Fórum polgári jog régebbi elöl     új hozzászólás

Albérleti gondok

nonolet # e-mail 2018.05.05. 12:34

Elfen

Nem számít... csak az számít, hogy van-e valamije.

• vagyona
  • jövedelme a mentes részen felül

A 28500 alatti rész nem végrehajtható.
28500-142500 között a 30%-a vonható el (ez esetben).
A 142500 fölötti részből pedig az egész elvihető.

Szomorú örökös #   2018.05.05. 07:28

Az adózás egy totál külön műsor!
Ami csak rád tartozik és a NAV-ra.
Másnak nincs köze hozzá.
Tehát a bérlőnek sincs...

Manapság sajnos divat lett, hogy ha elkezd a tulajdonos élni a jogával - normális bérlők esetén ez fel sem merül - akkor azok egyből azt feltételezik, hogy nincs bejelentve a bérbeadás és elkezdik a NAV-val fenyegetni az illető tulajdonost, mert azt hiszik, hogy még ma is kimennek ellenőrizni „komoly névtelen feljelentésre, amit géppel írtak”. Tiszta 1956-os besúgó rendszer lettünk... :-(

Elfen #   2018.05.05. 00:00

Köszönöm szépen a választ. Egy kérdésem lenne még felétek. Lehet hülye kérdés, de eszembe jutott, hogy a bérlőm augusztusban szülni fog, közbe szólhat e ez a végrehajtásban vagy a perben? Tehát hivatkozhat e erre vmilyen formában?

Ez gondolom nem teszi őt pénzügyileg végrehajthatatlanná.

nonolet # e-mail 2018.05.04. 10:15

Ne légy szégyenlős...
Ne akarj te spórolni annak az alja népnek.

MINDEN BIZONYÍTHATÓ kárt írj össze.
Inkább kicsit fölé saccolj, mint alá.

Elfen #   2018.05.04. 09:58

köszönöm szépen a válaszokat, nagyon rendesek vagytok.

az lenne még a kérdésem, hogy összegyüjtöttem szépen tételesen felírva az összes kárt..honnan tudom hogy ez reális-e? pl van egy újra csempézés ( kiszedték a fugát a csempéből és lötyög az egész : ) akkor bele írhatom e a károk közé a későbbi munkadíjat is?? köszönöm

egyébként először 500.000 forintos kár jött ki most kicsit visszafogtam-de így már meg nagyon spúrnak tünik 430.000 -re nemtudom a munkadíj beleszámolandó e. Pl eláztatták kutya ürülékkel és pisivel a konyhabutort az egy egész konyhabútor csere. Az egészségügyi károkról nem beszélve- Az erkélyről fel van szedve a müfüvem, feltépve és tele van kutya fossal, szarral, olyan szag van mint egy istállóban, a szomszéd dögszagra panaszkodott, illetve a szennyessüket, büdös zoknit mindent nekem kellett kitakarítani mert ott hagyták. Az asztalom összetörve volt egy kutyaszarral ráragadva és elrejtve a szekrény mögé. Ilyen dolgok.

drbjozsef # e-mail 2018.05.03. 11:35

A 2017-es évhez befizetheted most az adót egyben, még május 22-ig, akár késedelmi kamat nélkül is.

Elvileg lakáskiadás után negyed évente be kell fizetni az adót adóelőlegként. Ha ezt elmulasztottad, akkor az már mindegy, ha most befizeted, és ellenőriznének, legfeljebb hivatkozz arra, hogy úgy tudtad, hogy összevont adóalappal, májusig kellett fizetned, nem tudtál a negyedéves fizetési kötelezettségről.

A tavalyi évre 15% SZJA-t, és ha az éves jövedelmed ebből több mint 1 millió forint volt, akkor 14% EHO-t is be kell fizetni.

Aztán ha ellenőriznek, úgyis büntetnek, ha akarnak. Előre ne fizess nekik szerintem büntit.

József:laikus paraszt, dilettáns hozzászóló.
Fórumból való jogi tájékozódás kockázatokat és mellékhatásokat rejthet.

nonolet # e-mail 2018.05.03. 11:27

Az adózás egy totál külön műsor!

Ami csak rád tartozik és a NAV-ra.
Másnak nincs köze hozzá.
Tehát a bérlőnek sincs...

Az adózásnak ilyen szempontból épp ezért semmi köze nincs a szerződésből adódó követeléseidhez és annak behajtásához.

Elfen #   2018.05.03. 10:19

sziasztok.

az lenne még a kérdésem így az egész előtt. Jegyzőkönyvet már megírtam stb stb, most jönne a fizetési felszólítás. De úgy szeretném 1 év után befizetni az adót, hogy 1 év után késedelmi kamattal- mint személyi jövedelmi adó. Mielőtt elkezdeném az egészet, szerintem ez fontos hozzá hogy meglegyen. Jól gondolom? Lehetséges e ez így?

SolnesM # e-mail 2018.05.02. 15:19

Elfen !
Az eseted a naiv bérbeadók állatorvosi lova.
Persze minden bérlő elsőnek igényes, még akkor is ha kilóg a feneke a nadrágból.

A lambéria letépve,--
  • hát le kell nyelni,

a konyha szétszedve, ezt is nincs mit tenni - legközelebb egyszerű bútorral berendezni,
az asztalom összetörve, kell egy új, de használt asztal

A bőr kanapém kárpitja kiégetve és tele cigifüsstel az összes butorom vagy össze van törve, vagy kirágta a kutya, vagy ki van égetve. meg kell javítani bőr garnitúrát csak lomolásra szántat teszünk bér lakásba.

Na majd legközelebb !!! a bérlők már csak olyanok.... igényesek, de nem vigyáznak semmire.

A lényeg hogy a lakás megmaradt.

ja még egy dolog minden bérbeadónak : elsőre soha sem szabad szerződni, szép udvariasan azt kell mondani, hogy sajnálom pont 2 órával ez előtt tárgyaltam egy másik érdeklődővel. Holnaputánra ad választ, ha nagyon érdekli jöjjön vissza akkora. közben keresztkérdésekkel ostromolni. De néha így sem jön be.

SolnesM # e-mail 2018.05.02. 15:04

hogy 1 év után átvettem a kiadott lakásomat. ” Na látod Elfen ez a fő hiba.

Legalább havonta ellenőrizni kell-
Tény persze , hogy a leírtakat akár egy 24 óra alatt is el lehet követni.

Egyik lányom ha nem is hasonló cipőben jár ,de kiadta a lakását, ráadásul egy török nőnek. Most 3 hét után jelezte hogy mehetnékje van. Azt megakadályozni nem lehet.
Megy szájtépés a 2 havi kaución. Mondtam a lánynak nem kell mondani, hogy nem adja, csak annyit, hogy szerződés szerint jár le.
Lényeg minél előbb megszabadulni tőle.

SolnesM # e-mail 2018.05.02. 14:52

Elfen !

mind a kettő két tanús !

Elfen #   2018.05.02. 14:18

A BÉRLETI SZERZŐDÉSRŐL BESZÉLEK.- Az 1 tanús.

a jegyzőkönyv természetesen 2 tanús.

drbjozsef # e-mail 2018.05.02. 13:55

Most a bérleti szerződésről beszélsz, vagy a rongálás utáni jegyzőkönyvedről?

Egy irat akkor számít teljes bizonyító erejű magánokiratnak, ha két tanú aláírta. Az azért jó, mert ami abban foglalva van, ellenbizonyításig igaznak fogadják el.

Anélkül is fel tudod használni persze.

Ha a bérleti szerződésről beszélsz, azon rajta van gondolom a bérlő aláírása. Azt is nehezen tagadhatja, meg hát ott is lakott egy ideid, ezt nem lesz nehéz (akár a szomszédokkal) bizonyítani, ha szükséges.

Ha a jegyzőkönyvről, akkor jobb lett volna a két tanú, de mivel bíróságon szabad bizonyítás van, a bíró azt fogad el bizonyítéknak, amit akar. Ha van egy tanúd, már az is jó lehet.

Elfen #   2018.05.02. 13:51

értem.

Annyi még a gond, hogy a tanúk között csak 1 tanúm volt tehát nem 2. Mit gondolok ez nagy gond?

Ezenkivül minden 100% osan képekkel dokumentálva meg van benne írva.

Most ezzel magam ellen játszok hogy csak 1 tanús a szerződés?
Ennyi a gond velem. Rendesen aláirták szignóztuk meg minden

drbjozsef # e-mail 2018.05.02. 07:56

Persze. A közjegyzővel ellenjegyeztetett szerződés csak extra, pont a kilakoltatás gyorsításához hasznos, esetedben pont nem számítana. De ha két tanús magánokirat a bérleti szerződés, az teljesen elég minden máshoz.

Elfen #   2018.05.01. 23:04

ha nincsen közjegyző által hitelesített szerződésem, de ettől függetlenül normálisan megírt aláírt minden helyen tanús szerződésem van , akkor is utána mehetek a dolgonak?

drbjozsef # e-mail 2018.05.01. 20:19

Őszintén : ha néhány tízezer forint a károd (használt bútor, használt mikró!), akkor én simán lenyelném. Ez a lakáskiadás kockázata, tanulópénz.

Ha 1-2 százezer, akkor nem ügyvédeznék, megpróbálnám az FMH vonalat, hátha benézik és nem mondanak ellent neki. Ha igen, még mindig megfontolhatod, hogy lenyeled a keserű pirulát, vagy pereskedsz, és ekkor megfontolhatod, hogy bevonsz-e ügyvédet is.

Ha egyértelműen hétszámjegyet megközelítő a kár szerinted, akkor már lehet, hogy érdemes ügyvédhez fordulni, legalább konkrét tanácsért, aztán akár képviseletért is, ha úgy döntötök közösen, hogy érdemes.

drbjozsef # e-mail 2018.05.01. 20:16

Ne spilázd túl. Leírod saját szavaiddal hol vagy, mikor, mit látsz, milyen fotókat készítettél, mi hiányzik, minden szerinted fontos adatot, végére, hogy a két alábbi tanú igazolja a fentieket. Hívsz két embert, elolvassák, ha igaznak látják, aláírják.

Elfen #   2018.05.01. 19:21

Érdemes lenne szerintetek ezért ügyvédet fogadnom? Akkor ő intéznè helyettem az egészet ?

Elfen #   2018.05.01. 19:18

Hivatalos jegyzőkönyvet hogyan kell írni ?

drbjozsef # e-mail 2018.05.01. 16:01

Viszel két embert, és írsz jegyzőkönyvet két tanú aláírásával. Ha kell, majd ők tanúsítják, hogy a fotókon tényleg az van, amit akkor láttak.

Elfen #   2018.05.01. 15:15

Köszönöm a választ.

A kérdésem az lenne hogy itt vagyok a lerombolt bűzös lakásban. Csinálom a kép bizonyitèkokat. A kérdésem hogy hogyan legyen hiteles ? Kellene szakembert hívnom vagy elég a mindenről pontosan befotozott bizonyíték? VsgY ezt hogyan kellene ?

nonolet # e-mail 2018.05.01. 12:25

1.
Tértivevényes felszólító levél az aktuális és JÓ címére.

• összeggel (tételesen, reálisan)
  • határidővel (mondjuk 8 nap)

és

• a jogi út kilátásba helyezésével

2.
A tértivevényt megvárni és a határidő lejártát kiszámolni.
(átvétel vagy kézbesítetlenség dátuma + 8 nap)

HA fizet OKÉ ügy lezárva.

HA NEM fizet akkor...

3.
Közjegyzőnél "Fizetési meghagyás" kibocsátása.
Az aktuális és jó JÓ címére!

• tartozások
  • közjegyzői díj (3% de minimum 5 eFt)
  • postaköltség

A fizetési meghagyásra 3 félét léphet.

• fizet

Az ügy lezárva.

• nem fizet és csak lapít

A kézbesítés+15 nap után jogerőssé válik.
Ráküldheted a végrehajtót.
(a díját előlegezned kell, de elvben megtérül majd)

• nem fizet és ellentmond határidőre

Ekkor eldöntöd, hogy perré alakítod-e az ügyet.
(előlegezned kell, ha igen)

A perben aztán valaki nyer.
Az ítélet szerint kell eljárni.
Szükség szerint végrehajtás útján...

- -

Ez a menetrend.

A tanulság pedig nyilvánvaló: ne légy jóhiszemű!
Hanem időnként ellenőrizd a vagyonod és ha kell lépj azonnal (kártérítés igény iziben).

Elfen #   2018.05.01. 12:00

Sziasztok.

Azzal a fontos kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy 1 év után átvettem a kiadott lakásomat. Rettetően jóhiszemü, és korrekt voltam a lakókkal. A 2 havió kaucióból az egyik felét megengedtem hogy az utolsó hónapban leéljék..A lakásátadás úgy történt meg hogy hajnalban kaptam egy smst, hogy nem tudnak ott lenni a kulcs bedobva a postaládába. 2 pár kulcsot adtam nekik, ebből egy volt bedobva a ládába, itt már éreztem hogy baj lesz. Hozzátenném hogy tartozik még 17.000 forint rezsivel amit az előzőből nem fizetett meg plusz a jövőbeni rezsikkel, amit leéltek azt is nekem kell kifizetnem. Felmetem a lakásba..A lambéria letépve, a konyha szétszedve, az asztalom összetörve, A bőr kanapém kárpitja kiégetve és tele cigifüsstel az összes butorom vagy össze van törve, vagy kirágta a kutya, vagy ki van égetve. Ezenkivül a mosógépemet ellopták, a mikrómat ellopták, és a porszívómat ellopták. Próbáltam velük megbeszélnü de letiltották a számomat, ignorálnak, számot változtattak. A kérdésem hova tudok fordulni? Kitől kérjek segítséget? Mi az első lépés? Polgári per? Ezt a pert 100% os fölénnyel nyerném meg, rendes szerződésem van fotókat készítettem a lakásról abban az állapotban amiben kiadtam, aláírták a szerződést beköltözéskor szignó minden rajta van. Minden adatokat tudom, a lakcímüket, a személyi számukat, szemg ig szám minden! Nagyon várom a válaszokat. Köszönöm

bermuda háromszög # e-mail 2015.04.09. 21:17

Hadd kapcsolódjak.
Milyen szankcióval élhet a közösség ha a házirendet nem tartják be?
Gondolom ez itt - zsoficka esetében - bőven fellelhető.