Új földtörténnyel kapcsolatos tudnivalók


mosómedve84 # 2014.03.01. 13:19

Ajaj, ez komolynak tűnik! Nagyon kíváncsi vagyok mi sül ki ebből jövő héten :) Azt helyesen tudom ugye, hogy a mai nappal szűntek meg a zártkertek, és azok is mostantól a külterület részei?

ObudaFan # 2014.02.28. 21:26

A matricát kellett volna május 1-től, aztán most november 1-től elvileg talán.

lajcsó # 2014.02.28. 21:21

"Hihetetlen, de tényleg irizálnia kell annak a papírnak, és tényleg holnaptól:" Januárban rákérdeztem a kamaránál a biztonsági jelre, mert szerintem is március 1-től kell alkalmazni. Simán elhajtottak azzal, hogy ezt csak május 1-től kell csak alkalmazni. Most kiderül, hogy mégis nekem volt igazam. Persze ilyen tájékoztató levelet nem kaptam a kamrától.

ObudaFan # 2014.02.28. 19:21

Semmi baj, állítólag heteken belül lehet majd ilyen papírt kapni a földhivatalokban. Még ha ennek a szabályait részleteiben nem is ismerjük. (Persze, az értelmét még kevésbé.)

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.28. 18:25

Hihetetlen, de tényleg irizálnia kell annak a papírnak, és tényleg holnaptól:

http://magyarugyvedikamara.hu/…57060001.pdf?…

mosómedve84 # 2014.02.24. 22:28

Én is úgy gondolom, hogy akkor közölt, amikor megkapja, amikor kézbesítik...

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.24. 20:48

A törvényszöveg a "közölt" vételi ajánlatról ír. A közlés a kézbesítéssel történik meg.

(Megvan, honnan jöhet a március 1.: az elővásárlási jog új szabályozása akkor lép hatályba.)

mosómedve84 # 2014.02.24. 11:51

Mégegy kérdésem van: úgy tudom, hogy a február 28-ig indított ügyekre még a régi törvény vonatkozik.
A földalapos megkereső levelek esetén hogy van ez, hogy a postán való feladás dátuma, vagy az NFA által történt átvétel dátuma számít?

=>

Új földtörvény 70. §
(3) Az elővásárlási jog gyakorlása céljából 2014. február 28-ig közölt (közzétett) vételi ajánlatokra az ajánlat közlésének
időpontjában hatályos rendelkezéseket kell alkalmazni.

mosómedve84 # 2014.02.24. 08:50

Köszönöm ezt az információt, így már tudok valamit mondani az ügyfeleknek és a munkatársaknak, hogy mi mennyi ezzel kapcsolatban.

Irizáló páncélpapír? Akkor a nyomdáknak még biztos fel kell készülni :)

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.24. 08:37

Én sem tudom. Mindenesetre a kamarai elnökünk is márciust mondott a beszámolójában, Bánáti később direkt utalás nélkül helyesbítette májusra azzal, hogy novemberre halasztották.

A speciális papírról ("irizáló páncélpapír") a titkárunk beszélt, de szerintem ilyen papírra csak a bankjegyeket nyomják. Nagyon valószínűtlen, hogy minden szerződést ilyenre kelljen nyomtatni, jogszabályban nem is találom nyomát.

Urban legendnek tűnik a dolog, a jelekből ítélve az országos kamara teljes ülésén hangozhatott el valami, amit félreérthetett a jelenlévők egy része.

mosómedve84 # 2014.02.24. 08:19

Értem, tehát normál lap, rajta matrica. Megnyugodtam kicsit, nem tudom miért él mindenkiben március 1. ezzel kapcsolatban. Minket pontosan a termőföld része érdekel a dolognak.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.21. 16:20

Hologramos matrica az a "vízjeles papír". És nem március hanem május 1-jétől váltotta volna fel az ellenjegyzést - de akkor is csak a termőföldet átruházó szerződéseken. A többi szerződésen egy m ég későbbi időpontban.

mosómedve84 # 2014.02.21. 12:27

Sziasztok!
Nem láttam, hogy lenne ilyen topik. Jó lenne egy helyre gyűjteni a friss információkat. Én pl. most arra lennék kíváncsi, hogy valóban március 1-től szükséges lesz-e a vízjeles papír az ingatlan adásvételi szerződések létrehozásához, és azt hol lehet beszerezni? Olvastam talán pont itt, hogy az ügyvédi kamarák nyilatkozatára novemberig kitolták a határidőt, mert nincsenek rá felkészülve, de ezt nem tudom pontosan, hogy van...
Üdvözlettel:
Mónika
(ügyvédjelölt)