Egyedi módon létrehozott QR kód használata


kolejanisz # 2023.05.16. 11:11

Sziasztok!

Hamarosan mindenkit érinteni fog, aki tárhelyszolgáltató, felhőszolgáltató vagy egyébként digitális szolgáltatást nyújt, ajánlom a figyelmetekbe:

https://kolejanisz.hu/…an-hamarosan

Kovács_Béla_Sándor # 2023.05.11. 06:01

Aha. Akkor most már minden világos.

Mi a fenéért kell ködösíteni, ha választ szeretnél?! Miért nem lehet egy korrekt tényállást adni?

Tamara01 # 2023.05.11. 05:49

Köszönöm a válaszokat.
drbjozsef pontosan erről van szó, amiről ír.
A termék nem téveszthető össze, csupán kis mértékű különbség van a fizikai paraméterei között(ami a további használathoz szükséges), ez van letárolva a qr kódban.

gerbera317 # 2023.05.10. 14:46

Jó legyen. De továbbra sem értem, miért ragaszkodna a kérdező egy már 'foglalt' kódhoz, amikor néhány millisecundum alatt másikat tud neki gyártani a kódgenerátor.

drbjozsef # 2023.05.10. 12:27

gerbera317,

Nem ezt írta, de ezek szerint nem láttál még ilyen gyárat.
A hasonló termékek, amelyeknek akár 10-20 mérete is eltérhet, de csak kevéssel, szemmel nem láthatóan, azt egyértelműen azonosíthatja egy ilyen QR kód. Plusz akár azt is mikor, melyik gépen, melyik dolgozó csinálta. Akár a projektazonosításhoz szükséges adatokat is. Bármit.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.05.10. 10:50

Szerintem ne találgassatok. Gyakorlatilag nem kaptunk tényállást.

gerbera317 # 2023.05.10. 10:16

Nem hiszem, hogy a QR-kód tartalmazná az általa jelölt dolog tulajdonságait. Jelölje például az egyik QR-kód a hortobágyi palacsintát, egy másik pedig a Coca-Colát. Ezek receptjét nem tartalmazza a QR-kód, hanem csak jelöli ezeket azzal, hogy "egyébként nézdmeghülyegyerek bármelyik szakácskönyben", vagy "további részletekért törj be a Coca-Cola Co. nagyszéfjébe".

drbjozsef # 2023.05.10. 10:10

Én azt gondolnám, hogy a számsort (= egyedi QR kód adott alkatrészhez) létrehozó algoritmus a kérdés, hogy azt használhatja-e, vagy hasonló elven működő másikat. Merthogy feltételezem, ezt a "titkos" elvet ő ismeri, és használná a saját darabjaihoz.

gerbera317 # 2023.05.10. 10:00

Én meg akkor nem értem a kérdezőt. A QR-univerzumban annyi variációs lehetőség van, hogy gyakorlatilag nincs szükség kétszer ugyanarra a bittérképre. Ha a kérdezőnek mégis olyan QR-kódot dobott a generátor, ami már "foglalt" (ennyi erővel akár lottóötöse is lehetne), akkor nyomjon mégegyet, és lesz helyette másik. Nagy kaland. Csak azt ne mondja a kérdező, hogy azért nem akar másik bittérképet, mert neki ez úgy de úgy megtetszett. Mert akkor télleg lehidalok.

drbjozsef # 2023.05.10. 08:16

Nem hinném, hogy a konkrét qr kódok egyezése lenne a kérdés lényege...

gerbera317 # 2023.05.10. 06:39

Már egy 16x16-os QR-négyzetben is jóformán lehetetlen, hogy az univerzum két különböző pontján ugyanazt a QR-kódot hozzák létre random módon. De ha mégis sikerülnie, úgy, hogy az egyik helyen mondjuk az egy gyalogos teljesítménytúra harmadik ellenőrzőpontjának a leolvasókódja, a másik pedig a Lidl fűszeres Kaiser-májasának a pénztári leolvasókódja, nem hiszem, hogy akadna hozzá ember (vagy akár mesterséges intelligencia), amelyik kiszúrná magának az azonosságot.

drbjozsef # 2023.05.10. 05:50

Tamara01,

Ha a "generálok" igét úgy érted, hogy írsz magadnak egy szoftvert, vagy egy ingyenes programot használsz ehhez, és csak a kód generálásának algoritmusa lesz azonos - amely állításod szerint nincsen levédve -, akkor nem lehet.

Egyébként meg változtass rajta egy kicsit, ne pont ugyanaz legyen a számsor. Már ha eleve nem rosszhiszemű célod van, hogy mondjuk a te termékedet összetévesszék a gyáréval.

Tamara01 # 2023.05.09. 19:05

Tiszteletem,

Van egy termék, amire egy egyedi qr kódot ragasztanak a gyárban. Leolvasva egy példa: 812635862
Ez a számsor tartalmazza a termék egyéb paramétereit, úgymond titkosítva. A gyár kifejezett célja is volt, hogy ne lehessen kitalálni.
Nincs levédve a számsor generálásának módja.
Ha én a saját gyártású termékemre generálok a módszer alapján egy qr kódot, és azt piacra dobom, akkor lehet-e bármilyen igénye a gyárnak velem szemben?
Köszönöm.