Apród csalás


gyuszo245 # 2017.10.13. 08:54

Sajnos újabb csalóba futottam bele, és már jelentkezett egy újabb károsult is.
Én személyes átvétellel (a találkára a barátnőjét küldte valamilyen ürüggyel) vettem egy 3 TB-os HDD-t, ami, mint később a próba során kiderült használhatatlan, mechanika hibás.
Hardverapro-n hirdetett, kicsikocka67 felhasználó névvel, azóta tiltva lett.
Telefonszáma: 06306044208
Másik károsult ide utalt ugyanezért a hdd-ért, miközben nekem már eladta személyesen:
Bicskei Zoltán
Erste Bank
11600006-00000000-77985084

Ha ezzel a telefonszámmal vagy számlaszámmal találkoztok, kerüljétek, mert egy csaló.
A feljelentést hamarosan megtesszük, ha mást is megkárosított, kérem vegye fel velem a kapcsolatot (gyuszo245@freemail.hu)

Rolee777 # 2017.10.19. 21:00

A Jófogáson jártam pórul èn is!

Vásároltam volna egy Sony Z3-as kèszülèket, pkv300 nevű eladótól! Hètvègèn megbeszèltük a rèszleteket, ès Hètfőn utaltam neki 18000 Ft-ot! Azóta nem kapok választ tőle! A hirdetès sem elèrhető!

Orosz Gábor nèvre utaltam neki!
11773339-01532588 OTP

rainbov # 2017.10.24. 19:28

Üdv Tisztelt Fórumtársak!

Mai jófogásos "csaló" nyertesünk adatai:
Felhasználónév: G. Móni
Valódi Neve: Izsák László
Email Címe: izsaklaslo@gmail.com
Telefonszáma: 06 20 251 8493

Jófogáson hirdetett 13000ft áron egy töltőcsatlakozó hibás Alcatel Pop S9 mobilkészüléket,melyet szerencsétlenségemre meg is rendeltem tőle. A készülék a leírás szerint karcmentes kijelzővel,enyhén karcos hátlappal rendelkezik,amit az eladó a telefonbeszélgetésünk alkalmával meg is erősített. Ami a csomagban rejtőzött viszont csak egy opálosra kopott kijelzőjű,széttört elektronikai hulladék volt,mely a legkevésbé sem hasonlított mobiltelefonra. Természetesen a telefont nem veszi fel,email-re ha válaszol is csak fennhéjázó hangnemben.
MESSZIRE ELKERÜLENDŐ!!

Laci1985 # 2017.10.25. 10:25

Üdv Tisztelt Fórumtársak!

jófogásos "csaló adatai:
Felhasználónév: sanyi
Valódi Neve: Toth Sándor
Telefonszáma: 06 30 893 3433
számlaszáma:FHB HU74 1820 3071 0161 3706 1001 0019

Egy videokártyát szerettem volna vásárolni de sajnos nem jött meg.A szokásos dolgok hívás email....

Csak azért tettem ide fel,hogy nehogy más is bele fusson!
nem nagy összeg 5000huf de aki tudja hogyan van ez az meg érti,hogy nem is a pénz a lényeg hanem az idő várakozás telefonálás.....

Tücsök1979 # 2017.11.08. 19:04

Jófogás csaló

Könyveket árult a jófogáson.

Felhasználóneve: Kira
E-mail cime: kirababa2889@gmail.com amelyre Katalin Jeles nevet hoz a postafiók

ahová kellett utalni a pénzt: Orosz Katalin Raiffeisen 12052729-01594783-00100004

A könyveket személyesen Debrecenben lehetett átvenni.

Mivel nem adta fel időben a könyveket pénz visszafizetésben egyeztünk meg. De a mai napig nem kaptam meg az összeget.

Ha valaki vásárolt tőle kérem jelezze.

Holnap még nyomozok utána, ha nem járok sikerrel feljelentést teszek.

Vigyázzon vele mindenki, ha találkozik valamelyik névvel.

rainbov # 2017.11.08. 21:43

Üdvözletem Mindenkinek!

Egy újabb csalóval bővül a repertoár,bár lassan azon gondolkodom vajon van e még kis hazánkban olyan ember aki nem csaló a jófogáson!?

LG G2 kijelzőhibás készüléket hirdetett minden tartozékával emberünk,amit sajnos át is vettem.
A csomag egy valóban törött készüléket tartalmazott,viszont egyetlen tartozék sem volt a dobozban. A készülék viszont mint kiderült nem csak törött,hanem le is van tiltva mivel lopott.
Na erről felejtett el informálni a kedves eladó!
Holnap rendőrségi feljelentéssel kezdődik a nap...
Csalónk adatai:

Név: SOMOGYI FERENC
Jófogásos neve:SOMANSZKI
Lakhely:Nyírbátor,Krúdy Gyula utca 3 2/6
Telefonszám:+36 70 212 5088
Jófogás Linkje:https://www.jofogas.hu/magyarorszag?…

sziszka860 # 2017.11.10. 14:29

Kedves tücsök1979!
Úgy néz ki engem is átvert
Felhasználóneve: Kira
E-mail cime: kirababa2889@gmail.com azaz Katalin Jeles. Bankszámlaszáma Orosz Katalin Raiffeisen 12052729-01594783-00100004

Én egy hónapja utaltam neki a pénzt, írtam neki hogy megvolt az utalás. Erre ő azt írta hogy meghalt az anyukája és el kellett utaznia. Persze én naívan mondtam, hogy semmi gond majd küldi amikor tudja... De ennek már 3 hete, Hiába írok neki nincs válasz, tudom nagy hülye voltam, nem gondoltam volna, hogy ilyen velem megtörténhet.
Fontolgatom, ha továbbra sincs válasz tőle feljelentem, tudom a pénzem nem fogom már látni mert valószínűleg csaló áldozata lettem.

Csaba69 # 2017.11.14. 20:09

Kedves Sziszka 860 és Tücsök 1979!

Úgy látom én is beállok a sorba.Feljelentést én is tervezek, ha elindítjátok a folyamatot, vagy tudunk egymásnak segíteni, jelezzétek. Én is jóhiszemű voltam, az édesanyja halálával nem viccel senki, még hétvégéig várok max. aztán elindulok, mert elegem van a sok pitiáner csalóból!

sziszka860 # 2017.11.17. 21:12

Kedves Csaba 69.
Én visszakaptam a pénzem, de csak azért mert én is és a többi átvert vásárló megfenyegette a feljelentéssel. (én 7-8 emberről tudok)
Javaslom tegye Ön is ezt. És ne hagyja annyiban, folyamatosan írjon neki.
Üdv, Szilvi

Csaba69 # 2017.11.23. 15:08

Sajnos nem reagál, eltünt. Hétfőn feljelentem, ha polgári perre kell menni, akkor a szabadságom árát is rátestálom, amit ezért kell kivennem.

Erazmus # 2017.12.05. 16:43

Sziasztok!
Először veszek részt ezen a fórumon.
Sajnos engem is lehúztak. A hirdető neve Kővári Renáta X-tablettet hirdet. 7000 ft áron. A pénzt elutaltam de semmit nem kaptam. Kiskőrös van megadva Gombi néven van fent. Telefonon elértem. Nem értette miért nem kaptam meg a csomagot. Kértem a postakövető számot persze kivágta majd ő utána jár és keres. Azóta semmi. Tel 06206105134
Ne vásároljatok tőle postai úton, van több hirdetése is fent. Csaló!!!!

Tyto # 2017.12.21. 22:24

Átverő emberkék:

Kiss Evelin (1076,Garay u26)
Horvát Tamás (1201 Baba u.32)

Eladtak egy Iphone6S adás-vételi papírral (ami valszeg hamis)és a készülék, bevizsgálás során kiderült ázott és rossz minden benne ami csak lehet..

Telefon persze néma azóta is és a rendőrség nem foglalkozik kis összegű csalókkal mint elmodta a kapitány :( ..akkor ki foglalkozik, hogy átvertek és ne verjenek át ezek a pitiáner bűnözök senkit többet ???

Átverés mentes 2018-at!!! :)

laci38 # 2017.12.22. 09:56

Sziasztok! jófogáson Mihálovics Zsolt Kisnyárád Tel +36 20 436 2844.Vettem tölle Láncfürészt Ami 1 éves black decker,és amit kaptam töröt darabokban fürésznek látszó valamit,telefonba monta,hogy mit hazudok ö uj gépet küldöt.Feljelentetem a Rendöségen mindent fotóztak.Kb 20 terméke van,sokan renteltek Háztol-házig.Azóta Miota jelentetem eltüntek a Hirdetései.Akit becsapot JELENTSE Rendöség keresi a károsultakat.Lacibácsi vagyok Ne engedjük a csalóknak


Laci38

kismokesz # 2017.12.25. 08:07

Tiszteletem mindenkinek
Jofogáson vásároltam egy kocsiba való rádiót átutalással meg is kaptam minden addig az eladóval is tartottam a kapcsolatot próbálnám nem szól hívtam sokszor írtam neki sms-t hogy nem jó illetve kérem vissza a pénzem mert ha nem akkor feljelentés lessz belőle szerdán van neki ideje visszautalni. Ha nem utalja akkor mit tudok tenni?
köszönöm.: kismokesz.

drbjozsef # 2017.12.25. 21:43

Feljelenteni? Ha egyszer azt akarod.

Én azt hiszem elsőnek a jófogás felé jelezném.

De feljelentést csak akkor tennék, ha biztos vagyok benne, hogy átvertek. Azt kaptad, amit ígért? Annyiért? Működött? Az hogy nem tetszik, vagy nem jó az autódba, az nem az eladó hibája. Ha a termékkel nincs gond - ha van, azt is neked kellene bizonyítani, hogy már a vásárláskor is megvolt -, akkor nem sok keresnivalód lesz.

kismokesz # 2017.12.27. 12:38

oké jelzem a jofogás felé
nem azt kaptam amit beszéltünk hiányosan kaptm meg illetve nem is szólt a rádió de közbe meg azt mondta hogy hibátlan. egy nyomorék.

Benuka # 2018.01.17. 20:30

Üdvözlök mindenkit!Több helyen már láttam egy hölgy Nagy Tiborné Kriszta ámokfutásairól.olyan személyekkel szeretném felvenni a kapcsolatot akiket szintén megkárosított!Köszönöm szépen

magdolna481 # 2018.02.19. 20:55

A jófogáson szaladtam bele egy magánszemélytől (futárral, utánvéttel 45 ezer Ft értékben) történő laptop vásárlásba. A kiváló állapotú, és egyéb paraméterekkel 8 GB RAM, kétórás akku, egy havi garancia stb. hirdetett termék sem nem jó állapotú, sem nem annyi GB, sem nemhogy nem megy két órát, de néhány percnyi működést produkált mindössze. Túl azon, hogy olyan mocskosan érkezett, hogy néhány órás tisztogatás nélkül nem lehetett normál tisztaságú íróasztalra tenni, még a ventillátorrács is törött volt. Az egyébként győri eladónak hiába jeleztem azonnal a problémákat, azzal védekezik, hogy magánszemélyként őt nem terheli semmi felelősség, és nem is érdekli, mert én vagyok béna stb. Kérdésem ismerős-e valakinek a történet? Addig nem írom ki a nevét, mielőtt mások nem jelzik, hogy találkoztak vele már, mert akkor üzletszerű csalásnak minősül, és akkor, gondolom más a helyzet. Mailben tudunk értekezni!
Mindenféle jó tanácsot, segítséget szívesen veszek, és előre is köszönöm:)

drbjozsef # 2018.02.20. 06:25

magdolna,

röviden : a magánszemélynek ugyanúgy szavatossági felelőssége van az eladott, akár használt termékekre is - viszont az üzletben vásárlással szemben, magánszemélyek közötti adásvétel esetén a bizonyítási teher a vevőn van.

Ha videóval dokumentáltad az egész átvételt-kibontást, akkor még lehet is esélyed, ha jogi útra lépnél. Anélkül ez eléggé nehézségekbe ütközik.

magdolna481 # 2018.02.22. 14:23

Ahogy mostmár jobban beleástam magam, úgy tűnik, hogy magánszemélyként ha eladsz valamit az interneten, szinte bármit csinálhatsz, hazudhatsz, csalhatsz, téged véd a törvény. Ez szerintem senkinek sem jó, főleg a tisztességes netezőknek. Kár, ha ez így van...
Többen már azt állítják, hogy ezt szándékosan hagyják, szerintem azért ez nincs így, talán még nem érte el az ingerküszöbét a döntéshozóknak:)
Biztosan lehetne változtatni, addig is, talán az online piacterek (pl. vatera, jófogás) tudhatnának szigorítani, némi kontrollt bevinni a csalók kiszűrésére, és a becsületes netezők támogatására, nem?
Kíváncsi lennék a jogászok véleményére is!

Papapc # 2018.03.01. 09:32

Tisztelt magdolna481!

Tőlem vásárolta a laptopot én nem vertem át az kapta ami le volt írva az hogy kicsit koszos volt jó le kellet volna takarítanom de a működést nem befolyásolta
a 8 gb ram ami maga szerint nem az szerintem az mert nálam 4+4=8 ugyanis 2 db 4 gigás modul van benne
az akku nálam az AIDA teszt szerint 2 órát irt de mivel maga az átvétel után nem várta meg hogy átvegye a szoba hömérsékletet hanem bekapcsolta (-5 fokrol mondjuk 22fokos szobába)a lecsapodó pára szerintem azzonal kinyirta az akumlátort erre mit válaljak garanciát ezért vegyem vissza
másik hogy amit elküldtem a csomagba garanciát leirva azt meg keresse elö de itt van bemásolom ide hogy mindenki lássa
A gép átvételétől számított 1 hónapon belül minden meghibásodást garanciában javítok,
a szállítás közben bekövetkezett sérülésre és nem rendeltetésszerű használat miatti sérülésből eredő meghibásodásra
,az akumlátorra a garancia nem terjed ki! A visszaküldés költsége a vásárlót terheli,
azonban a javítás utáni szállítási költség az eladót terheli.
ez a vevö tudomásul vesszi

zolika217336 # 2018.03.06. 15:40

Üdv !
Jófogás.hu-n tavaly szeptembei regisztrálással Kertész Gábor , Bp. VIII.ker. 30/584-6
* ; OTP 11333092-00616777 Nyíri Sándor utalási névre utaltatott 18.700 ft-t egy rendelt Sony kdl300bx lcd tv kapcsán amelyet a mai napig nem kaptam meg, arult meg egy masik tv-t telefont es meg egy tételt. Természetesen elpárolgott az illető de egy itteni hozzászólással összefugesbe hozható véleményem szerint , egy regebbi csalásával kapcsolatban . Rendőrségen feljelentve , ha vki rendelt tőle vagy a bszámla száma ismerősé válik az kérem jelezzem nekem e-mailban !!

Andriska99 # 2018.03.10. 08:56

Sziasztok ! Az úriember engem is majdnem megkárosított. Nekem nem jelentkezett 2 hétig és megtaláltam a címét. Nem küldte el a terméket amit vásároltam , vételárat rendezte.Vita nélkül. Ahogy láttam elég súlyos végső stádiumú valamiben lehet. Tehát jobb ha siet ha valaki meg vissza akar valamit. Csúnya dolog de isten nem ver bottal.

zolika217336 # 2018.03.11. 11:35
Respect !! 8.-án (csütörtökön) aki küldött az előző hozzaszólasomra e-mailt (8500
  • al vert at legutoljára...) nekem az kérem küldje el megegyszer mert sajnos töröltem a levelet a fiokomból és nagyon fontos lenne mert ugy látszik hogy többen vagyunk !!!! Illetve megkernem Andriska 99-et hogy legyen szives válaszoljon az ezen oldalról kapott karosultak e-mailjeinkre hogy egyáltalán 1 személyről beszélünk -e !! Köszönöm !!
MezgaAli # 2018.03.17. 16:23

Nyári Sándor 11773092-00616777 áldozata vagyok én is:( (Nekem nyári nevet adta meg). Az első kérdésem a rendőrségen amikor a feljelentést teszem, hogy hogy nem tudták még ezt a többrendbeli csalót ennyi ideje lekapcsolni. Jó volna már a rendőrségre úgy menni, h tudom hány ember már a károsult, és h mióta, hátha csinálnak is valamit a rendőrök.