gépjármű adásvételi szerződés


nonolet # 2017.11.11. 20:20

Hát persze egy ilyen lényeges dolgot,
hogy
"papírok nélkül" minek is írtátok volna bele.

Fő a bizalom, hátha nem reklamál.

Aztán, ha mégis, mert nincs írás róla, akkor meg kész a baj.
Jön a csodálkozás...

Bali29 # 2017.11.11. 18:02

A szerződésben benne van hogy a vevő a járművet megtekintette,az eladó tájékoztatta a jármű állapotáról stb.. azt külön nem írtuk bele hogy papírok nélkül.Tisztában volt vele hogy mit vesz de ha van is a központi nyilvántartásban adat róla az nem rajtam múlik hogy kiadják -e vagy sem.

drbjozsef # 2017.11.11. 16:06

Benne van a szerződésben, hogy megtekintett állapotban ÉS papírok nélkül veszi meg, vagy csak beszélgettetek róla?

lajcsó # 2017.11.11. 08:10

"Adat hiányában az adásvételi érvényes?"
Igen.

Bali29 # 2017.11.10. 17:53

Üdv mindenkinek. Az alábbi dologban kérném a segítséget.

Kb 1 hónapja adtam el egy papírok nélküli veterán motorkerékpárt adásvételivel amit nem dátumoztunk ki.Ebben hibás vagyok tudom.Megbeszéltük hogy utánanézek hogy papirozható -e.A vevő megtekintette,átnézte,hosszas alkudozás közepette.
A mai nap felhívott a vevő hogy őneki mégsem ér annyit a motor amennyiért megvette, ha nincsenek meg a papirjai visszahozná.

Kérdezem hogy ilyenkor mi a teendő.Adat hiányában az adásvételi érvényes?

kfgabri # 2012.08.02. 11:04

egy lakossági használt gépjárműért nem vállalunk ilyen mókát.

guba" # 2012.08.02. 11:01

Konkrét javaslat ?

Konkrét javaslat az akkreditíves fizetési mód. Ellenekző esetben valamelyik félnek vállania kell a másik nemteljesítésének a kockázatával járó procedeurát.

kfgabri # 2012.08.02. 10:50

Egyébként anikó, ha az egész komoly, akkor a bank

  • tájékoztat a szerződéskötési feltételekről
  • folyósítási feltételekről
  • az adásvételi szerződés tartalmi elemeiről (túl az átíráshoz szükséges elemeken)

Vagyis erre nem két korrekt ügyvéd (guba, Attika) és egy korrekt banki jogász (jómagam) fog megoldást adni, hanem a bank.
Mi legfeljebb állást foglalunk, hogy okés vagy nem.

kfgabri # 2012.08.02. 10:41

mit nézett rajta?

aniko8888 # 2012.08.02. 10:39

A bank embere kint volt és megnézte a gépjárművet !
Konkrét javaslat ?

kfgabri # 2012.08.02. 09:09

a bizalmatlanság alapvető gyakorlati oka, hogy fogd a pénzt és fuss alapon nem futnak az okmányirodáig, ennek érdekes vetületei lehetnek egy töréskár folyamán, stb-stb.
ha lízing keretében finanszírozunk, akkor pláne nem.
egyébként, ha valakinek ez nem tetszik, tessék igényelni személyi kölcsönt, költségben kb. annyi.

kfgabri # 2012.08.02. 09:06

Ragaszkodhat, én meg ahhoz fogok, hogy nem utalok.
10/10 bank nem fog előre fizetni magánszemélynek, csak szerződött kereskedésnek.
Szóval jöhettek hozzám fiúk meghatalmazással, akkor sem fogom engedni a kifizetést.

guba" # 2012.08.02. 06:56

Ebben az esetben a bankban a szerződés aláírását megelőzően kell elindítania a vevőnek az átutalást és a birtokbaadást az ellenérték megérkezéséhez kötni?

Az eladó ragaszkodhat ahhoz, hogy a vételár teljesítése előtt nem adja át az autót. Az ilyen bizalmatlansági helyzetek áthidalására alkalmazzák az akkreditívet, mondjuk általában ettől nagyobb jelentőségű ügyleteknél.

Dr.Attika # 2012.08.02. 06:23

Miért foglalná magába? Tradíció nélkül nincs tulajdonjog átruházás. Anélkül meg nem lehetséges az átírás.

kfgabri # 2012.08.02. 05:02

az átadás-átvétel az átírást is magában foglalja!

kfgabri # 2012.08.02. 04:59

ott kezdődik, hogy a bank nem fogja engedélyezni az utalást egy fecnire, én legalábbis elhajtanálak benneteket.
magánszemélyek közt átadás-átvételre utalnék.

ObudaFan # 2012.08.01. 21:12

Átutalást szerződés megkötése előtt nem érdemes indítani.

aniko8888 # 2012.08.01. 19:33

T. Fórumozók !

X vevő bankhitelből vásárolja meg Y gépjárművét. A vevő a vételárat átutalással teljesíti. Ebben az esetben a bankban a szerződés aláírását megelőzően kell elindítania a vevőnek az átutalást és a birtokbaadást az ellenérték megérkezéséhez kötni?
A neten talált szerződésminták ezzel kapcsolatban semmilyen kitételt nem tartalmaztak.

Köszönöm a válaszokat !