Közalkalmazott, köztisztviselő, közszolgálat


nithol # 2014.01.31. 20:01

Jó napot,
Lenne egy olyan jellegű kérdésem, hogy édesanyám közalkalmazott, érettségivel rendelkezik. Tudomásom szerint ez esetben a minimál bére elvileg br 114.000 Ft. Ő ezt a fizetést nem kapja meg, csupán a nem érettségizett br 104.000 Ft-ot. Arra hivatkoznak hogy az ő munkaköri beosztásában nincs szükség érettségire ezért ezt a "kiegészítést" nem is kapja meg. A kérdésem az lenne, hogy ez így lehetséges? köszönöm

nevi73 # 2014.02.04. 15:31

Segítséget kérek szépen a szabadságom megállapítása végett.
Általános iskolai pedagógus vagyok. 2012. június 26-án született meg a kisfiam, ettől a naptól kezdve vettem igénybe a TGYÁS-t. Ebben az évben szabadságon nem voltam a szülést megelőzően.
A GYED idejére fizetés nélküli szabadságot kértem 2012. 12.11-től 2014.06.26-ig.
Terveim szerint szeretnék GYED mellett ismét munkába állni 2014. szeptember 1-jén. Mikor kell jeleznem a munkáltatómnak, hogy ekkor már tanítani szeretnék?
Mennyi szabadsággal számolhatok?
Ha dolgozom a GYED majd jövőre a GYES igénylése mellett, akkor arra az időszakra is fog járni szabadság (elvileg ez ugye fizetés nélküli szabadságnak minősült 2013-ig)?
Vannak már erre vonatkozó törvények most, hogy 2014. január 1-től változott a GYED és GYES igénybevétele?
A kisfiamra már ugye jár pótszabadság 2012-ben? 2 nap vagy csak időarányosan?
Köszönöm a segítséget!

ekine34 # 2014.02.10. 07:48

Jó napot kívánok! Tanácsra lenne szükségem. 2002-ben végeztem óvodapedagógusként, majd 2008-ban két bölcsész diplomát szereztem. Óvodapedagógusként dolgoztam, jelenleg GYED-en vagyok. Szeptembertől szeretnék visszamenni dolgozni. A főnöknőm azt mondta, ha vissza akarok menni, akkor 2016-ig teljesítenem kell egy 120 kredites pedagógus szakvizsgás képzést, amit nekem kell fizetnem. Ez valóban így van? A bölcsész diploma nem számít bele a 7 éves ciklusba? A GYED is beleszámít ebbe a 7 éves intervallumba? Válaszát előre is köszönöm!

oktondi/oktAndi # 2014.02.10. 20:10

Kérdésem volna a szakértőkhöz (ezt most nem magam miatt kérdezem,csak megkértek rá!!):
Jelenleg az egészségügyben milyen szorzók vannak a különböző besorolásokhoz? illetve Főiskolai végzettséggel melyik " betűbe kerül" az ember? Köszönöm!

trubicsnora # 2014.02.12. 11:04

Jó napot kívánok!
Egy közös hivatal köztisztviselői közül a II besorolásban lévőknek, vagyis a középiskolai végzettségűeknek a Jegyző 20 %-os illetményeltérítést ad (10 fő), a I. besorolási osztályban lévő, felsőfokú szakirányú végzettségű dolgozók (2 fő) illetményét változatlanul hagyja. Jogszerű -e ez a döntés? Lehet-e differenciálni, diszkriminálni ily módon a béreket?
Köszönöm!

capisca # 2014.02.13. 12:39

Kedves Trubicsnora!

Igen lehet.

konrád11 # 2014.02.18. 07:10

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Közalkalmazottnak számítok-e a Kjt. 1§ (6) bekezdése alapján, ha az eset a következő:

Egy önkormányzat közalapítványt hoz létre azzal a céllal, hogy az középfokú képzésre iskolát tartson fenn. Eredetileg a jogviszonyomat közalkalmazottnak történő kinevezéssel rendezték, majd pár év múlva munkaszerződést kaptam.

Válaszukat köszönöm!

kifly # 2014.03.17. 15:50

A következőkben kérném a segítséget:

  • az 1989 előtti, nem magánszférában, hanem állami vállalatnál töltött munkavégzés közalkalmazottinak minősül-e, függetlenül attól, hogy az fizikai, vagy szellemi munka volt?
  • a pedagógus előmeneteli rendszerben szakmai gyakorlati idő számításába beleszámít-e a sorkatonai szolgálat, valamint a köztisztviselői, nem pedagógusi munkaviszony?

Válaszát várom, köszönettel, István

mogyorospele22 # 2014.03.19. 08:28

Jó napot kívánok!

Szeretnék választ kapni a kérdéseimre. Óvodapedagógusként dolgozom. Októberben telik le a két éves gyakornoki időszakom. Ilyenkor mi az eljárás, mit jelent a minősítés? Csak a hospitálásokat a foglalkozásokon,a megbeszéléseket és a munkában vállalt plusz munkákat,ill. fokozatosan bővülő kompetenciát (úgy mint értékelések írását, bábozást, programok és szülői érteklezletek szervezését,stb.) vagy valamilyen vizsgát (gondolok itt tételekre, esetleg bemutató foglalkozásra)? Sajnos, fogalmam sincs,hogy működik ez.
Valamint, mennyiben befolyásolja,ha szeptembertől esetleg munkahelyet váltok,és a maradék két hónapot ott töltöm le, mint gyakornok?

Köszönöm szíves válaszát!

slasz # 2014.03.19. 18:26

Tisztelt címzett!
Közalkalmazottként dolgozom, 2015 januárjában töltöm be a 30 évet, így jogosult leszek a 30 éves jubileumi jutalomra. 2014 októberében elérem a 40 éves jogosultsági időmet, nyugdíjba vonulhatok. A kérdésem az lenne, hogy ki kell-e várnom a januári időpontot, vagy a felmentési, felmondási idő is beleszámít-e a munkaviszonyba? Az "1992. évi XXXIII. törvény a közalkalmazottak jogállásáról" részben ez számomra nem egyértelmű.

Válaszát előre is köszönöm!

miklos123 # 2014.03.24. 11:15

Tisztelt Szakértők!
Ebben az évben minél előbb rendes (öregségi) nyugdíjba mennék. Ledolgozott negyven évem van, az életkori feltétel pedig egy bizonyos naptári napon teljesül (62 év és 183 nap)
Közalkalmazottként két hónap a felmentési/lemondási idő.
A kérdésem az, hogy ezen a bizonyos napon (vagy a rákövetkező napon) nyugdíjba mehetek, vagy csak akkor kezdődik a további két hónap felmentési idő? Tehát a felmentés két hónapja és a nyugdíjba vonulás napja hogyan viszonyul egymáshoz?
Egyáltalán, mikor és mit kell nekem azért tennem, hogy már ezen a napon véget érjen a munkaviszonyom és a következő naptól nyugdíjas lehessek?
Tisztelettel: Miklós

eszter36 # 2014.03.25. 14:50

Tisztelt Címzett!

Iskolatitkárként dolgozom egy általános iskolában. Pályakezdőként kerültem ide, egyetemi végzettségem van.
1 éves határozott idejű szerződéssel vettek fel, az intézményvezető azt mondta, hogy azért, mert el kell végeznem az iskolatitkári tanfolyamot, különben nem tud felvenni határozatlan időre (állítása szerint erre van törvény)
A kérdésem az lenne, hogy valóban szükséges elvégeznem az iskolatitkári képzést? Van erre törvény, hogy milyen végzettséggel lehetek titkár?

Válaszát előre is köszönöm!

Üdvözlettel:
Katalin

ekati78 # 2014.03.27. 05:29

Tisztelt Szakértők!
1998óta dolgozom családsegítőben családgondozóként.2005ben szereztem nevelőtanári diplomát (melynek megszerzését akkor a munkáltatóm is támogatta anyagiakban,fizették a tandíjat).Ezt követően diplomás bért kaptam F kategóriába soroltak.Akkor ezt a végzettséget szakirányú hiányában elfogatta a törvény.
Az aktuális problémám:2013 februárjában született gyermekem.Most a gyed extrát kihasználva visszamennék dolgozni.Az alábbiakat közölték velem.Akit a helyettesítésemre vettek fel kinevezik családgodozónak,gyakorlatilag helyettem,én meg mivel létszámbővítést a fentartó csak így engedélyez családgondozó asszisztensnek vesz vissza és áttesz E kategóriába.Azaz minusz 30ezer bér.Igazából sok összetevője van még ennek a történetnek összetevői,de ez a lényeg.A kérdésem ilyen módon eljárhatnak?Lehet igen lesz a válaszuk,s talán ez inkább erkölcsi kérdés nem jogi.köszönöm

ekati78 # 2014.03.27. 05:58

Tisztelt Szakértők!
1998óta dolgozom családsegítőben családgondozóként.2005ben szereztem nevelőtanári diplomát (melynek megszerzését akkor a munkáltatóm is támogatta anyagiakban,fizették a tandíjat).Ezt követően diplomás bért kaptam F kategóriába soroltak.Akkor ezt a végzettséget szakirányú hiányában elfogatta a törvény.
Az aktuális problémám:2013 februárjában született gyermekem.Most a gyed extrát kihasználva visszamennék dolgozni.Az alábbiakat közölték velem.Akit a helyettesítésemre vettek fel kinevezik családgodozónak,gyakorlatilag helyettem,én meg mivel létszámbővítést a fentartó csak így engedélyez családgondozó asszisztensnek vesz vissza és áttesz E kategóriába.Azaz minusz 30ezer bér.Igazából sok összetevője van még ennek a történetnek összetevői,de ez a lényeg.A kérdésem ilyen módon eljárhatnak?Lehet igen lesz a válaszuk,s talán ez inkább erkölcsi kérdés nem jogi.köszönöm

Anikómama # 2014.04.09. 04:37

Kérem szives tanácsadásukat.
2011.augusztusában 40 év 2 nap közalakalmazotti munkaviszonnyal a prémiumévek programból úgy mentem nyugdíjba- küldtek a törvény erejénél fogva -, hogy a 40 éves jubileumi jutalmat nem fizették ki. Az alkotmánybíróság 2014.04.07-i határozata alaptörvény ellenesnek minősítette a jubileumi jutalomban való megkülönböztetést. Van-e lehetőségem utólag kérni, kitől?
Köszönöm a választ.

bajszi1982 # 2014.04.09. 13:07

Azt szeretném, megkérdezni, hogy ha egy munkáltató észreveszi, hogy nem fizette ki a jubileumi jutalmat egy közalkalmazottnak, sem a 25, sem a 30 évest, most lesz nyugdíjas így a 40 éves jár, akkor visszamenőleg ki kell fizetni vagy azok már elévültek és fizesse ki a 40 éveset?
Köszi


Szeretném megkérdezni, hogy egy szállítási szerz?désben szerepelhet-e olyan, hogy "a szerz?désben nem szabályzott kérdésekben a Ptk adásvételi sze

capisca # 2014.04.11. 12:27

KEdves bajszi!

Ha a munkáltató hajlandó, akkor kifizetheti jutalmat, csak nem így fogja majd hívni.

Egyébként erre én nem számítanék.

Jó, ha a 40 évest kifizetik, a másik kettőt már nem lehet követelni, elévült.

bajszi1982 # 2014.04.15. 12:21

Köszönöm a választ!
Még egy kérdés. Teljes munkaidőben foglalkoztatott kormánytisztviselőt lehet-e kérésére részmunkaidőben foglalkoztatni napi négy órában?


Szeretném megkérdezni, hogy egy szállítási szerz?désben szerepelhet-e olyan, hogy "a szerz?désben nem szabályzott kérdésekben a Ptk adásvételi sze

mvs69 # 2014.04.16. 04:35

Segítséget szeretnék kapni szabadsággal kapcsolatban! 37 éves vagyok, eddig nem állami cégeknél dolgoztam, szeptembertől közalkalmazott lettem. Eddig 26 nap éves szabadságom volt, most hogy közalkalmazott lettem közölték 20 nap szabadsággal rendelkezem. Miért vesztem el a 6 nap szabadságom?
Előre is köszönöm segítségüket!

Angelicasol # 2014.04.16. 06:10

mvs69
A szabadságod alapszabadságból és pótszabadságból áll.

Amíg Mt. szerinti munkavállaló voltál addig a 2012. évi I. törvény 116-117. § alapján 20 nap alapszabadság járt, plusz a 37. életév betöltésével 6 nap pótszabadság, ami így összesen 26 nap. Ez még nőhet a kiskorú gyermekek száma után vagy vezetői megbízással stb.

Amikor közalkalmazott lettél a 1992. évi XXXIII. törvény 56-57. §-a vonatkzik rád. Itt az a döntő, hogy milyen fizetési osztályba és fizetési fokozatba tartozol. Ha azt mondták, hogy 20 nap a szabadságod, akkor gondolom arra gondoltak, hogy az alapszabadságod annyi, mivel ezek szerint „A-D” fizetési osztályban tartozol (ha „E-J” osztályba tartoznál, akkor az 21 nap), amihez még a fizetési fokozatával egyenlő számú munkanap pótszabadság jár (vagyis ha I.es=1 nap, a II.es=2 nap , ezt a kinevezési okiratodon meg tudod nézni).

Vagyis a 20 naphoz még jár pótszabadság is, tehát több nap kell legyen az éves szabadságod, mint 20.

oktondi/oktAndi # 2014.04.19. 22:52

T.Szakértők!
Meg tudja nekem mondani Valaki,hogy E 6-os vagy 7-es fizetési fokozatú egészségügyben dolgozó közalkalmazott mennyi fizetést kap?
Elég sokféle adat kering a neten,mi az igaz?
Köszönettel!

Lyonee # 2014.04.20. 14:22

E6:103200 Ft
E7:106600 Ft
A garantált bérminimumra 118000Ft-ra ki kell egészíteni.

oktondi/oktAndi # 2014.04.20. 15:21

Akkor,ha beütjük a gépbe a "2003.évi LXXXIV.Tv."-t és annak a 2.mellékletét megkeressük az csak valami átverés? Ott majd 20.000 Ft-al többet írnak.
Az Ön által megadott összeg volt az egyik amit találtam,és a másik pedig ez.
Sőt még ezeken kívül még plussz béremeléses összegeket is írnak besorolási osztályoktól és fizetési fokozatoktól függően. Ez a talált helyektől függően kb.20-30.000 Ft körül van.
Ezek akkor micsodák?

Lyonee # 2014.04.22. 11:17

Nem átverés, a szakdolgozókra vonatkozik az egészségügyben, te is láthatod. A kormány által rendeletben meghatározott munkakörben.
Amit írtam, az pedig a közalkalmazottakra.

oktondi/oktAndi # 2014.04.22. 20:29

Akkor megírná nekem,hogyha eügyi szakdolgozó lesz valaki egy kórházban,akkor E6-os illetve E7-es besorolással jelenleg mennyit lehet keresni?
Válaszát előre is köszönöm!
Elnézést,ha előzőleg nem fogalmaztam egyértelműen!