Jogi tanács kérése


Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.11. 20:41

Feljelentést... Mi mást?

Andrea24 # 2015.08.12. 07:35

Üdv.
Egy ideje együtt vagyunk a párommal és egy telefont és egy előfizetést hoztam ki neki de az én nevemen fut. A 2 év hűségidő alatt 600.000.- amit kell fizetnie havi 25.000-forintjával... ez sok. Írtunk egymás között egy nyilatjozatot hogy vállalja ennek megfizetését 24 hónapig és 2 tanu is rajta van. Ez elég ahhoz hogy ha baj van bírósághoz forduljak vagy van ennek valami hivatalos modja amit ha aláir támadható ha nem tesz eleget a kötelezettségnek?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.12. 09:28

Ahhoz, hogy fordulj, elég. Ahhoz, hogy nyerj is, nem biztos. Tudod, az élettársak vagyonközösségben élnek. A tartozások is közösek.

Ingrid73 # 2015.08.12. 10:56

Üdv.
Volt ferjemmel 2010 ota kulon elunk,errol birosagi jegyzokonyv is keszult.Tavaly valtunk el.Kozos tulajdonunkban maradt a csaladi hazunk,1/2-1/2 tulajdon reszben,amit o hasznal az uj csaladjaval.Az ingatlanon levo hitel kozos,de a vele kapcsolatos kozuzemi szamlak,es azepitkezes folyaman felvett kissebb hitelek az en nevemen futnak.2010ben megbeszeltuk,hogy mivel en kulfoldre koltoztem,o vallalja a fizetesi kotelezettsegeket,es kesobbiekben ertekesitjuk a kozos tulajdonu ingatlanunkat.O idokozben bortonben vegezte,most romak laknak a hazba,es nekem jonnek a birosagi vegrehajtoi levelek.Nekem edesanyamnal van bejelentett lakcimem,de semmim nincs ott.Kerdeseim a kovetkezok:van-e joguk anyunal barmit is lefoglalni? Megtehetem-e hogy az ingatlanra terheltetem a tartozasokat,ha egyaltalan elbirja meg.Nem tudom mekkora osszegu a tartozas,es kik fele jogosult,merta romak a kukaba dobaltak a leveleimet.Ha elevult,jogos-e abehajtas,ha nem,mikent tudjak,es kitol behajtani? Elore is koszonom a valaszt,udv:Ingrid.K.

Andrea24 # 2015.08.12. 11:02

Nem élünk egy háztartásban!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.12. 12:03

Egy ideje együtt vagyunk a párommal
Akkor ezt hogy kell érteni? Hogy "együtt vagytok", és hogy a "párod"?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.12. 12:05

Ingrid, ez a tényállás így nem lehet igaz, több okból sem. Minden esetre azt nem az adós válogatja meg, hogy a végrehajtó mit foglaljon, mit ne.

Andrea24 # 2015.08.12. 12:14

Ugy kell érteni hogy nincs még fél éve hogy egy párt alkotunk... mivel van egy kisfiam igy nem költözöm össze senkivel ilyen hamar.

Ingrid73 # 2015.08.12. 12:33

Ez a valos tortenet,nekem mar semmim nincs otthon,mint az a haz.

Emily81 # 2015.08.15. 22:57

Üdv!
Azzal kapcsolatban szeretnék érdeklődni, hogy ha nem tudjuk tovább fizetni a lakáshitelt és a bank elárverezi a lakást, akkor a fennmaradó összeg hogy kerül levonásra? Édesanyám vette fel a hitelt, ő a haszonélvező is, 2 testvéremmel együtt hárman vagyunk tulajdonosok. Én kezes vagyok, két testvérem pedig készfizető kezes.
Kérdésem az lenne, hogy hárman vagy édesanyámmal együtt négyen felelünk a tartozásért? Mindenki egyenlő arányban felel? Ha anyukám fizetésképtelenné válna, csak akkor jövünk mi is a képbe? Vagy azonnal mindenkitől levonják a fizetésének a 33%-át? Gondolom a bank is szeretné mielőbb megkapni a pénzét.
Előre is köszönöm szépen a választ!

benöke1 # 2015.08.18. 18:03

T. Hozzáértők junius 30.biróság vagyoni perben azt mondta,csak itéletet hirdet..be sem kell mennünk...most október 13-ra ujabb tárgyalást tüzött ki..ujabb papirt kért...már 3éve beadtam...meddig húzhatja?

Bea1 # 2015.08.18. 19:16

emily

van haszonélvező banki tartozásnál???

ebben 100%-ig biztos???

ius latratus # 2015.08.19. 11:03

Bea1

Már miért ne lehetne?

Emily81

Mind a négyen feleltek a tartozás kielégítéséért. Nincs sorrend (pontosabban: ebben az esetben nincs sorrend), s nem csak a fizetésetek van (lehet) veszélyben.

Bori Bori # 2015.08.19. 18:42

Ráadásul végrehajtásnál a haszonélvezet kuka.

Emily81 # 2015.08.19. 19:40

Üdv Mindenkinek!

Bea1, gondoltam fontos a haszonélvezeti jog megemlítése, hogy tisztább legyen a kép. Én sajnos nem értek annyira ezekhez a dolgokhoz, ezért is írtam ide.

ius latratus, én is így gondolom, hogy négyen felelünk érte; bár nekem nincs se autóm, se más jellegű vagyontárgyam, ezért is gondoltam arra a lehetőségre, hogy csak a fizetés marad, amiből tudnék törleszteni.

Szerencsére még nem tartunk itt és bízom benne, hogy nem is leszünk ilyen szituációban, csak régóta foglalkoztatott ez a kérdés.

Köszönöm szépen a válaszokat!

ObudaFan # 2015.08.22. 05:54

Nincs sorrend (pontosabban: ebben az esetben nincs sorrend),

Azért az egyszerű kezes vonatkozásában van sorrend.

ObudaFan # 2015.08.22. 05:55

benöke1

Ezt lehetetlen látatlanban megmondani, de ha már egyszer ítélethirdetésre halasztott a bíróság, akkor azért elég valószínű, hogy már nem sokáig fog húzódni.

Lele # 2015.08.23. 12:19

A 40 közalkalmazotti munkaviszonyban eltöltött évből 3 hónapig 35 órában dolgoztam, mert felmentésemet töltöttem, amire plusz 40 órát számoltak. Ezt követően a végkielégítés folyósítása idején csak 35 órában dolgozhattam. Vonnak-e le napokat azért, mert ez részmunkaidőnek számít, vagy kompenzálja ezt az időszakot az előzőleg többlet munkaidő.


Idén szept 1-én meglesz a 40 éves közalkalmazotti munkaviszonyom. A n?k 40 évesesével csak 2016. dec. 15-vel szeretnék nyugdíjba menni.
Mennyi id?ve

csanyiantal # 2015.08.28. 16:45

Tisztelt hozzáértők
Eladtam egy szgk-t melynek az adásvételi szerződéséről valamilyen okból kifolyólag lemaradt a vevő lakcíme .Sajnos t ávozása után észleltem de azonnal jeleztem neki s igéretet kaptam hogy másnap visszajön s pótoljuk a hiányosságot.Azóta minden elérhetőségét megszüntette. Az okmányiroda megtagadta a jármű levételét a tulajdonomból és a rendőrséghez is hiába fordultam. Megjegyzem eközben folyamatosan érkeznek különféle bírságok a nevemre. A szerződésen szerepel minden adata csak a lakcíme nem.Valóban érvénytelen így vagy tehetek valamit? Előre is köszönöm a tanácsokat.

Kennedy # 2015.08.31. 09:40

Csaladi haz ket tulajdonossal. Most szeretnenk ikervizorat beszereltetni. A nyomtatvany aljan van egy resz "Nyilatkozat" cimmel, amiben hozzajarulunk, hogy a beszerelt ora a bejovo vezetekkel egyutt - teritesmentesen - a Vizmuvek tulajdonaba keruljon. Kb. 100 eFt egy ilyen ora koltsege. Miert kell ezt ingyen atadnunk a Vizmuveknek?

sanyiági7476 # 2015.09.01. 16:30

Tisztelt Jogi Fórum!
Az alábbiakban szeretnék valamilyen jogi segítséget kérni végrehajtással kapcsolatosan, mivel a mai nap egy érdekes levelet kaptam munkabérem 33%-os letiltásáról.

Közüzemi tartozás miatt a gázszolgáltatásunkat 2 éve kikapcsolták, holott védett fogyasztók voltunk. A szolgáltató nem adott lehetőséget részletfizetésre,inkább eladta a tartozásom behajtó cégeknek. Na az egyik része a tartozás behajtásának most végrehajtásra kerülne, de....

Én nem kötöttem szerződést semmilyen beható céggel.
A tudomásom nélkül adták el a tartozásom személyes adataimat kiadva idegen behajtó cégeknek.
Bírósági végzést nem láttam, ami alapján a végrehajtó jogosult lenne végrehajtani.

Én továbbra is a Tigáz Zrt-nek tartozok, nekik szeretném kifizetni a tartozást,velük van szerződésem.Jeleztem feléjük fizetési szándékomat, de azt elutasították, arra hivatkozva, hogy kizárólag a behajtó cégnek tudom megfizetni a tartozásom,de szerződést mi nem kötöttünk,nem volt tudomásom arról hogy eladták a tartozást.

A Medi-Credit Zrt és Zalabest Kft. mint engedményes vette át a tartozást A TUDTOM NÉLKÜL, MEGVÁSÁROLTÁK kamatos kamattal, egyéb ilyen-olyan költségekkel megnövelten akarják rajtam behajtani.
Jogilag szabályos-e ez?

Kérném jogi segítségüket!

Rosalinda # 2015.09.02. 07:32

Tisztelt Jogi Fórum!
Érdeklődni szeretnék, hogy hogyan lehet petíciót benyújtani a helyi önkormányzathoz. Elejétől fogva; aláírást gyűjteni, az aláíróhely engedélyt kitől kell kérni..Hogy megy ez!? Mindenféleképpen jogi személynek kell ezt csinálnia?
Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.02. 11:02
sanyiági7476 # 2015.09.02. 11:16

Üdv. Tud valaki segíteni mit tegyünk a végrehajtó ellen, illetve a behajtó cég ellen? Fizetni szeretnék a Tigáznak, de nem a végrehajtónak.Korábban leírtam a részleteket....
Várom a válaszokat! Köszönöm!

Botár # 2015.09.02. 13:06

Tisztelt Jogifórum!
Azt szeretném megtudni, hogy mely jogszabály írja elő, hogy cégautót a cégvezető meghatalmazásával lehet vezetni?