – ifjúságsegítő - jelentkeztem és miközben a jelentkezési procedurát csináltam felmerült bennem a kétely, hogy rossz a besorolásom.
Érettségi bizonyítványt 1992-ben szereztem, mely szerint jegyzőkönyvvezető gyorsírói, gépírói, igazgatási ügyintéző képesítést szereztem. Úgy érzem ezt hasznosítom is. Azóta német nyelvvizsgát szereztem, melyre meg is kaptam a pótlékot nemzetiségi iskola lévén. ECDL vizsgát önszorgalomból tettem – nem OKJ – melyet részben támogattak, de nem kaptam érte semmit. A jelenlegi besorolásom D fizetési osztály. A végzettségem alapján helyes ez a besorolás?? A kérdés azért is fontos és sürgős, mert közeleg a beiratkozás az iskolába. Vajon már most járna az emelt bér vagy csak a felsőfokú képzettség megszerzése után?? És lehet egyáltalán egy több mint 10 éve meglévő fizetési osztályon változtatni??
Örülnék, ha minél több reagálást kapnék a témára!!

Lyonee # 2006.08.18. 20:50

Sodródó!
Irjál nyugodtan.

sodródó # 2006.08.18. 16:52

Lyonee!

Tudom, hogy ez egy nyilvános fórum, de írnék neked egy mailt, nem bánod?

Lyonee # 2006.08.18. 15:47

Sodrodó!
Nagyon elszomorítottak amit írtál. Az igazgatónak a törvény szerint kell eljárnia, mármint besorolnia, de ő úgy látszik a törvények fölött van. Nincs senki, aki segíteni tudna? Gazdasági vezető, szakszerrvezet, közalkalmazotti tanács? Te egy bizalmi munkakört töltesz be, ezt a kötelezőn kívűl a lehetőségekhez képest anyagilag is el szokták ismerni. Egy ilyen vezetőtől nem várhatsz teljesítmény szerinti díjazást. De legalább a tudást, amit megszereztél nem vehetik el tőled. Kitartás....

sodródó # 2006.08.17. 16:06

Sajnos nem hajlik a főnök a magasabb kategóriába sorolásra. Sőt! Úgy veszem észre szinte jobb, ha ezt abszolút nem is feszegetem, mert magamnak csinálok rosszat. Az élet más mint az elmélet. :(
Ebben az a röhej, hogy kevesebb a fizetésem mint némelyik hivatalsegédé. Persze elcsépelt a kérés, hogy ezért érdemes-e tanulni. Persze hogy érdemes, mert sokkal profibb lesz az ember tőle, de ez sajnos senkit nem érdekel. Most tervezik a közalkalmazottak teljesítményalapú bérezését, ami talán gyógyír lehetne egy-két dologra, de ha ez is a rugalmatlan vezetőn múlik, akkor nekem mint egyénnek TELJESEN MINDEGY! És hiába vannak jogaim, ha egyszer féltem a munkahelyem és inkább befogom a szám, mert tudom milyen munka/pénz/önbecsülés nélkül élni. Mai magyar valóság....

sodródó # 2006.07.28. 14:20

Lyonee!

Tájékoztatni foglak, és köszi az infókat.
Minden jót Neked is!

Lyonee # 2006.07.28. 13:53

Sodródó!
Szívesen, nincs mit. Tulajdonképpen mivel nincs elő írva semmilyen szakképzettség nincs is szükség a főnököd elismerésére. A további szakképzettségek figyelembe vételénél és a pedagógusok besorolásánál már igen, mert ott minden szabályozva van. A fejleményekről azért tájékoztass! Minden jót!
Lyonee

sodródó # 2006.07.28. 13:04

Lyonee!
Nagyon köszönöm a segítséged, így legalább tájékozottabban állhatok oda beszélgetni a főnökömmel.

Lyonee # 2006.07.28. 12:58

A támogatás esetén nevetséges lenne, hogy nem e szerint sorolnak be! D-be szakközépiskolai szakképesítés alapján sorolható be a közalkalmazott. Ha érettségi-képesítő bizonyítványod van akkor eddig jól soroltak be.
MKM közlemény- Segédanyag a közalkalmazottak besorolásához -A nem pedagógusi munkakörben foglalkoztatottak osztályba sorolása
"Az egyes munkakörök több fizetési osztályba is tartozhatnak, ily módon itt is alkalmazni kell azt a szabályt, hogy a közalkalmazottat a munkakör betöltésére jogosító legmagasabb iskolai végzettsége alapján kell besorolni. Így például az dajka munkakörben foglalkoztatott közalkalmazott négy fizetési osztályba nyerhet besorolást. A besorolásnál a közalkalmazott iskolai végzettsége, szakképzettsége, szakképesítése a döntő. Miután sem a közoktatásról szóló törvény, sem a nevelési-oktatási intézmények működését meghatározó miniszteri rendelet nem írja elő, hogy a dajka munkakör betöltéséhez milyen képesítési követelményekre van szükség, az e munkakörben foglalkoztatott közalkalmazott besorolását a rendelkezésre álló iskolai végzettség, szakképzettség, szakképesítés alapján kell elvégezni"
Itt ugyan a dajka munkakör szerepel, de akár iskolatitkár is lehetne hisz arra is igaz a több fizetési osztály és hogy nincs előírva a képesítési követelmény.
Szerintem E!
Lyonee

sodródó # 2006.07.28. 11:27

Szia Lyonee!

Ha nem támogatták a képzést, és azt úgymond "saját épülésemre" végeztem el, akkor ha jól értelmezem, a munkáltató döntésén múlik, hogy D-be vagy E-be sorol. Így van? Tehát a jelenlegi D kategória besorolásom is teljesen jogszerű?

Lyonee # 2006.07.28. 09:03

Bocs. lemaradt a mondat vége!
Ha valamilyen módon támogatták a képzésedet, akár azzal, hogy elengedtek munkaidő alatt és nem kellett ledolgozni a kieső munkaidőt azzal már elismerték a képzés szükségességét.

Lyonee # 2006.07.28. 08:57

Ha valamilyen módon támogatták a képzésedet, akár azzal, hogy elengedtek munkaidő alatt és nem kellett ledolgozni. Főiskolai végzettséggel is be lehetne az iskolatitkári állást tölteni és kötelezően F-be sorolni, ha az olyan hogy ebben a munkakörben elfogadható.

Lyonee # 2006.07.28. 08:38

Szia Sodródó!
Iskolatitkárt a C, D, E, F fizetési osztályokba lehet besorolni, mindig a munkaköréhez szükséges legmagasabb végzettsége alapján. (138/1992 korm.rend. mellékletében vannak a fiz. osztályokba tartozó közalkalmazotti munkakörök) Egyetemi végzettség esetén nem lehetne H-ba besorolni csak F-be. Ha elismerik a gazdasági informatikus végzettségedet, ami szerintem iskolatitkárnál elfogadható, akkor az E-be kell besorolni téged. Az emelt szintű okj-s végzettséget felsőfokú szakmai végzettségként kell elfogadni a közalkalmazottaknál.
138/1992. (X. 8.) Korm. Rendelet a közalkalmazottakról szóló 1992. évi XXXIII. törvény végrehajtásáról a közoktatási intézményekben
12. $
(4) Ha a közalkalmazott az Országos Képzési Jegyzékben szereplő emelt szintű szakképesítéssel rendelkezik, besorolásakor, valamint a második és további szakképesítés figyelembevételekor a felsőfokú szakképesítésre vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni.
1992. évi XXXIII. Törvény a közalkalmazottak jogállásáról
61.$

  1. az „E” fizetési osztályba

ea) az egyetemi, főiskolai végzettséget nem tanúsító felsőfokú szakképesítéshez kötött munkakör,
eb) a középiskolai végzettséghez kötött akkreditált iskolai rendszerű felsőfokú szakképesítéshez kötött munkakör;

sodródó # 2006.07.27. 18:38

Sziasztok!

Iskolatitkár vagyok általános suliban. A besorolásommal kapcsolatban van némi kétségem, mivel a középiskolai végzettségen felül idén (2006-ban) szereztem egy emeltszintű gazdasági informatikus végzettséget is. Namost mivel az iskolatitkári státuszhoz középiskolai végzettség szükséges, KÖTELES-e a munkáltató a D kategóriából az E-be átsorolni, vagy egyáltalán az emeltszintű OKJ-s végzettség az E kategóriába sorolandó-e? Köszönettel várom hozzáértő válaszotokat!

lilalila # 2006.07.14. 11:11

Szia!
Hogy találtam erre az oldalra? Google-ban beírtam, hogy válás, és ott találtam.

exIü-s # 2006.07.14. 07:59

Szia lilalila!
Emlékszel egy pár esztendeje voltak divatban azok a szólamok hogy "diplomás minimálbér 100E.Ft." igen, csak nem mindenüt. Munkám révén rálátásom van belügyi közalkalmazottak fizetéseikre, és ott se egyértelmü az át sorolás, csak akkor sorolható át a dolgozó- így a központi állás foglalás - ha munkakörének ellátásához /állomány tábla szerinti/ indokolt a felsőbb iskolai végzettség.
Egyébbként érdekelne hogyan talál egy pedagógus ilyen web-sitekre, hogy keveredtél először a jogiforum-ra? Nekem anno a konzulensem ajánlotta szakdoli ügyben. By.