Fellebbezés a bíróság elnökének végzése ellen?


gerbera317 # 2014.08.13. 18:30

Ha a töketlen ügyfél a jogorvoslati kérelmet a közjegyzőnél előterjeszti, de a "biztonság kedvéért" megküldi közvetlenül a törvényszéknek is, könnyen megeshet, hogy azt két ügyszámon, külön tanács bírálja el. A járásbíróságon ez mindennapos dolog. Megjegyzem, ehhez valamennyire kell a lajstromiroda töketlensége is.
Szerintem, kérni kell a törvényszéket, hogy a második ügyet szüntesse meg.

ObudaFan # 2014.08.13. 13:16

Meglepő lenne, ha az tényleg ugyanez a fellebbezés lenne. Abban a nem várt esetben, ha mégis, akkor is szerintem az a lényeg, hogy van egy hatályon kívül helyező végzés. De látni kellene az iratokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.13. 11:26

Mondjuk azt se, miért került a kérdés ebbe a rovatba.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.13. 11:25

Én nem értem a tényállást.

BJoee # 2014.08.13. 09:51

Üdv a csapatnak!
Egy érdekes jogi esettel szemben állok egyelőre tanácstanaul.
Kézbesítettek részemre egy fizetési meghagyást, amiről csak jóval később szereztem tudomást. A kézbesítési vélelem megdöntésére irányuló kérelmemet az illetékes közjegyző elutasította.
Fellebbezést nyújtottam be a Budapest Környéki Törvényszékhez, mint másodfokú bírósághoz. A másodfokú bíróság megállapította, hogy voltak szabálytalanságok a kézbesítésben, helytadott a kérelmemnek. Gondolom a végzés eredményeképpen újra ki is küldték a fizetési meghagyást a részemre, amit meg is kaptam. A csavar most jön. Ugyanerre a fellebbezésre, a törvényszéknél nyilvántartott másik ügyszám alatt 20 nappal később született egy másik végzés is, miszerint az első fokon eljárt közjegyző végzését helybenhagyja.
A végzés ellen fellebbezésnek nincs helye.
Ezek szerint, egymástól függetlenül két bírói tanács is megtárgyalta a fellebbezésemet, és egymástól gyökeresen eltérő ítéletet hozott.
Újabb fellebbezési lehetőség hiányában mit lehet tenni?
üdv! BJoee

Balazs83 # 2014.01.27. 14:30

Köszönöm a választ, megtettem a lépést. Kíváncsian várom a válaszukat.

ObudaFan # 2014.01.26. 12:46

Magához az OBH-hoz.

Balazs83 # 2014.01.24. 11:45

Köszönöm a gyors választ. Ebben az esetben kell hivatkoznom a már elutasított kérelmemre vagy csak egy újat kell feléjük előterjesztenem? Az OBH-nál pontosan hová, kihez kellene fordulnom emiatt?

ObudaFan # 2014.01.24. 11:34

Annyit lehet tenni, hogy az OBH-tól is kérheted a soronkívüliséget.
De egyébként kapcsolattartási ügyekben a bíróság azért eleve soron kívül jár el.

Balazs83 # 2014.01.24. 11:28

Tisztelt Fórumozók!

Afelől szeretnék információt szerezni, hogy lehet e fellebbezést benyújtani a bíróság elnökének a végzése ellen. A történet lényege, hogy soron kívüli eljárás engedélyezését kértem a bíróság elnökétől kiskorú gyermekeimmel való kapcsolattartás újraszabályozása tárgyában, ami elutasításra talált. A postán megküldött válaszában csak az elutasítás tényét közölte, a fellebbezéshez való jogról nincs benne egyetlen szó sem. Lehet tenni valamit az ügyben? Esetleg lehet más hatósághoz fordulni emiatt? A segítő válaszokat előre is köszönöm.